Po útoku Arabů na místního mladíka roste naštvanost obyvatel Kanárských ostrovů

Po útoku Arabů na místního mladíka roste naštvanost obyvatel Kanárských ostrovů

Už několik článků jsem věnovala tristní situaci na Kanárských ostrovech, které trpí pod doslovnou tsunami afrických vetřelců. Ti si nyní zvolili jako jeden z hlavních cílů právě tento dovolenkový ráj. Ostrovy se nyní změnily k nepoznání, luxusní hotely navíc obývají místo turistů invazisté. A to vše za peníze z kapes daňových poplatníků zemí EU (ubytování je hrazeno EU).

Na španělských Kanárských ostrovech roste napětí mezi vetřelci a místními obyvateli. Další protesty byly vyvolány po zprávách o invazistech, kteří napadli ostrovany. Do konce listopadu tohoto roku dorazilo na ostrovy nejméně 17 000 vetřelců, z nichž většina byla ubytována v hotelech, zřejmě zejména na úkor španělských daňových poplatníků, nicméně dochází k dalším střetům s místními obyvateli a jejich masová přítomnost je také hrozbou pro cestovní ruch, který již nyní čelí obtížné situaci.

Skupina naštvaných místních obyvatel pochodovala před hotelem na Kanárských ostrovech, kde jsou ubytováni převážně Arabové. Podle zpráv mají obyvatelé Moganu už dost vetřelců, kteří neustále přijíždí do města a páchají kriminalitu. Nedávno napadli 27letého Kevina, který před nimi bránil dvě místní dívky.

útok na místního mladíka, kvůli němuž začaly protesty
Obrázek
Takto Kevin dopadl
Obrázek
A takto mu zřídili záda

Kevin byl zbit a okraden gangem invazistů. K napadení došlo minulou středu, kdy se mladík dozvěděl, že gang západoafrických arabských vetřelců uráží dvě dívky v Moganu. Kevin jim spěchal na pomoc a vyzval útočníky, aby nechali dívky na pokoji. V tu chvíli ho Arabové napadli, zatímco jeden z nich křičel: “Pojďme ho zabít.”

Místní se pak ve vzteku vydali protestovat před hotel, v němž jsou vetřelci ubytováni.

https://twitter.com/i/status/1337760801596305408
Naštvaní obyvatelé letoviska na ostrově Gran Canaria protestovali před hotelem, kde jsou ubytovaní afričtí vetřelci, zejména Arabové

Útočníci poté, co Kevina zbili, utekli, ale mladík šel po nich, aby si vzal telefon, peněženku a klíče zpět. Nakonec se mu podařilo získat svůj mobilní telefon a peněženku zpět od staršího člena gangu, ale nedostal zpět své doklady a klíče. Kevin utrpěl tak vážná zranění, že musel být převezen do nemocnice a úřady proti vetřelcům zahájily řízení.

Podle rodiny oběti jsou však takové útoky na ostrově stále běžnější. Kanárské ostrovy již letos přijaly nejméně 17 000 nelegálních vetřelců, což je nejvyšší počet od roku 2015. Jen v listopadu jich na ostrovech přistálo přibližně 8 000, což je údajně měsíční rekord. Asi 6 000 z nich sídlí v hotelech, což stojí nejen španělské daňové poplatníky 300 000 EUR denně.

V obavách, že další invazní vlna by měla škodlivý dopad na cestovní ruch, který je již v obtížné situaci kvůli koronaviru a mohl by oddálit hospodářské oživení ostrovů, se turistický úřad a obce Mogán a San Bartolomé de Tirajana obrátily na madridskou vládu o pomoc už na konci listopadu. Turistická rada usiluje o to, aby vetřelci žijící v hotelech byli převezeni do přijímacích středisek.

Obyvatelé Kanárských ostrovů brzy pochopí totéž, co již pochopili například obyvatelé italské Lampedusy. Ostrovy jsou určeny jako základna stávající plánované a řízené invaze z Afriky do Evropy. Do budoucna tak bude situace tohoto bývalého dovolenkového ráje již jen horší..

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.