Také sousední Rakousko má spoustu registrovaných džihádistů ISIS

Také sousední Rakousko má spoustu registrovaných džihádistů ISIS

Nejen v Německu, ale také v Rakousku je spousta buď přímo bojovníků ISIS, kteří byli bojovat v Sýrii nebo těch, kteří sice aktivně nebojovali, nicméně tyto bojůvky dlouhodobě podporují, aniž by se tím jakkoli tajili. Samozřejmě, každý pravověrný muslim je džihádista, neboť jeho skutečným cílem je dosažení všesvětového práva šaría.

Jen každý muslim využívá svých vlastních zbraní. Někdo hodlá využít hrubou sílu – džihád mečem, jiný vyšší porodnost. Nicméně, ani ti nejnebezpečnější džihádisté nebývají vyhoštěni, mnohdy se totiž v Rakousku již narodili muslimským rodičům podobně, jako džihádista, který nedávno útočil ve Vídni.

Na konci roku 2020 bylo v Rakousku 126 “zahraničních teroristických bojovníků”, kteří byli známi státním bezpečnostním orgánům. Jednalo se o osoby, které cestovaly nebo chtěly cestovat do zahraničí, aby se připojily k tamní teroristické organizaci jako bojovníci nebo alespoň příznivci.

Jak známo, vídeňský vrah, který 2. listopadu 2020 zabil v centru města čtyři kolemjdoucí, než byl zastřelen policií, také patřil k této skupině. Rakouský občan – muslim makedonského původu – chtěl na podzim 2018 odcestovat do Sýrie, aby se připojil k Islámskému státu, ale byl zatčen v Turecku, deportován do Rakouska a odsouzen k 22 měsícům vězení za teroristické spolčení.

Byl uvězněn na začátku roku 2019, ovšem počátkem prosince 2019 byl podmíněně propuštěn. Jeho známý, který s ním odcestoval bojovat do Sýrie, byl spolu s ním zatčen v Turecku. Ten je od loňského listopadu ve Vídni ve vazbě kvůli obvinění z možné spoluúčasti na útocích.

Ze 126 známých zahraničních teroristických bojovníků, žijících v Rakousku, má 49 rakouské občanství. Šest dalších má dvojí občanství – v některých případech rakouské a německé. Příslušné provinční úřady pro ochranu ústavy a boje proti terorismu požádaly o zrušení jejich občanství.

Celkem 334 “zahraničních teroristických bojovníků” je podle jména známo vnitrostátním orgánům státní bezpečnosti. Z těchto džihádistů zemřelo 72 osob, pravděpodobně hlavně při bojových operacích. Při posledním sčítání bylo 104 z nich v pátrání nebo nebylo objasněno, kde se nacházejí.

Znovu připomínám, že jak Německo, tak Rakousko jsou příliš blízko, bylo by pak velmi naivní si myslet, že se nás to nijak netýká. Tyto země nejsou nafukovací a s pokračující invazí i další generací odrůstajících džihádistů, již dřív či později nebudou své vlastní teroristy zvládat.

Rakousko má na počet obyvatel zdaleka nejvíc zachycených džihádistů. Francie je sice na prvním místě, ale má také mnohem více obyvatel (Francie má asi 8x víc obyvatel, než Rakousko). Údaje v tabulce jsou za rok 2019 a jsou zde uvedeni pouze uvěznění džihádisté, čísla za rok 2020 by měla být o něco vyšší:

Image result for jihadists austria
počty zadržených muslimských teroristů v EU – rok 2019
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.