V islamizované kodaňské čtvrti se pálil Korán, mohamedáni zaútočili

V islamizované kodaňské čtvrti se pálil Korán, mohamedáni zaútočili

Už před časem jsem přinesla několik článků o pálení Koránu ve Švédsku. Tam se tohoto počinu ujali dánští protiislámští aktivisté, jejichž čin nezůstal bez odezvy. Mohamedáni vyrazili do ulic Malmö, kde se Korán pálil, přičemž zapalovali a ničili vše, co jim padlo pod ruku.

Nyní se pro změnu pálí Korán v jejich domovském Dánsku. Paludan, šéf protiislámské strany Stram kurs, prohlásil, že se bude v pálení koránu pokračovat.

Tento víkend uspořádala dánská protiislámská strana Stram Kurs zasedání radnice v takzvané zranitelné oblasti Kodaně. Když straničtí funkcionáři spálili Korán, maskovaný gang muslimů zaútočil na odpůrce islamizace údery a kopy. Předseda strany Rasmus Paludan říká, že strana bude Korány v této islamizované čtvrti pálit každý den po dobu 20 dnů.

V sobotu strana navštívila islamizovanou čtvrť Nørrebro v centru Kodaně, která je v Dánsku popisována jako „ghetto“, kde mimo jiné došlo k několika střelbám.

Demonstrace, která byla vysílána živě na facebookovém účtu patřícím jedné z místních poboček Stram Kurs, zachytila incident, když stranický funkcionář zapálil Korán. Brzy poté se přiřítili tři maskovaní muži, aby knihu ukradli.

Když se jeden z mužů chopil Koránu, další maskovaný muž vrazil Paludanovu stranickému kolegovi ránu pěstí a pak utekl.

Poté se k němu vrátil, aby ho zkopal. V pozadí je slyšet, jak někdo křičí „vítejte v Nørrebro“ a tleská útoku.

Představitel prtiislámské strany Philip Bagg (viz titulní foto), který se stal obětí bití prohlásil, že bude pokračovat v organizování demonstrací, ale je znepokojen tím, jak neprofesionálně dánská policie jednala navzdory skutečnosti, že náměstí bylo pro tuto akci předem rezervováno.

„Policie lhala o jejich přítomnosti po celou dobu demonstrace. Říkali, že můžeme začít, ale na místě nebyla žádná policie. Poté policisty nezajímalo trestní oznámení na útočníka, místo toho mě odkázali na uzavřenou policejní stanici“, prohlásil Bagg.

Dánsko-švédský předseda strany Ramsus Paludan na útok zareagoval oznámením odměny ve výši 50 000 DKK každému, kdo může poskytnout tipy na pachatele, vedoucí k zatčení a odsouzení násilného muslima.

Paludan také oznámil, že 20 dní v řadě bude strana pořádat protiislámské demonstrace s pálením Koránu v islamizované oblasti. V pondělí proběhla další demonstrace, tentokrát už obklopená kordonem policistů a dánské bezpečnostní služby PET.

Na demonstraci byl grilován Korán, proložený slaninou.

Strana uspořádala demonstrace v Nørrebro už v roce 2019. V důsledku toho začaly organizovat maskované muslimské gangy nepokoje. Je pravděpodobné, že se bude situace opakovat a Kodaň zažije další rušné noci…

…po pálení koránu…
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 4.8]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout