Pokroková univerzita v Michiganu zakazuje slovo “piknik” coby rasistické

Pokroková univerzita v Michiganu zakazuje slovo “piknik” coby rasistické

Nutno podotknout, že nejde zdaleka o jediné slovo, které je v neomarxistickém prostředí amerických univerzit zakázané. Je nasnadě, že to nepotrvá dlouho a zakázané bude třeba i slovo “sníh”, protože je jednoduše bílý a slovo “bílý” je slovem silně rasistickým.

Americké studentské noviny zveřejnily seznam slov, zakázaných vedením Michiganské univerzity. Mezi nimi je i termín “piknik”, slovo, které je nyní považováno za rasově urážlivé.

Univerzita tak studenty nabádá, aby nepoužívali rasistické slovo “piknik”: “Neříkejte, že se účastníte “pikniku. Rasově přijatelný termín je “shromažďování”.

Ve svém prohlášení michiganská univerzita uvádí: “Je důležité posoudit jazykové podmínky a konvence, které mohou úmyslně nebo neúmyslně zabránit tomu, aby se lidé cítili být akceptováni s cílem podpořit zdravou a inkluzivní kulturu”.

Seznam zakázaných slov obsahuje 25 termínů a bude i nadále růst. Měl by být obohacen o celou řadu výrazů nebo termínů považovaných za urážlivé.

Ale proč “piknik”? Jak se posezení v přírodě s rodinou nebo přáteli, spojené s jídlem, může stát zapřisáhlým nepřítelem inkluzivnosti? Podle předních mozků antirasistických a domorodých amerických hnutí se tento výraz zrodil z rozšířené praxe v segregační Americe 19. století. Údajně tento výraz odkazuje na rasové lynčování organizované bílými populacemi na náhodně vybraných černoších. Tato aktivita se jmenovala “pick-a-negr”.

Tak se údajně ze slova “pick-a-negr” stal “piknik”. Nebo možná ne, jak upozornil francouzský deník Le Figaro. Ve skutečnosti, výraz pochází ze 17. století, kdy vznikl ve Francii. Tehdy jít na “piknik” znamenalo pojíst společně, kdy každý přinesl něco ke společné konzumaci nebo zaplatil svůj podíl. Tato informace zjevně unikla bystrým mozkům z Michiganské univerzity.

Samozřejmě je slovo “piknik” skutečně francouzského původu, nicméně šíleným rasistům z BLM se hodí cokoli, aby mohli prohlubovat nenávist a zášť vůči bílým. Třeba jen nesmyslným zakazováním zcela nevinných slov a jejich účelovým překrucováním.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.