Náborář ISIS verboval v Německu sebevražedné atentátníky

Náborář ISIS verboval v Německu sebevražedné atentátníky

Náboráři i vojáci ISIS byli a mnohdy ještě stále jsou aktivní v prakticky všech zemích Evropy. Právě fakt, že se kolem muslimů a islámu chodí po špičkách, většinou brání tomu, aby byli všichni odhaleni. Zajímavé je, že dnes nedošlo k podobnému soudu jen v Německu, ale i u nás, kde jednoho takového džihádistu soudili v jeho nepřítomnosti, dokonce se ani neví, zda je dotyčný džihádista stále naživu.

V Praze dnes došlo k soudu s Iráčanem Watheqem Muhammadem Yousefem al-Samarraiem (26 let), který podle obžaloby odletěl z Prahy bojovat za Islámský stát. Tento džihádista je nezvěstný (možná i po smrti), bude tedy souzen v nepřítomnosti.

Ve stejné době, kdy se probíral případ džihádisty, který vyrazil bojovat na území ISIS z Prahy, probíhal v Berlíně také soud s jeho soukmenovcem, který působil jako náborář ISIS a velitel teroristů.

V procesu s velitelem teroristických milicí IS soud nařídil vysokou míru ostrahy. Kazateli nenávisti Abú Walaovi hrozí deset a půl roku vězení. Další tři muži byli také usvědčeni z podněcování mladých lidí k radikálnímu boji.

Vrchní zemský soud v Celle odsoudil vůdce teroristických milicí Islámského státu k deseti a půl letům vězení. Soud ve středu shledal 37letého Iráčana Abú Walaa vinným z podpory a členství v teroristické organizaci. Podle soudců kazatel nenávisti a jeho síť radikalizovali mladé lidi, zejména v Porúří a Dolním Sasku, a posílali je do bojových oblastí IS. Tři spoluobžalovaní dostali tresty odnětí svobody od čtyř do osmi let.

Abú Walaa byl imám mešity dnes zakázaného spolku s názvem „Německy mluvící islámský kruh Hildesheim“. Spolužalovaný, který dostal osm let vězení, údajně využil svůj byt v Dortmundu jako modlitební centrum a dočasně tam ukrýval teroristu Anise Amriho, který provedl útok na vánoční trh v Berlíně v roce 2016, při němž zabil 12 lidí.

V průběhu procesu se soud zabýval dlouhou řadou dalších teroristů, kteří byli údajně radikalizováni teroristou z Dortmundu a spoluobviněným mužem z Duisburgu v zadní místnosti jeho cestovní kanceláře. Muslim z Duisburgu byl odsouzen k šesti a půl letům vězení. Dva jeho rekruti údajně provedli sebevražedné bombové útoky v Iráku a zabili desítky lidí.

I přesto, že k podobným soudům dochází v Německu několikrát do týdne, snaží se vláda přivážet do země další džihádisty. Aktuálně se například řeší přerozdělení tisíců džihádistů z vyhořelého tábora Lipa v Bosně…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Náborář ISIS verboval v Německu sebevražedné atentátníky

  1. Džhádisté byli, jsou a budou. A protože jsou nedělitelnou součástí is lamu, bude jich stále více, díky voličům neomarxistů. 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout