Tentokrát byla libyjská pobřežní stráž rychlejší – 1500 vetřelců vrátila zpět do Afriky (video)

Tentokrát byla libyjská pobřežní stráž rychlejší – 1500 vetřelců vrátila zpět do Afriky (video)

Jak jsem už několikrát upozornila, tak situace u libyjských břehů je nyní taková, že vetřelce, kteří vyrazí vstříc lodím neziskovek, loví také libyjská pobřežní stráž. Ta se o ně většinou „přetahuje“ s loděmi neziskovek, někdy vyhraje neziskovka, jindy pobřežní stráž.

V současné době však není těchto lodí ve vodách Středozemního moře tolik, aby pašeráci stíhali záplavy invazistů lovit z moře a všechny je odvážet do Evropy. Přece jen některé lodě plánují vyrazit až během března, kdy už zřejmě bude libyjské pobřeží pod lepším dohledem neziskovek.

Nyní se podařil libyjské pobřežní stráži husarský kousek, neziskovce „před nosem“ vyfoukla hned 1500 Afričanů. Ti byli odvezeni zpět do nejbližšího bezpečného přístavu, jímž je aktuálně Tripolis, protože v tento moment není v dané lokalitě žádná válka. A i kdyby byla, dalším nejbližším zcela jistě bezpečným přístavem je přístav v Tunisku a ne v Itálii, kam vždy zamíří neziskovky.

vetřelci mají smůlu, tentokrát byla pobřežní stráž rychlejší, než loď neziskovky

Mimochodem, počasí v této oblasti není důvodem k útěku: slunce svítí a teplota je tam aktuálně 15 až 18 stupňů Celsia. V únoru byly měřeny podobné také ve střední Evropě, ale pod nulou a ne nad nulou. Kdo je tedy nyní v horších klimatických podmínkách? Vždyť právě špatné klimatické podmínky mají být podle EU hlavní výmluvou pro přijímání afrických invazistů!

Zástupci dvou neziskovek nyní zuří nad kroky Libyjců: „Proactiva Open Arms“ a „Mezinárodní záchranný výbor“ zřejmě vidí, že to letos nebudou mít s jejich pašováním do Evropy úplně jednoduché. Obě neziskovky důrazně odsuzují repatriaci asi 1500 Afričanů zpět do Libye.

Ostatně, předpokládám, že to většina z navrátilců brzy zkusí znovu. Minimálně však za ten kvikot podvratných pašeráckých neziskovek to stojí…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Tentokrát byla libyjská pobřežní stráž rychlejší – 1500 vetřelců vrátila zpět do Afriky (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout