Většina nelegálních invazistů je už cestou do Evropy moc dobře informována o tom, co si vše může dovolit a kam až může beztrestně zajít. Většina jich také velmi dobře ví o až bezbřehé vstřícnosti Bergoglia a jeho pohůnků z řad některých dalších církevních hodnostářů k muslimské invazi. Vždyť je to právě církev, kdo patří k hlavním podporovatelům invaze.
Invazi podporují buď přes vlastní neziskovky nebo sponzorováním různých pašeráckých a integračních neziskovek. Právě farář z bruselského kostela patří k těmto Bergogliovým soukmenovcům. Proto dovolil, aby vetřelci kostel obsadili.
Muslimští squatteři nyní okupují kostel svatého Jana Křtitele v centru Bruselu, stejně jako mnohokrát v minulosti. Nyní požadují přímá jednání s belgickou federální vládou, neboť by chtěli mít svůj pobyt v Evropě legalizován. Žádají tak i přesto, že dorazili bez dokladů a sami se prezentují smyšlenou identitou.
Kostel, jen pár metrů od náměstí Sainte-Catherine v Bruselu, je již několik dní místem poněkud neobvyklých scén. Katolický kostel, postavený v 17. století, je okupován téměř 150 muslimskými vetřelci, kteří v Belgii pobývají nelegálně. Z kostela odmítají odejít, dokud s nimi nebude jednat federální belgická vláda, která by měla podle nich zajistit, aby zůstali v Evropě.
Vetřelci prohlásili, že nemají v úmyslu odejít, protože obsadili kostel ve víře, že jsou v těchto místech policií nedotknutelní.
V posledních dnech se prostory kostela staly dějištěm násilných fyzických střetů. Čas od času se objevují další skupiny vetřelců, které si také nárokují místo v již tak plném kostele, což může vést ke konfliktu mezi různými skupinami invazistů, soupeřícími o omezený prostor.
Ochranka na místě si je také vědoma, že v pátek večer se očekával další útok, což znamenalo, že zvýšili ostrahu na svatém místě. Kolem oblasti stále krouží policejní auta.
Dostat se do kostela také není snadný úkol, protože novináři byli varováni, že invazisté nemají rádi, když je fotografují. Na podlaze jsou spací pytle a matrace, což téměř znemožňuje nešlápnout na spacák nebo matraci někoho jiného.
Někteří vetřelci si v kostele rozdělali stany a trávili čas chatováním se sousedy nebo ležením na matracích, zatímco zůstávají přilepeni k chytrým telefonům. Kostel byl v posledních desetiletích už několikrát obsazen, v neposlední řadě proto, že muslimské vetřelce farář pravidelně podporuje.
Jen by mne zajímalo, proč si nejdou vetřelci někam do mešity? Vždyť už jich je v Bruselu snad víc než kostelů. Jenže do mešity by tyto své souvěrce bydlet nepustili. Nakonec je dost dobře možné, že se jednou aktivistickému faráři některý z vetřelců „odvděčí“ a jeho svatostánek dopadne stejně jako Notre Dame a tisíce dalších evropských kostelů a katedrál.
„Nedotýkať sa štátom chránených – Merkelovej zvierat“.