Počet útoků na kostely (resp. hinduistické a budhistické svatyně) je přímo úměrný počtu muslimů v dané zemi. To je docela logické a pokud by se udělala přesná statistika útoků na kostely v rámci zemí EU, jistě by jejich počty přesně kopírovaly procentuální podíl muslimů v populaci, tedy čím vyšší, tím vyšší počet útoků na křesťanské cíle.
Nicméně švédská mainstreamová televize to vidí poněkud jinak.
V letech 2012-2018 bylo ve Švédsku hlášeno více než 800 takzvaných zločinů z nenávisti proti kostelům. To je skoro 140 oznámení útoků ročně. TV4 tvrdí, že útoky mají na svědomí psychicky nemocní a pravicoví extremisté.
V loňském roce došlo ve Švédsku k mnoha útokům na křesťanské kostely. Násilní muslimští vetřelci se mimo jiné pokusili podpálit kostel v Ronneby.
V prosinci bylo v Norra Begravningsplatsen v Solně převráceno 300 hrobů. Minulý týden byl tisíc let starý kostel ve Spångy napaden zápalnými bombami. Kostel se nachází v blízkosti muslimských ghett, jako jsou Rinkeby, Tensta a Kista.
„Závažnost útoků se neuvěřitelně stupňuje a dochází k nim stále častěji. Je to ovšem také útok na švédské kulturní dědictví a útok na náboženství a křesťanství,“ řekl pro TV4 Nyheter poslanec parlamentu Anders Österberg o incidentu ve Spånga.
Stále není jasné, kdo za útokem stojí.
V letech 2012–2018 bylo ve Švédsku hlášeno 829 trestných činů útoků proti kostelům. To odpovídá 138 oznámením ročně.
TV4 uvádí, že přezkoumala některé rozsudky z takových událostí a incidentů a shledala, že pachateli jsou nejčastěji pravicoví extremisté a lidé s „duševním onemocněním“. Ale ve skutečnosti mohou být zločiny spáchány „kýmkoliv“, jak nakonec podotýkají.
Jenže drtivá většina těchto útoků nemá žádné viníky, ty se jen málokdy daří najít. Tristní ovšem je, že televize opět záměrně zamlčuje fakt, že nejspíš 99% viníků je z řad muslimských vetřelců, neboť drtivá většina napadených kostelů stojí buď přímo v oblasti, kde je muslimské ghetto nebo v jeho blízkosti.
Ovšem tato fakta nejen švédská televize, ale všechna prosystémová islamofilní média záměrně zamlčují. Přesto, že v současné době jsou kamery skoro všude, se nějakým „zázrakem“ nedaří drtivou většinu útočníků na kostely nalézt. Už tento fakt zavání účelovým „zavíráním očí“.