Největší evropská mešita ve Štrasburku má být symbolem dobytí Evropy Osmany

Největší evropská mešita ve Štrasburku má být symbolem dobytí Evropy Osmany

Turci už se svým záměrem ani netají. Stačí zjistit, jaké jméno ponese mešita, která je nyní ve  výstavbě ve francouzském Štrasburku. Má jít zcela zřejmě o symbol opětovného nástupu Osmanské říše a to nejen proto, že ji staví (za podpory samotného města Štrasburk i EU) právě Turci. Mešita ponese jméno Abú Ayyuba al-Ansárího.

Abú Ayyub al-Ansárí (zemřel kolem roku 674) byl blízkým společníkem a přítelem islámského lžiproroka Mohameda. Abu Ayyub byl jedním z patronů raných islámských dějin, jedním těch, kteří podporovali Mohameda po invazi do Mediny v roce 622. Abu Ayyub zemřel během prvního arabského obléhání Konstantinopole.

V hadísu Mohamed prorokoval, že první armáda, která dobyde Konstantinopol, vstoupí do ráje.

Mohamed zaznamenal řadu nájezdů proti Byzantské říši v období let 669 – 670. Abu Ayyub byl sice v té době starý muž, ale neodradilo ho to od narukování. Udává se, že krátce po zapojení do bitvy onemocněl a musel se stáhnout. Náčelník generálního štábu armády Jezíd ibn Muawiya se zeptal: „Potřebuješ něco, Abu Ayyube?“ Na to Abu Ayyub odpověděl:

„Posílejte mé modlitby muslimským armádám a řekněte jim: „Abú Ayyub vás vyzývá, abyste pronikli hluboko do nepřátelského území, kam až můžete, a abyste mě pohřbili pod nohama u zdí Konstantinopole.“ S tím zemřel. Jezíd nařídil muslimské armádě, aby na jeho žádost zareagovala a odrazila nepřátelské síly, dokud nedosáhla zdí Konstantinopole, kde byl Abú Ayyub konečně pohřben.

Takto bude vypadat největší evropská mešita po dokončení stavby

Po dobytí Konstantinopole osmanskými Turky byla nad hrobem Abú Ayyuba postavena hrobka a na jeho počest byla postavena mešita sultánem „Mehmedem Dobyvatelem“. Od té chvíle se oblast nyní známá jako lokalita Eyep stala posvátnou a mnoho osmanských úředníků požádalo o hrob poblíž Abú Ayyuba.

Už  tedy chápete symboliku největší evropské mešity, navíc vystavené poblíž budovy EU – Rady Evropy? Budovy, v níž se nachází busta Kalergiho?

Erdogan se svým snem o novodobé Osmanské říši dlouhodobě netají. Islámskou armádu už do Evropy dávno posílá, jen je zde jeden velmi zásadní rozdíl. Zatímco v minulosti se osmanským nájezdníkům Evropané bránili, nyní je zvou a mnozí i nadšeně vítají. Turci by to sami o sobě ani s pomocí svých arabských soukmenovců neměli s islamizací Evropy tak jednoduché, pokud by jim v ní nepomáhaly jednotlivé evropské země a především pak samotná EU…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Největší evropská mešita ve Štrasburku má být symbolem dobytí Evropy Osmany

  1. Také zírám na tu naivitu ale i přání Evropanů být is lamizováni. Globální imigrační pakty k tomu vedou, a k nim i nás vedou Piráti a další strany.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout