Členové arabského klanu v Berlíně jsou vyzbrojeni válečnými zbraněmi

Členové arabského klanu v Berlíně jsou vyzbrojeni válečnými zbraněmi

Mnohé čtvrti velkých německých měst už ovládly muslimské klany natolik, že se tam bojí i policie. V těchto lokalitách často dochází k vzájemným potyčkám jednotlivých klanů, které tak bojují o moc. V poslední době konečně dochází k občasným raziím a zatýkání některých členů klanů, neboť stát již dohled nad těmito oblastmi postupně přestával zvládat.

V Berlíně politici a policie reagují na nové výzvy organizovaného zločinu. Zatímco starosta neuköllnského obvodu Martin Hikel (Sociálnědemokratická strana) vyzývá ke zřizování centrálního úřadu pro zabavování nemovitostí, vyšetřovatelé v současné době prošetřují důkazy o automatických střelných zbraních v klanovém prostředí.

Kromě toho policisté stále hledají pachatele velkolepé loupeže na Kurfürstendammu: Čtyři maskovaní ozbrojenci v pátek vyloupili dodávku, převážející hotovost z tamní banky. V berlínské čtvrti Schöneberg bylo po činu nalezeno ohořelé únikové auto.

Bez ohledu na tuto bankovní loupež existuje v současné době mnoho důkazů, že klanem byly zakoupeny zbraně, které podléhají zákonu o kontrole válečných zbraní. Možná je koupili známí klanoví zločinci, aby se připravili na střety s gangy z Čečenska.

Jen ve čtvrtek prohledalo 500 policistů – mezi nimi i elitní jednotky GSG 9 – 22 míst v Berlíně a okolí. Dva muži ve věku 22 a 44 let byli zatčeni, byly také zabaveny předměty v hodnotě 300 000 eur. Rozsáhlá razie byla zaměřena mimo jiné na klan Remmo, který je známý i mimo Berlín a jehož členové byli v létě 2020 zapojeni do bojů s čečenskými rodinami.

hlavouni arabského klanu Remmo

Jsou vyšetřováni pro násilí, obchodování se zbraněmi a narkotiky. Vzhledem k bohatství, které klany ze své trestné činnosti nahromadily, starosta Hikel vyzývá centrální agenturu, aby se vypořádala se zabavenými nemovitostmi. Příležitostí je současná debata mezi okresním úřadem, senátem a veřejností o vile v berlínské čtvrti Neukölln, zabavené klanu Remmo.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 4.9]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout