Švédská ambasáda v Nigérii protiprávně vydávala schengenská víza Nigerijcům

Švédská ambasáda v Nigérii protiprávně vydávala schengenská víza Nigerijcům

Samozřejmě tak tato ambasáda jen legalizovala budoucí drogové dealery a prostitutky. Tito Nigerijci pak mohli zcela legálně pobývat kdekoli v zemích EU, v rámci schengenského prostoru.

Amira Chamdinová, bývalá zaměstnankyně švédského velvyslanectví, byla odvolacím soudem odsouzena za 73 případů hrubého pochybení k jednomu roku vězení. Z rozsudku vyplývá, že se rozhodla vydávat víza velmi mladým lidem ze zemí, kde je obchodování s lidmi obzvláště běžné.

Amira Chamdinová byla v Nizozemsku odsouzena v roce 2018 za napomáhání a spoluúčast na obchodování s lidmi prostřednictvím švédského velvyslanectví v Nigérii. Tehdy dostala podmíněný trest.

Nyní je znovu souzena, tentokrát odvolacím soudem ve Švédsku, za to, že v roce 2014 udělila 73 schengenských víz během svého působení jako zástupkyně tajemníka velvyslanectví na švédském velvyslanectví v Nigérii, což podle migračního výboru bylo nelegální.

Jejím úkolem jako úřednice bylo mimo jiné zkoumat žádosti o schengenské vízum. V tomto případě měla za úkol chránit nejen zájmy Švédska, ale všech členských států EU.

Přinejmenším v jednom případě vědomě vydala vízum ženě, která byla posléze převezena do Evropy, aby pracovala jako prostitutka v Belgii – s vízem vydaným Amirou Chamdinovou. Důvodem trestného činu měl být milostný poměr se slavným ghanským drogovým překupníkem Lesterem Amarh-Kwantrengem. Tedy zřejmě právě na jeho „objednávku“ vydávala víza budoucím prostitutkám a dealerům drog, kteří většinou zapadnou do řad nigerijské drogové mafie, dnes již operující po celé EU.

Odvolací soud se nyní domnívá, že její zločiny by měly být považovány za závažné, protože vážně zneužila svého postavení tím, že úmyslně porušila pravidla, týkající se opatření schengenského prostoru proti mezinárodní trestné činnosti a nedovolenému přistěhovalectví.

Odvolací soud v rozsudku rovněž uvádí, že šetření bylo obzvláště rozsáhlé a že existuje důvod k tomu věřit, že takových nelegálních víz bude mnohem víc, neboť některé uváděné příbuzenské vztahy v případě údajného slučování rodin jsou přinejmenším sporné…

K tomu jen podotýkám, že podle jména se nejspíš jedná o „Novošvédku“, pravděpodobně arabského původu. Pak si někdo mohl jen těžko myslet, že bude na ambasádě pracovat v zájmu Švédska…

.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

2 thoughts on “Švédská ambasáda v Nigérii protiprávně vydávala schengenská víza Nigerijcům

  1. Amira od podívání čmoudka. Tady je to jasný. Se divím, že se v Evropě proti rozsudku nevzedmula vlna protestů 🙂 Tady aktivisté asi zaspali…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout