Itálie: Afričan zřídil 4 policisty tak, že skončili v nemocnici

Itálie: Afričan zřídil 4 policisty tak, že skončili v nemocnici

Tento případ snad víc, než již dobře známou agresivitu vetřelců, ukazuje totální neschopnost a nepřipravenost italské policie. I když – po pravdě – si nedělám iluze o tom, že v jiné evropské zemi by policisté dopadli lépe. Ostatně, mnohdy se bojí bránit vetřelcům už jen proto, aby nebyli nařčeni z rasismu a xenofobie a neskončili „na dlažbě“….

Poslal čtyři policisty do nemocnice. Nejprve je urazil, potom napadl a zranil. Ale nevzdával se ani když byl spoutaný a hledal další možnost jak policisty napadnout. Hlavním protagonistou potyčky byl 40letý egyptský občan.  Po bitce byl zatčen na základě obvinění z odporu a zranění veřejného činitele a byl vyšetřován pro prodej drog.

Kroky Egypťana a policie se střetly ve středu kolem 21.00 ve Via Pichi, ulici v oblasti Navigli, která je policii známa kvůli problémům s nelegálním obchodováním a kriminalitou. Při běžné prohlídce území si posádka auta všimla podezřelých pohybů před bytovým domem na čísle 3 a rozhodla se situaci zkontrolovat.

Na schodech se strážníci setkali se 40letým Arabem, který byl velmi nervózní. Policistům poté předal fotokopii dokumentu, která však nestačila k objasnění jeho totožnosti. Proto ho policie prohledala a našla u něho dvě dávky kokainu a 20 eur v hotovosti. Muž se snažil ospravedlnit tím, že tvrdil, že je narkoman, ale pak náhle shodil jednoho z policistů ze schodů a kopl ho, aby si vytvořil cestu pro útěk.

40letý muž byl poté pronásledovaný druhým důstojníkem a chlapci z jiné posádky. Všichni tři ho pronásledovali a on mezitím pokračoval v urážení policistů a násilně na ně zaútočil, a to tak, že k tomu, aby ho spoutali, bylo nutné použít pepřový sprej, mezitím už byli ovšem všichni zraněni. I poté, co byl znehybněn, to však muž nevzdal a pokusil se důstojníky udeřit alespoň hlavou.

Konečná daň z kontroly je velmi těžká: čtyři policisté skončili v nemocnici v 15denní pracovní neschopnosti. Zatčený muž, který již v minulosti napadl policii, byl poté převezen na pohotovost, kde musel být zklidněn injekcí sedativ.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Itálie: Afričan zřídil 4 policisty tak, že skončili v nemocnici

  1. Policisté by potřebovali lepší výcvik, zejména v bojových umění, a hlavně politickou podporu, jinak budou prohrávat, až to třeba nakonec převezmou nějací generálové (?) …..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout