„Afričané mohou z Kanárských ostrovů na evropskou pevninu,“ zní verdikt španělského soudu

„Afričané mohou z Kanárských ostrovů na evropskou pevninu,“ zní verdikt španělského soudu

Uvedený verdikt je mnohem důležitější, než by se mohlo zdát. Prozatím byl největší problém afrických vetřelců na Kanárských ostrovech ten, že nevěděli, jak se odtud dostat na evropskou pevninu. Část sice španělská vláda letecky převezla, nicméně počty invazistů z Afriky jsou již natolik vysoké, že jde zřejmě jen o zlomek, většina na ostrovech zůstává. Nyní však přišel průlomový rozsudek. Myslíte, že je náhoda, že podobný rozsudek přišel právě v době, kdy se má sjednocovat sociální politika zemí EU a schvalovat Migrační pakt EU?

Soudce v Las Palmas na Kanárských ostrovech ve středu rozhodl, že přivandrovalci, kteří uvízli na souostroví, mají právo cestovat na španělskou pevninu, pokud prokážou svou totožnost pasem nebo žádostí o mezinárodní ochranu. Úřady v současné době zadržují na Kanárských ostrovech tisíce exulantů.

Vetřelci na Kanárských ostrovech tak nyní mohou zcela bez problémů cestovat na španělskou pevninu sami. V každém případě se jedná o závěr, který vyplývá ze soudního rozhodnutí vydaného ve středu 14. dubna soudcem v Las Palmas Angelem Tebou. Ten hovořil o situaci Afričana, který 11. prosince 2020 nemohl letět do Barcelony. Muž byl poté zatčen úřady spolu s 21 dalšími na letišti v Las Palmas na základě platného rozhodnutí o deportaci, které zahrnovalo jeho vyhoštění do 72 hodin nebo žádost o jeho zadržení.

„Nebyl však uveden žádný postup, který by měl být aplikován pro to, aby byl muž vrácen nebo zatčen. Tváří v tvář neschopnosti vymáhat tyto příkazy tak úřady porušily španělskou ústavu, která zaručuje právo na volný pohyb,“ uvedl soudce Teba. Tím nakonec potvrdil i to, že cestovat na pevninu může i ten, kdo má být ve skutečnosti ze země deportován, neboť nebyl výslovně uveden způsob, jakým by měla být repatriace provedena.

Co tedy tento průlomový rozsudek znamená? Jde o precedens, na jehož základě se nyní může každý Afričan, který čeká na cestu na pevninskou Evropu na Kanárských ostrovech, velmi rychle, jakmile to bude možné, přemístit na evropskou pevninu. Důležité je. že ani není zapotřebí mít pas, stačí žádost o mezinárodní ochranu, tzn. mít podanou žádost o azyl ve Španělsku.

Tento rozsudek tak rozhodně za náhodný nepovažuji, zejména v kontextu s nadcházejícím závěrečným schvalováním Migračního paktu EU, jehož součástí má být i zajištění tzv. „migračních cest“….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “„Afričané mohou z Kanárských ostrovů na evropskou pevninu,“ zní verdikt španělského soudu

  1. Zákony vytvořené politiky nějak nebraly v úvahu bezpečnost země a obyvatel, páč svoboda může fungovat jen dotud, dokud jí někdo nechce likvidovat a občanům jí vzít. To zaručuje i institut občanství, ale to by si měl imigrant nejdříve zasloužit, a jen tehdy, pokud prokazatelně nebere svobodu jiným, (co vylučuje vyznavače is lámu).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.