Studie: Umělé maso spojené s úmrtím na srdeční selhání

Studie: Umělé maso spojené s úmrtím na srdeční selhání

V EU již  probíhá schvalovací proces, na jehož konci by měl být povolen prodej umělého masa. K těmto účelům se má ještě letos dostavět největší továrna na tyto produkty na světě ve Španělsku a Švédsko již funguje jako testovací místo, aby bylo patrné, jak dalece bude o umělé maso zájem.

Časem má být umělé maso (a jiné umělé živočišné produkty) a hmyz hlavním zdrojem bílkovin. Jde jak o produkty, jejichž základem jsou živočišné složky, tak o „maso,“ které je čistě rostlinného původu.

Pak jde o ultrazpracované výrobky, které jsou podobně nezdravé jako umělé maso, které je vypěstováno v laboratořích.

Tato „nová strava“ rozhodně není nic, co by bylo pro lidskou výživu jakýmkoli přínosem…

Nová studie zjistila, že umělé „masné“ produkty, jako je „hovězí maso“ vypěstované v laboratoři, jsou spojeny s kardiovaskulárními chorobami a úmrtím na srdeční selhání.

Výsledky studie jsou velkou ranou pro tvrzení, že tento typ stravy snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění.

Podle nové britské studie Biobank, která analyzovala stravu více než 118 000 účastníků, vědci zjistili, že strava složená z falešného masa představuje vysoké riziko srdečních onemocnění, pokud je vysoce zpracovaná.

Studie, nedávno publikovaná v časopise Lancet Regional Health, uvádí, že přírodní produkty, jako je čerstvé ovoce a zelenina, nebyly brány v úvahu.

Ultrazpracované produkty vypěstované z rostlin, hmyzu nebo v laboratoři však představují zvýšené riziko srdečního selhání a smrti.

Vědci zjistili, že ultra zpracované potraviny, jako je hovězí maso vypěstované v laboratoři nebo hamburgery z hmyzu, jsou spojeny s o 15 procent vyšším rizikem srdečního infarktu a mrtvice.

Vědci zjistili, že tato rizika existují i ​​u rostlinných potravin, které byly dlouho nabízeny jako „zdravé“ alternativy masa.

Studie, na které se podíleli odborníci z Imperial College London, vyhodnocovala data od více než 118 000 britských občanů.

Účastníkům ve věku 40 až 69 let byl během studie posuzován jejich jídelníček.

Vědci rozdělují potraviny na rostlinné produkty, jako je ovoce, zelenina, obiloviny a chléb, dále koláče a sladkosti a nakonec živočišné produkty, jako jsou ryby, drůbež, červené maso, vejce a mléčné výrobky.

Tyto skupiny pak byly rozděleny na ultra-zpracované a neupravené potraviny.

Tyto údaje byly poté spojeny s údaji o hospitalizaci a úmrtnosti, aby poskytly informace o kardiovaskulárních onemocněních.

Lidé, kteří jedli hodně ultrazpracovaných rostlinných potravin, měli o sedm procent vyšší riziko vzniku onemocnění, jako jsou například ucpané srdeční tepny.

Měli také o 15 procent vyšší riziko úmrtí ve srovnání s vegetariány, jejichž strava obsahovala méně vysoce zpracovaných potravin.

10procentní nárůst spotřeby nezpracovaných vegetariánských potravin, jako je čerstvé ovoce a zelenina, byl spojen s o 8 procent nižším rizikem srdečních onemocnění.

Mezi vegetariány s nejnižší spotřebou nezpracovaných potravin klesl počet úmrtí na srdeční choroby o pětinu a celkový počet úmrtí na kardiovaskulární onemocnění klesl o 13 procent.

Vědci zjistili, že ultrazpracované potraviny vedou k ukládání tuku v tepnách.

Spoluautorka studie dr. Eszter Vamos ze School of Public Health na Imperial College London řekla:

„Je známo, že čerstvé rostlinné potraviny, jako je ovoce a zelenina, celozrnné výrobky a luštěniny, mají důležité zdravotní a ekologické přínosy.

Zatímco ultra-zpracované potraviny jsou často uváděny na trh jako zdravé potraviny, tato rozsáhlá studie naznačuje, že ultra-zpracované rostlinné potraviny zřejmě nemají ochranný účinek na zdraví a jsou spojeny se špatným zdravotními stavem.

Vědci se domnívají, že potravinářské přídatné látky a průmyslové kontaminanty v těchto potravinách mohou způsobit oxidační stres a zánět.

Dodávají, že dietní pokyny, které podporují rostlinnou stravu a vyhýbání se masu, by také měly zdůrazňovat důležitost vyhýbání se ultra-zpracovaných potravin pro zdraví srdce.

Spoluautorka studie Dr. Fernanda Rauber, expertka na preventivní medicínu z univerzity v São Paulu v Brazílii, uvedla, že jde o první důkaz, že padělané masné výrobky jsou spojeny se zvýšeným rizikem kardiovaskulárních onemocnění.

„Přestože jsou tyto potraviny rostlinného původu, jejich složení a způsoby zpracování mohou přispívat k rizikovým faktorům, jako je dyslipidémie a hypertenze,“ řekla.

„Potravinářské přísady a průmyslové kontaminanty obsažené v těchto potravinách mohou způsobit oxidační stres a zánět, což dále zvyšuje rizika.

Naše výsledky proto podporují přechod na potraviny rostlinného původu, které berou v úvahu úroveň zpracování pro zlepšení kardiovaskulárního zdraví.“

Vědci zjistili, že produkty označené jako „bezmasé“, „rostlinné“ nebo „vypěstované v laboratoři“ se mohou zdát zdravé, ale představují hrozbu pro veřejné zdraví kvůli svému extrémnímu zpracování.

Studie přichází v době, kdy je veřejnost stále více nabádána k tomu, aby nahrazovala tradiční maso a mléčné výrobky falešnými „potravinami.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

One thought on “Studie: Umělé maso spojené s úmrtím na srdeční selhání

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *