Situace v Jordánských uprchlických táborech je neúnosná: Agentura OSN očekává invazní příliv podobný roku 2015

Situace v Jordánských uprchlických táborech je neúnosná: Agentura OSN očekává invazní příliv podobný roku 2015

Letos začíná platit nový Migrační pakt EU, který de facto kopíruje kdysi zapovězené kvóty, které neplnila žádná evropská země, vyjma Německa a Švédska. Zdá se, že tento pamflet bude naplno uplatněn, protože k rekordní invazi z Afriky, která od podzimu zatěžuje Kanárské ostrovy, se přidá také invaze z Blízkého východu, ne nepodobná té, kterou pamatujeme z roku 2015.

Nicméně letos to bude ještě horší, protože v roce 2015 šla invazní vlna pouze z jihovýchodu (přes Řecko), nyní to bude i z jihu (Itálie) a jihozápadu (Španělsko).

Migrační pakt určuje, že v případě vyhlášení stavu nouze v některé ze vstupních zemí není možné se z přijímání muslimských ilegálů vyplatit. Tedy oněch bezmála 20 000 eur za jednoho obohacovače je částka platná pouze v relativně běžné situaci.

Jenže co když bude třeba v létě vyhlášen nouzový stav v Itálii, Řecku i Španělsku (Kanárské ostrovy)? Pak bude nemožné odmítnout desetitisíce muslimů, které bude EU přerozdělovat.

Vše se vším souvisí a už dlouho mám pocit, že právě situace na Blízkém východě je záměrně dlouhodobě eskalována především proto, aby v důsledku tamního dění došlo k rozvrácení Evropy (a zřejmě i USA, kam také mnozí míří).

Hrozí příliv žadatelů o azyl z Blízkého východu další eskalací? „Současná situace v uprchlických táborech v Jordánsku připomíná situaci v roce 2015“, uvedl mluvčí Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky. Stále více lidí se rozhoduje pokračovat ve své cestě – nejvyhledávanější destinací je Německo.

V loňském roce bylo v Evropě podáno více než 1,14 milionu žádostí o azyl, což je jen o málo méně než rekordní čísla z let 2015 (1,3 milionu) a 2016 (1,2 milionu). Podle Rolanda Schönbauera, mluvčího UNHCR v Jordánsku, by se však situace mohla brzy dále zhoršit.

V Jordánsku je v současné době celkem 720 000 migrantů  (včetně 640 000 Syřanů). Podle Schönbauera se však stále více lidí rozhoduje pokračovat v cestě: 

„Připomíná to situaci v roce 2015.“ Přestože v loňském roce opustilo Jordánsko pouze 5 000 lidí, tento trend v současné době pokračuje: „Ale pokud si dáte jednu a jednu dohromady, cokoli jiného než nárůst této další migrace by bylo nelogické.“

Oblíbená destinace cestovatelů: Německo. Již nyní existují odpovídajícím způsobem velké komunity, kam by se vojáci džihádu mohli uchýlit.

Lákavý je samozřejmě také štědrý sociální systém Spolkové republiky Německo, který působí jako magnet pro migranty, kteří chtějí zlepšit svou ekonomickou situaci. Toho využívají i pašeráci k reklamě.

V každém případě je jedna věc jistá: přijde-li nápor z Jordánska, bude Evropa čelit ještě hrozivějším výzvám než dříve. A všichni se také do Německa nevejdou, proto je téměř jisté, že dřív či později dojde i na nový Migrační pakt…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Situace v Jordánských uprchlických táborech je neúnosná: Agentura OSN očekává invazní příliv podobný roku 2015

  1. islám není náboženství, ale mafiánský organizovaný plán na ovládnutí (zotročení) světa. vítači mají na rukách krev. slimáky nebrat. jdou jen za svým snem parazitovat, pobírat dáfky a islamizovat. https://video.aktualne.cz/dvtv/terorismus-ma-zaklad-v-islamu-uprchlici-v-demokracii-zit-ned/r~76290110657f11e68d00002590604f2e/ , z uprchlického tábora je do pár let 2,5 milionové odlité betonové město, kde za cizí peníze vykuci solidně vegetí dekády až stovky let. mezitím si zvolí militantní džihádysty, ( V GAZE 62% voličů), kteří vyvraždí kohokoli. to tady na zemi nechceme. fialový eurohnus….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *