Švédsko: Biologická žena, která se cítí jako muž, zažalovala porodnici za to, že ji oslovovala jako matku

Švédsko: Biologická žena, která se cítí jako muž, zažalovala porodnici za to, že ji oslovovala jako matku

Již za rok by také u nás měl začít platit takzvaný „trans zákon,“ podle kterého se může kdokoli prohlásit za jakékoli pohlaví, aniž by musel podstoupit operaci změny pohlaví – a ostatní musí toto jiné pohlaví akceptovat.

Proto nyní průběžně přináším případy z jiných zemí, kde již zákon platí a kde se mu také snaží maximálně přizpůsobit.

V poslední době jste si mohli přečíst zejména o biologických mužích, kteří zákon využívají k tomu, aby mohli navštěvovat dámské šatny, toalety, sauny či věznice, případně aby se mohli účastnit sportovních soutěží v ženských kategoriích.

Ovšem občas se objevují i opačné případy, kdy chce být biologická žena oslovována jako muž. A to i tehdy, kdy nepodstoupila žádnou operaci, ale pouze hormonální terapii. Právě takové případy se mohou již za rok vyskytovat i u nás. A pokud taková žena otěhotní, budou ji lékaři povinni oslovovat jako muže.

Pro takový případ si pak také budou muset zdravotnická zařízení zajistit nové formuláře. Pokud tak neučiní, mohou dopadnout jako jistá švédská porodnice, která vedla biologickou ženu jako „matku,“ za což byla záhy žalována.

Nemocnice si záhy sypala popel na hlavu a po stížnosti došlo ke změně formulářů nejen v daném zařízení, ale v nemocnicích v celém kraji…

Žena, která se identifikuje jako muž, se cítila uražena, když se o ní ve zdravotních záznamech porodnice mluvilo jako o „matce“ místo o „otci.“ Nyní kraj mění svůj počítačový systém tak, aby otcové mohli také rodit.

Biologická žena byla velmi rozlícena, když porodila své dítě v nemocnici v Nyköpingu. Rozhodla se nahlásit porušení veřejnému ochránci práv pro rovnost (DO).

Systém lékařských záznamů, který region Sörmland používá, je založen na ověřené biologické vědě, podle níž mohou rodit pouze ženy/matky, nikoli muži/otcové. Ale po současném incidentu se to změní.

„Samozřejmě, že je nám líto, co pacient zažil. Budeme léčit pacienty způsobem, který je pro ně správný, to je náš jasný záměr,“ říká Marie Bennermo, vedoucí oddělení bezpečnosti pacientů v regionu Sörmland.

Nyní proto mění systém zdravotní dokumentace. Namísto biologického pohlaví se budou v budoucnu řídit tím,  jaké pohlaví si daný pacient myslí, že má.

Podle Bennermové je to „zastaralý“ přístup, když nazývají všechny ženy, které rodí, matkami. Pokud se biologická žena cítí být mužem a otcem, personál musí od nynějška toto pohlaví akceptovat a přizpůsobit se.

Nový systém záznamů o zdravotní dokumentaci založený na prohlášení pacienta bude zaveden na jaře 2025.

Tolik zkušenost ze Švédska. U nás má trans zákon platit od poloviny příštího roku, což možná povede k velmi podobným incidentům.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 5]

5 thoughts on “Švédsko: Biologická žena, která se cítí jako muž, zažalovala porodnici za to, že ji oslovovala jako matku

  1. Jsem stastna, ze jsem vsechny sve deti odrodila v dobe, kdy byly v porodnici jen zeny, ktere se citily zenami a byly stastne ze jsou matky.A jeste radeji jsem, ze se manzel citil byt stastnym otcem a ne matkou. Bylo by to nespravedlive, protoze jsem vsechnu tu „praci“, bolesti a krvaceni odnesla jen ja. Ne diky tomu, jak se citim nebo myslim, ze jsem, ale kvuli sve biologicke podstate.

  2. Problém s transfašizmom, tak ako mnohé iné, vyrieši jediná vec: zavedenie tej najtvrdšej saudskoarabskej šaríe so všetkým, čo k tomu patrí, v čo najväčšom počte krajín sveta. Čiže nie takej „čajovej“, ako platí napr. v Dubaji.

  3. A takoví pomatenci budou vychovávat děti? K čemu je povedou? Jakým pro ně budou příkladem? A vůbec, kým se tato ženská, která se cítí být jako muž, nechala oplodnit? Jestli mužem, jak jinak, tak potom se cítí být mužem homosexuálem? Místo aby ji zavřeli na psychinu a nastavili jí nějakou léčbu, tak se takovým podobně trhlým budou přizpůsobovat ve školství, zdravotnictví a jiných odvětvích? Žasnu co se to děje a co všechno si ještě společnost, tedy lidé kolem dokola, nechají líbit místo aby se vzbouřili…Všechno nahrává tomu, že se objeví a vyroste další kult osobnosti jako byl Hitler nebo Stalin (v těch novodobých dějinách) a lidi za ním půjdou a budou ho oslavovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *