Nigerijský zločinec měl být vyhoštěn; když prohlásil, že je bisexuál, deportaci zastavili

Rozhodně nejde v Evropě o první podobný případ. Většina evropských zemí totiž automaticky dává azyl komukoli, kdo se prohlásí za příslušníka LGBTQ komunity. A co víc, většinou se ani nezjišťuje, zda se jedná o účelovou lež nebo ne. A to ani v případech, kdy se k nějaké sexuální menšině začne hlásit muslimský vetřelec, který byl v dané zemi již dlouhé roky a po celou dobu se k této menšině nehlásil.

Odsouzený nigerijský zločinec se úspěšně vyhnul deportaci z Velké Británie poté, co tvrdil, že je bisexuál, jen několik hodin předtím, než měl být vyhoštěn ze země.

Nejmenovaný muž byl v roce 2015 odsouzen za podvod a po příjezdu do země jako student v roce 2006 byl odsouzen k pěti a půl letům vězení.

Ministerstvo vnitra proti němu zahájilo v roce 2016 deportační řízení, které bylo odloženo, protože Afričan se odvolával na lidská práva ve dvou soudních přezkumech.

Jeho původní žádosti o azyl byly sestřeleny soudcem, nicméně v lednu 2019 – jen několik hodin před plánovanou deportací – začal kriminálník tvrdit, že je bisexuál a nemůže žít otevřeně bez následků v Nigérii.

Zločinec tvrdil, že byl zneužíván na univerzitě a později ve vězení v důsledku své sexuality.

Ministerstvo vnitra tvrdilo, že lhal, protože se nikdy nezmínil o své sexualitě v letech soudních odvolání, přesto imigrační soudce udělil nigerijskému zločinci azyl.

„Každý odsouzený zločinec to teď bude zkoušet,“ varoval konzervativní poslanec Mills.

Soudci ve Spojeném království často blokovali deportaci zahraničních zločinců z důvodu, že se jim může dostat krutého zacházení, pokud se vrátí do své vlasti.

V únoru například soudce zablokoval deportaci pachatele dvou znásilnění, který představoval „vysoké riziko vážné újmy“ veřejnosti, protože by v rodném Somálsku nemohl získat řádnou duševní péči.

Loni v červnu soudce ve Skotsku zrušil vyhoštění bojovníka Talibanu poté, co terorista tvrdil, že trpěl posttraumatickou stresovou poruchou v důsledku boje za teroristickou skupinu a v Afganistánu by se mu nedostalo odpovídající péče o duševní zdraví.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout