Poslední vyjádření Černochové jen potvrzuje chystanou budoucí koalici

Poslední vyjádření Černochové jen potvrzuje chystanou budoucí koalici

Jistě jste již i na mainstreamu zaznamenali existenci dalšího z bezpočtu seznamů, které si na Ukrajině vyrábí snad jak na běžícím pásu. Mimo otevřeně výhružných seznamů, jimž se také říká „seznamy smrti,“ je zde další údajný seznam „ruských bakterií,“ který podle všeho nemá žádný zásadnější význam.

Je na něm i spousta silně proukrajinských a rusofobních jmen, což spíše ukazuje na to, že jej vytváří někdo, kdo politice nijak nerozumí a náhodně vybírá jména, na která někdy dští síru mainstreamová média dané země.

Jak si vysvětlit, že jsou na seznamu například členové strany SD (Švédští demokraté), která je sice silně protimigrační, ale také protiruská? Patřila dokonce ke stranám, které v EP organizovaly debatu o nutnosti rozprášit Rusko a rozdělit jej na malé státečky.

Strana je jinak protibruselská, ale to se týká spíš odporu proti islamizaci, muslimské invazi, LGBTQ agendě a Green Dealu. Že by tedy byli na seznamu „ruských bakterií“ kvůli tomu?

Nicméně to byl jen jeden extrémní případ ze zahraničí, u kterého skutečně nenacházím oporu pro jakoukoli sebenepatrnější známku „proruskosti,“ dalších podobných příkladů ze zahraničí by se našlo mnohem víc.

Ovšem dnes se podíváme na domácí politiku.

Zaujalo mne totiž, že na tomtéž seznamu byl i otevřený rusofob Babiš, který navíc vždy velmi podporoval „jestřábí“ politiku USA.

Pro zapomnětlivé jen pár připomínek.

Pokud se vrátíme do minulého volebního období, tak v roce 2018 byl prvním, kdo zareagoval na trapnou frašku kolem agenta Skripala a novičoku. Tehdy jsme byli dokonce první zemí (mimo Velkou Británii), která vyhostila ruské diplomaty.

A co víc: vyhostili jsme jich nejvíc v přepočtu na počet obyvatel. Byli celkem 4 a víc než my jich vyhostily jen Velká Británie a USA (6). Většina evropských zemí vyhostila 1 – 2 diplomaty, některé nikoho.

Velkou  podporou politice USA byl v témže roce oddaný souhlas s bombardováním Sýrie. Tehdejší ministr obrany Stropnický, věren své původní profesi, sepsal dopis, v němž vyjádřil neutuchající podporu tomuto bombardování suverénní země.

Záhy obdržel od jeho protějšku z USA velké díky, neboť se jako jeden z mála projevil jako velmi oddaný patolízal.

Dále by bylo dobré připomenout kauzu tzv. „ricinového kufříku.“ Šlo o absolutní výmysl, na jehož základě byli opět vypovězeni diplomaté. Zde sice figuroval zejména tehdejší ministr zahraničí Petříček, nicméně za Babišovy vlády a s jeho souhlasem.

V neposlední řadě – a to je asi největší důkaz, že Babiš na seznam rozhodně nepatří – zde byla kauza Vrbětice. Její pozadí bylo tak šílené, že uvěřit představené verzi mohl jen jedinec chudý duchem.

Ani se nenamáhali vymyslet si něco nového, použili  již „recyklované“ špiony, kteří se údajně měli pokusit v Británii zavraždit Skripala, ale údajný atentát totálně zpackali.

Každopádně byli v okamžité reakci vypovězeni další ruští diplomaté a lze dokonce tvrdit, že byla vyvolána diplomatická válka.

Záhy po této kauze nás Rusko vyhlásilo 2. nejvíce nepřátelskou zemí – hned po USA. Pokud by tak mohl někde Babiš figurovat, tak spíš na seznamu „nepřátel Ruska“ a ne „ruských bakterií.“

Pomineme-li uvedené, tak ANO v tomto volebním období vždy hlasovalo v souladu s vládou pro posílání zbraní Ukrajině, pro umístění vojsk USA na našem území a v minulosti i pro všechny možné zahraniční mise NATO.

Když ve Sněmovně online vystoupil Zelenský, tleskali mu poslanci ANO stejně nadšeně jako poslanci pětislepence.

Skutečně marně tedy hledám cokoli, co by ospravedlnilo umístění Babiše, ale i Schillerové, na seznam „ruských bakterií.“

Nicméně vše výše je jen taková omáčka, nyní přichází to hlavní:

Za Babiše se postavila Černochová. Zde vlastně právem, nicméně mohla klidně mlčet a nechat to být, zcela by to zapadlo do opoziční politiky, díky níž pětidemolice vyhrála – a to je program Antibabiš.

Konkrétně prohlásila:

„Jsem citlivá na lidské seznamy všeho druhu, a toto není od ukrajinských přátel fér. Neeskalujte ještě víc napětí v naší společnosti, prosím. Můžou se mi hodně nelíbit některé výroky Andreje Babiše a Aleny Schillerové, ale nepovažuji je za proruské politiky a bakterie. Na ten odporný ‚seznam‘, vedle Konečné s Okamurou a Rajchlem, nepatří,“

Tolik její vyjádření. Pokud by mlčela, nic by se nestalo a nebylo by vlastně co komentovat. Jenže zde za jejím komentářem vidím jasný účel: příští rok na podzim jsou volby a ODS má jedinou šanci se udržel u koryt – a to v koalici s ANO.

Je to vlastně zároveň i jediný možný koaliční partner pro ANO. Toto spojení jsem předpovídala i v roce 2021, pokud by se stávající strany „pětikolky“ nedostaly v dostatečném počtu do Sněmovny.

Ze stávajících parlamentních stran by si ANO mohlo vybrat za partnera jedině ODS nebo KDU (případně obojí, s KDU již mají v koalici zkušenost).

Nebude to samozřejmě hned. ODS zahraje menší divadlo pro své voliče (možná to potrvá pár měsíců), že „musí zachránit demokracii“ a bude tvrdit, že jde do koalice jen proto, aby nevznikla koalice ANO a SPD.

ANO nikdy nepůjde do koalice s SPD, to je celkem jasné. Nepovolila by to ani europarlamentní Macronova frakce, ve které je hnutí ANO, neboť podobné koalice zásadně zakazuje. Pro ANO by to znamenalo okamžité vyloučení z frakce a to Babiš, závislý na EU, nikdy nepřipustí.

O praktikách této velmi silně eurohujerské frakce jsem již v minulosti opakovaně psala. Tato frakce dokonce rozhodovala například i o složení stávající švédské vlády. Právě zde jsem detailně tuto – v Macronově frakci běžnou – praxi popsala.

Je tedy naprosto jasné, že příští vládní koalice bude ANO a ODS nebo ANO, ODS a KDU.

A Černochová se ozvala právě i proto, že ODS již s touto koalicí najisto počítá. Potřebují dát zejména svým vlastním voličům najevo, že v ANO není žádný rusofil.

Pokud by to nechala „vyhnít,“ tak by se to mohlo ODS po volbách pěkně vymstít, protože voliči ODS by se mohli odvolávat právě i na tento „bakteriální“ seznam ve snaze podobné koalici zabránit.

Černochová tak každopádně uklidnila voliče ODS a zároveň i „bohatou nevěstu“ v podobě sílícího hnutí ANO. Nevěstu, se kterou již její partaj příští rok čekají skutečné námluvy…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 42 Průměrně: 5]

15 thoughts on “Poslední vyjádření Černochové jen potvrzuje chystanou budoucí koalici

 1. nic překvapivého bohužel tohle je možné jen proto protože naše skutečná pro národní opozice je velice slabá o 10% strany SPD víc voliču alternativi v ČR nikdy nebude takže jsme nahraní voliči se mužou připravit na Federalizaci EU a na včeličku 💉☠

  1. P. NIKDO,CO Z TOHO MATE KDYŽ TU PIŠETE O SLABOSTI VOLICÚ A NEDATE ANI SLZU K PROGRAMU

   PNZ který se hned v prvním postulátu Národní Záchrany a potřeb ptá co za změnu režimu navrhuji sami voliči a tedy snad i vy ,když je jasné že nic takového jejich tzv ++zástupci++ v programu nemají.
   Neni to dost nuda neustále popisovat to co už všichni voliči vidí sami ,ale neexistuje ,jak se na to dívám NIKDO ani z řad intelektuálú,kteří by měli být podle vzoru strejdy Jiráska a spol.byt buditeli z nynějšího rezimu TEMNA a gigantického rabování i důchodců,kupování munice a granátů pro padající režimy,které jsou řízeny k zabíjení vlastniho obyvatelstva což zalamovanim a hudrovanim (prý i do piva) nikdy zastaveno nebude.
   Rozumíme si pacane🇨🇿🙋🐿️🤠♥️

   d

 2. já si myslím že nenávist Rusofobie a možné pokračovaní války proti Rusku bude i do budoucna věřil bych tomu že ODS si i v případě s koalici s ANO vynutí třeba i místo Premiera a Premier bude někdo za ODS možná ještě stále Fiala teš mé se tedy do budoucna i na mobilizaci jak to tet chce udělat povinné nebo jít do vězeni v Polsku tet za Tuskovi vlády nedivme se že všude jsou sami Aspenaci u moci pětikolka ve vládě každá strana má nějakého Aspenaka a na Hradě rovnou 2 Prezident a nový mluvčí USA ovládli všechny ministerstva v ČR a protože USA chce hlavně válku s Ruskem čekejme tedy do budoucna i mobilizaci a ta se brzy změní v mohilizaci náš všech 💀💀💀💀💀💀💀 kdo bude chtít za tyhle Zmrdy chcípnout 🚽💩

 3. Otec jej bývalého manžela Karel Černoch bol prominentný komunistický „umelec“ /spomeňme si na pieseň Víc než přítel, ktorá ešte pred rokom 1989 propagovala pedofíliu!/ , ale ona – podľa toho, čo čítam na českej alternatíve – je ešte horšia , zákernejšia a nebezpečnejšia…

 4. Jestli půjde ANO do koalice s ODS a lidovci, koleduje si o velký problém. Pro voliče ANO jsou obě strany nepřijatelné. Opoziční strany by se měly zamyslet a jít spolu do koalice za každou cenu. Tady jde hrdost stranou. Bohužel už si nehrajeme na volební program ale jde o to, porazit současnou vládu.

  1. Dokud se lidé v Česku neprodleně neprobudí a budou volit tyhle zmije, škůdce a odpad společnosti 👉 ODS, Kdu-čsl, piráty,ČSSD,stan nebo komunisty, je to problém každého z nás!
   Lidé jsou ovce, skočí na každou předvolební lež, nebo třeba i na koblihy od stbáka!
   co s tím???

   1. Kolik toho ještě necháme poorat touhle „krásnou a inteligentní“ jalovicí, po které tady zbyde jen smrad..? Sama nemá proč se snažit o lepší budoucnost..

  2. JE STALE JASNEJSI,ŽE SPEKULOVAT KDO S KYM JE NEPRODUKTIVNI.

   35 let nechce nikdo zastupovat voliče,kteří nevědí co chtějí a proto budou znovu rozsťapani na sračku s velkým potésenim mocipánů,kteří z bezmocných voličů mají jen srandu.
   Zda se mi,že nikdo z voliču a dokonce intelektuálů jakoby nevěděl jak dál.
   Tak co,kdo se dokáže vrátit na začátek,kdy se CINKALISTI trávili tím kapitalismem a teď přijdou i o ty klíče pokud se tu bude provozovat kakofonie nikde nevedoucích komentu.

   TAK CO CHCETE ZASE VSIChNI SKOCIT NA SPECK NEBO PRACOVAT ABY SE TO ZBRZDILO.
   Mám vám tu dát jídelní listek na co je třeba požadovat změnu režimu,vypadá to ,že při absenci intelektuálů takovy jídelní lístek tu nedovede nikdo sestavit či co?Tak co chcete jen si stačí vybrat.

   -zase zpět socialismus jako to má KSČM ve vadnych stanovach
   -nynejsi dřevní kapitalismus bez skrupuli neboli přivlastkú pana presidenta ODS
   –činsky model komunismu
   – Putinuv kapitalismus brzy prý snad jeho ruský socialismus
   -socialni stát který mají sousedé,co válku prohráli
   -nikym nevídaný Solidární stát ,který by nám hezký pasoval bo by to byla rána jako z dělá

   a vůbec co vlastně chcete salati a ne,aby jste zalezli zbaběle do der a neodpovídali,to by bylo jen pokračování toho bordelu neboli maleur ,no ni?

 5. Jaksi jsem se neobjevila mezi nejnovejsimi komentáři,to se digitálním hlidacum zastavilo srdce a padá z nich kakao či co?
  Zkusím tu dát co nám vykládá ten Vrabel,který chce sám dostat republiku na první místo a odhaluje v jakém dezolátním stavu jsou ti naši zástupci a hlavně jejich kapD.S.Vidlačiskpokud se modkaz podaři.

  https://www.youtube.com/watch?v=tYC_3Ep5F7k

 6. Ale kamarádi, žádná lepší společnost s těmito pol. stranami, co se střídají a také recyklují, jako hadi u pramene, od sametového puče, přijít prostě nemůže. Kdy už to pochopí i obsluha vidlí, že pol. volbou je šibebice a nebo hladomor stále blíž – blíže ? Musí se změnit celý systém. A ten se může změnit a změní, až nebude co dát do hrnce, resp. dávat tam červy nechceme, že ne… a tak se blíží okamžik vystřízlivění celé civilizace … a na ten okamžik se fakt těším.

 7. Hlavné správy píšu,že na onom zozname je aj ich zakladateľ a majiteľ, ako aj vlastenecký politik Ľuboš Blaha a niektoré ďalšie osobnosti /často vôbec nie proruské/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout