Muslimové zavraždili imáma, německá média vinila pravicové extremisty

Muslimové zavraždili imáma, německá média vinila pravicové extremisty

Je-li v Německu zavražděný muslim, aniž by byl pachatel přistižen přímo při činu, jedná se – dle médií a politicky korektních politiků – o dílo nějakého ultrapravičáka, xenofoba a islamofoba. Totéž tvrdila média v případě vraždy jistého imáma, nicméně po zjištění, že byl muž zavražděn svými souvěrci, mlčí německý mainstream jako ryba…

Poté, co byl šestadvacetiletý imám s pákistánskými kořeny v pondělí v pondělí v Bádensku-Württembersku ubit k smrti na vedlejší silnici v Ebersbachu an der Vils, měli mnozí o pachateli jasno. Objevily se obvyklé, reflexivní spekulace o krajně pravicovém nebo islamofobním pozadí. Policie se pro změnu snažila původ pachatelů nápadně krýt, pouze uvedla, že zahájila pátrání po “dvou podezřelých”.

Z tohoto důvodu – a protože byl vynechán i jakýkoli popis pachatele – měli pozorní pozorovatelé brzy podezření, že se pravděpodobně jedná o vrahy z prostředí oběti, spíše než o xenofobní útok. Obzvlášť absurdní se jevil fakt, že zatímco popis pachatelů nebyl zveřejněn, tak popis svědků byl docela detailní.

Přední německé noviny jako “Die Bild” dychtivě vymýšlely příběh zlých pravicových radikálů, kteří údajně číhají za každým rohem: “Všechno je možné, akt vztahu, akt pomsty. Nebo rasistická vražda. Samotná myšlenka je nesnesitelná.” 

Oběť vraždy byla dle médií považována za “liberální, upřímnou, dobrosrdečnou a naprosto mírumilovnou osobu mezi svými bratry ve víře”. Do Německa přišel zavražděný imám v roce 2012, pracoval jako taxikář v Esslingenu a večer jako dodavatel pizzy v Ebersbachu.

Nyní, o týden později po brutálním činu, je vše jasné: Jak oznámil úřad státního zástupce v Ulmu, do vazby pro podezření z vraždy byli nyní vzati bratr a životní partnerka zabitého muže. Imám má čtyřletého syna a dceru (6 měsíců). Jeho žena se zpočátku objevila jako svědek na policii. V novinách ji citovali, když tvrdila, že jeden z maskovaných útočníků měl pozoruhodně velký bílý nos.

Žena, která již získala německé občanství, byla provdána za zabitého muže podle islámského práva. Při domovních prohlídkách jejího bytu a bytu bratra pákistánského imáma byly zabaveny různé důkazy, které potvrdily podezření proti oběma pachatelům. Vyšetřovatelé potvrdili, že jde o motiv “v rodinné sféře”, což je obvyklý popis v oficiální němčině, označující zločiny z pomsty nebo vraždy ze cti. Svou roli mohly sehrát i náboženské důvody, neboť imám podle všeho nebyl dostatečně radikální.

Aktivisté neziskovek, placených za “boj proti pravici”, měli opět smůlu, neboť tento případ bohužel není vhodný jako důkaz údajně všudypřítomného “rasistického” nebo “islamofobního” násilí. Spíše se jednalo o čistě “vnitřní pákistánskou rodinnou záležitost”, pro kterou byla jihozápadní německá provincie jen malebnou kulisou. 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.