Afričan založil v ubytovně požár, posléze zbil jejího manažera, ten ho postřelil

Afričan založil v ubytovně požár, posléze zbil jejího manažera, ten ho postřelil

Případ se stal už v roce 2017, nicméně až nyní došlo k závěrečnému verdiktu. Do vězení nakonec půjde Ital, který se nejprve snažil bránit jemu svěřenou ubytovnu. Když se stal obětí násilného napadení, na řádícího Gambijce vystřelil, přičemž se mu trefil do úst.

Před pár dny se projednávalo odvolání podnikatele z Gricignano d’Aversa (CASERTA) manažera a majitele ubytovny Della Gatta, 46 let. Ten byl shledán vinným z pokusu o vraždu, protože v listopadu 2017 střelil do úst vetřelce, který byl jedním z obyvatel jeho centra, poté, co cizinec zapálil místnost. Soudci odvolacího soudu v Neapoli nakonec odsoudili Dellu Gattu ke třem letům a deseti měsícům, což je mírnější trest ve srovnání se čtyřmi roky a osmi měsíci, které mu byly uděleny u prvoinstančního soudu.

Gambian Alagiee Bobb, nyní 22, se zotavil po dlouhém pobytu v nemocnici a pak se přestěhoval do Německa.

Události se staly 11. listopadu 2017 v dočasném přijímacím středisku v Gricignano d’Aversa, kde pobýval ghanský žadatel o azyl Alagiee Bobb.

Afričan na protest proti podmínkám v zařízení, zapálil pokoj, čímž vyprovokoval k reakci jeho manažera, Della Gatta, který vzal pistoli ráže 38 a vystřelil dvakrát na tehdy 19letého vetřelce. Jedna kulka zasáhla Gambijce v plném rozsahu do úst, ale další ho již minula.

Ital se vrátil domů a brzy se objevili karabiniéři, kteří ho zatkli za pokus o vraždu. Della Gatta se vždy bránil tím, že tvrdil, že reagoval násilně poté, co obdržel silný úder do obličeje od Bobba, což po napadení zdokumentoval fotograficky.

takto dopadl Ital po napadení Gambijcem

Zranění devatenáctiletého Gambijce pak odstartovalo protest ostatních hostů centra.

po postřelení vetřelce došlo v zařízení k nepokojům

K případu jen podotýkám, že si za to může tento podnikatel do značné míry sám. To tedy zejména v případě, že předělal objekt na přijímací středisko pro africké vetřelce zcela dobrovolně a nebyl k tomu přinucen tak, jako se to stalo některým jiným hoteliérům. Podobné podnikání s sebou totiž zcela zákonitě musí nést i jistá rizika. A především nemůže počítat s tím, že jeho ubytovna zůstane dlouhodobě v původním stavu…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout