Muslim, který měl u sebe 2 nabité zbraně, verše z Koránu a modlitební kobereček, prý není nebezpečný

Muslim, který měl u sebe 2 nabité zbraně, verše z Koránu a modlitební kobereček, prý není nebezpečný

K zatčení tohoto podezřelého vetřelce došlo minulý týden v pátek na nádraží ve francouzském Toulouse. Muslim je původem z francouzského souostroví Komor, z ostrova Mayotte. Tyto ostrovy v Indickém oceánu jsou islámskou republikou, nicméně obyvatelé tohoto nejvzdálenějšího francouzského departmentu mají francouzské občanství, což samozřejmě znamená, že v případě jakéhokoli problému je nelze deportovat.

21letý muž byl zatčen v časném odpoledni, v pátek 11.prosince, na nádraží v Toulouse-Matabiau. Strážníci drážní policie zjistili, že má s sebou dvě nabité pistole, stejně jako súry z Koránu a modlitební koberec.

Regionální francouzský deník La Dépêche však uvedl, že muslim, původem z Mayotte, „nevykazoval žádné známky objektivního radikalismu“.

Předtím už byl zadržen a vyslýchán policií v okrese Toulouse během monitorovací operace drogového gangu.

Bezpečnostní pracovníci stanice byli upozorněni na jeho podivné chování a požádali ho o jeho doklady, když se chystal nastoupit do vlaku směřujícího do Lyonu. Tento mladý muž, jehož poslední známé bydliště je v Troyes, v Aube, nesl dvě nabité pistole a několik předmětů souvisejících s islámem.

Po zatčení byl převezen zpět na ústřední policejní stanici v Toulouse a velmi rychle byl svěřen vyšetřovatelům z regionální služby soudní policie v Toulouse (SRPJ), která má na starosti obžalobu.

Co chtěl dělat s nabitými zbraněmi? Těžko říct, protože během jeho policejní vazby nebyl příliš vstřícný. I přesto nebyl policií spojen s žádným teroristickým úsilím.

„Tento jedinec z Mayotte nepředstavuje žádné známky objektivizovaného radikalismu“, prohlásil Dominique Alzéari, státní zástupce. Je bez domova a už několik měsíců křižuje Francii. Nedávno byl zadržen policejními silami v okrese Izards, severně od Toulouse, kde byl údajně „zaměstnán“ jako vedoucí drogového gangu.

Obžaloba se nicméně rozhodla zahájit soudní vyšetřování.

Podezřelý byl obviněn z porušení držení střelných zbraní a je zatím ve vazbě. Vyšetřování SRPJ pokračuje. Zatímco čeká ve vazbě, policie se pokusí analyzovat zbraně, aby zjistili, zda byly použity pro trestný čin.

Takže muslim s nabitými zbraněmi, súrami z Koránu a modlitebním koberečkem není nebezpečný ani podezřelý z možného terorismu. Tak nevím, co by u sebe musel mít, aby se skutečně stal podezřelým. To až tehdy, kdy by postřílel pár lidí ve vlaku? Nebo snad v případě, kdy by měl na sobě mimo uvedené – dle policistů zřejmě zcela běžné výbavy každého muslima – třeba ještě výbušnou vestičku?

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 1]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout