Bývalá dánská ministryně čelí obžalobě za to, že zakázala dětské sňatky

Bývalá dánská ministryně čelí obžalobě za to, že zakázala dětské sňatky

Už velmi dlouho ve svých článcích upozorňuji na bezprecedentní snahy evropské justice (včetně té české) o pozvolný přechod na právo šaría. Jak jinak si vysvětlit některé rozsudky, nad nimiž občas zůstává rozum stát? Stále více zemí zavírá oči před dětskými nevěstami muslimů a pedofilie se postupně stala akceptovanou. Overtonovo okno se otevírá. Zavést za nějakých 20-30 let právo šaría nebude žádný problém, postupně se k tomu tímto stylem dospěje…

Bývalá dánská ministryně pro přistěhovalectví Inger Støjbergová (Venstre) nyní čelí obžalobě za své rozhodnutí z roku 2016 ukončit sňatky dětí mezi žadateli o azyl. Informuje o tom několik dánských médií.

V únoru 2016 Støjbergová oznámila, že jako ministryně pro přistěhovalectví dala dánskému migračnímu výboru pokyny k oddělení párů žádajících o azyl, kde byla jedna strana mladší 18 let.

„Je naprosto nepřijatelné, že nezletilé osoby v současné době žijí v dánském azylovém systému s manželem nebo partnerem. Požádala jsem dánský imigrační úřad, aby tyto praktiky okamžitě ukončil.

„Samozřejmě musíme zajistit, aby mladé dívky nebyly nuceny žít ve vztahu s dospělou osobou v azylových centrech.“

Ale oddělení mužů od jejich nezletilých manželek bylo kontroverzní. Na začátku loňského roku byl zřízen výbor, který měl prošetřit, zda bylo rozhodnutí Støjbergové zakázat „dětské nevěsty“ porušením Úmluvy o právech dítěte a lidských práv EU. Výbor nyní dospěl k závěru, že směrnice Støjbergové byla zjevně nezákonná.

Ve čtvrtek odpoledne hlasoval dánský parlament o tom, zda Støjbergovou vydat k trestnímu stíhání. Poté, co sociální demokraté a Støjbergové vlastní strana Venstre tento požadavek podpořili, bylo podpořeno zahájení procesu obžaloby proti exministryni.

„Jsem zklamána, že předseda mé vlastní strany, Jakob Ellemann-Jensen, vyzývá zbytek Parlamentu, aby hlasoval proti mně,“ komentuje Støjbergová.

Støjbergová, která si udělala jméno za to, že chtěla poslat vetřelce ze třetího světa zpět do jejich domovských zemí, svého rozhodnutí z roku 2016 nelituje. V nedávném příspěvku na Facebooku odkazuje na článek o dětských manželstvích a nadále se od nich distancuje.

„Je mi z toho nevolno a je mi smutno, když to čtu. Dívka si nuceně vezme svého bratrance, kterého jí dohodil její otec. Upřímně doufám, že každý ministr přistěhovalectví – bez ohledu na barvu strany – zasáhne. Zasáhla jsem a nemohla bych se podívat sama sobě do očí, kdybych v té době, v roce 2016, nezasáhla. Dětské nevěsty jsou hrozný jev, a já budu dělat vše, co v rámci zákona mohu, na ochranu dívek,“ prohlásila.

Připomínám, že tato ministryně také navrhovala zřídit deportační středisko pro kriminální vetřelce na neobydleném dánském ostrově, za což byla kritizována tzv. „lidskoprávníky“, v čele s OSN a EU.

Co se týká dětských nevěst, tak většina zemí akceptuje dokonce i ty hodně mladé, v Německu už přivandrovalým muslimům uznali i 11-13 leté nevěsty. To je ovšem zcela zřejmě pro EU a jiné podporovatele muslimské invaze přijatelnější, než kroky dánské ministryně, které mířily hlavně proti plíživé legalizaci pedofilie v celém západním světě…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout