Ital zastřelil albánského zloděje, byl odsouzen na 8 let

Ital zastřelil albánského zloděje, byl odsouzen na 8 let

Ital Marco Diana je dalším z řady těch, kdo ctí známé pořekadlo „můj dům, můj hrad“, avšak právě na to doplatil, neboť přesně v jeho duchu jednal, když se na jeho pozemku objevil albánský vetřelec s několika kumpány.

Zastřelil albánského zloděje, který vstoupil do jeho domu, ale neapolský odvolací soud nyní potvrdil trest osmi let vězení za vraždu.

K incidentu došlo v noci 22. března 2016, kdy gang albánských zlodějů vtrhl do jeho domu a on, aby ubránil sebe a své děti, střílel na zloděje legálně drženou puškou.

Původně byl obviněn z nepřiměřené obrany, později – po balistických zkouškách – byl souzen za vraždu. Potvrdilo se, že nevystřelil z balkonu domu – tedy shora, jak se původně uvádělo, ale střílel ze dvora.

Tu noc si jeho dcera, která se vracela domů, všimla cizinců na pozemku a upozornila svého otce. Marco Diana vzal ve strachu pušku a nabil ji. Střelil jednoho ze zlodějů, ale ani si toho nevšiml. Jeho jediným účelem – jak také uvedl u výslechu – bylo vyděsit zloděje, a zahnat je na útěk „Nechtěl jsem nikoho zabít“, řekl v slzách ve zjevném šoku.

Ale jeden z výstřelů zasáhl mladého Albánce, který už měl mnoho záznamů v trestním rejstříku. Postřelený Albánec byl odvezen před nemocnici Moscati v Averse jeho komplici, kteří utekli. Posléze zapálili auto, což zcela zahladilo jakékoli stopy.

Byl to sám Mario Diana, kdo zavolal 112 a vylíčil, co se stalo. Líčil, jak měl strach o život své dcery, která byla na ulici a svého syna, který spal ve spodním patře domu. Tehdy v šoku učinil prohlášení, že začal střílet z balkonu domu, ale balističtí experti později zjistili, že střílel ze dvora. Detail, který změnil obvinění od nepřiměřené obrany k vraždě. V roce 2019 byl Diana odsouzen neapolským soudem na 8 let. V pátek byl trest potvrzen v odvolání. Poslední zápas se bude hrát před Nejvyšším soudem.

Vetřelci často nedostávají podobný trest ani za úmyslnou vraždu a už vůbec ne třeba za znásilnění nebo fyzické napadení či loupež. Asi i podobné tresty jsou důvodem, proč se mnohdy Evropané – ať už v jakékoli zemi – dívají v případě napadení někoho jiného jinam a nesnaží se pomoci. Muslimové jsou v Evropě obzvlášť hájeni a je celkem jedno, zda jsou původem z Afriky, Asie nebo z Evropy jako tento kriminální Albánec.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Ital zastřelil albánského zloděje, byl odsouzen na 8 let

  1. Tak proto jsem si pořídil zbraň-zákon hovoří jasně: na ochranu zdraví, života a majetku (!!!). Takže v normálním státě toho arnauta měli šoupnout do krematoria a Italovi srdečně poděkovat, že ušetřil policii spousty papírování a práce … a potom jsem se probudil …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout