Německo: Afghánec způsobil krveprolití, protože se s ním chtěla žena rozvést

Německo: Afghánec způsobil krveprolití, protože se s ním chtěla žena rozvést

Další z mnoha případů multikulturního obohacení – v muslimských zemích běžné vraždy ze cti. Afghánec si podobně, jako většina jeho soukmenovců, přivezl své zvyklosti i do Německa. Zajímavý je i fakt, že byl Afghánec už dřív vyhoštěn ze Švédska, kde mu zamítli azyl, nicméně v Německu dají zřejmě azyl komukoli.

Afghánec způsobil krveprolití v bytě manželčiných příbuzných, protože ta se s ním chce rozvést.

30letý muž se přiznal k zabití jeho 15letého švagra a k tomu, že zranil několik dalších příbuzných nožem. V Augsburgu u okresního soudu nyní obžalovaný čelí obvinění z vraždy a čtyř pokusů o vraždu.

V dubnu údajně způsobil krvavou lázeň v Augsburgu v domě rodiny jeho ženy, protože se s ním žena chtěla rozvést. Podle obžaloby muž 15letému mladíkovi podřízl krk. Tchyně utrpěla při útoku život ohrožující zranění a byla zachráněna jen díky velmi rychlé operaci. Její manžel a dvě dcery také utrpěli bodná a řezná zranění.

Obviněný afghánský státní příslušník žil naposledy ve Freilassingu v Horním Bavorsku. Rodina jeho ženy žila v Augsburgu s jeho pětiletým synem. Podle prokuratury se s ním žena rozešla o několik měsíců dříve poté, co byl její manžel stále více násilný.

Afghánec pak přiznal, že plánoval zabít svou ženu, její matku a bratra manželky, protože souhlasili s rozvodem. Muž údajně napadl příbuzné své ženy kuchyňským nožem s čepelí dlouhou téměř 22 centimetrů. Sama žena v té době nebyla v bytě.

Podle obžaloby 30letý muž vinil tchyni z odloučení. Podle prokuratury měl mladý švagr zemřít, protože byl jediným mužským potomkem afghánské rodiny. Na začátku procesu se obžalovaný přiznal. Jeho právník přečetl prohlášení, že 30letý muž se přiznává, že je zodpovědný za smrt teenagera a zranění, které utrpěli ostatní a lituje toho.

Obžalovaný popisuje to, co se stalo v bytě, jako vřavu. Nicméně, on sám byl také napaden pozdějšími oběťmi, když prý chtěl opustit dům. „Nechtěl jsem nikomu ublížit,“ řekl obžalovaný. Nůž prý vytáhl až poté, když mu začali vyhrožovat. Na další otázky účastníků řízení o událostech už neodpověděl.

30letý vetřelec odešel do Íránu z Afghánistánu jako dítě. V Íránu se se svojí ženou vzali před více než deseti lety. Jeho ženě bylo v té době pouze 12 nebo 13 let. Později Afghánec uprchl do Švédska. Poté, co tam byla jeho žádost o azyl zamítnuta, odcestoval do Německa. Předpokládal, že tam bude snazší získat azyl.

Soud by měl trvat dalších šest dní. Verdikt by mohl být vynesen na konci ledna.

Tentokrát šlo o obohacení v rámci rodiny, což není v muslimských zemích nic neobvyklého. Není-li po ruce manželka, je za její „neposlušnost“ zodpovědná rodina (v tomto případě její bratr). Nicméně pokud bude vetřelec záhy po odsezení pár let trestu propuštěn, může si něco podobného zopakovat i mimo svoji vlastní komunitu. Nebylo by to rozhodně poprvé.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

2 thoughts on “Německo: Afghánec způsobil krveprolití, protože se s ním chtěla žena rozvést

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout