V Berlíně zakázali salafistické sdružení, které se chystalo na velkou bitvu

V Berlíně zakázali salafistické sdružení, které se chystalo na velkou bitvu

V poslední době snad není dne, aby se někde v Evropě – a nejčastěji v Německu – nevynořila nějaká ta islámská skupina, připravující se na válku proti bezvěrcům, na evropský džihád. V multikulturním Berlíně už dokonce žije víc lidí se zahraničním původem, než původních Němců, proto není divu, že i tam se najde dostatek fanatických džihádistů.

Berlínský senát oznámil, že zakázal „džihádistické salafistické sdružení Jama’atu Berlin“, známé také jako Tauhid Berlin.

V dnešním tweetu se uvádí, že policie v Berlíně a Braniborsku také brzy ráno provedla prohlídky nemovitostí patřících členům skupiny.

Razií, které se zaměřily na okresy Reinickendorf, Moabit, Wedding a Neukölln, se zúčastnilo asi 800 policistů – včetně komand speciálních operací. Žádné zatčení však nebylo zatím hlášeno.

Mluvčí senátního ministerstva vnitra řekl německé tiskové agentuře EPD, že Jama’atu Berlin byl obviněn z oslavování Islámského státu, obhajování zabíjení nemuslimů a z antisemitismu.

Stoupenci skupiny dříve navštěvovali mešitu Fussilet, která byla uzavřena v roce 2017. Anis Amri, tuniský státní příslušník, který v roce 2016 provedl útok na berlínský vánoční trh a zabil 12 lidí, mešitu podle úřadů také navštěvoval.

Skupina Jama’atu Berlin existuje od konce roku 2018 a má asi 20 členů, včetně dvou takzvaných nebezpečných lidí. Sdružení pohrdá lidmi s jinou vírou nebo bez víry a podporuje jejich zabíjení. Obhajuje válku Islámského státu (IS), teroristické útoky a sebevražedné útoky.

Skupina očekává, že přijde „velká bitva“, že policistům „uříznou hlavy“ a v modlitbě řekli: „Nechte jejich letadla havarovat“.

Zaznamenali jste, že při raziích nedošlo k žádnému zatčení? Předpokládám, že nakonec dostanou zákaz činnosti (na nějž budou „kašlat“) a podmínku a nikdo nebude ze země vyhoštěn. Ostatně, je pravděpodobné, že všichni už mají německé občanství…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “V Berlíně zakázali salafistické sdružení, které se chystalo na velkou bitvu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout