Může umělé maso u lidí způsobit rakovinu?

Může umělé maso u lidí způsobit rakovinu?

Aktuálně prochází umělé maso schvalovacím procesem v EU, nicméně zatímco v případě hmyzu nebyl velký odpor, tentokrát se přece jen menší část zemí snaží vyvolat o tématu alespoň diskuzi.

Ve Švédsku již probíhá test prodeje umělého masa v jednom z tamních řetězců, což znamená, že EU to myslí s prodejem umělého masa zcela vážně. Tomu nasvědčuje i fakt, že během letošního roku by měla být uvedena do provozu největší továrna na jeho výrobu ve Španělsku.

EU každopádně se schválením počítá – a zda povolí nějakou diskuzi, je nejisté. Mezitím se objevují další důkazy o škodlivosti laboratorního masa, jehož výroba je založena na stejném principu jako rakovinné bujení.

Již dříve se objevily informace o tom, že by jeho konzumace mohla způsobovat rakovinu, nyní se tato otázka dostala opět do popředí. Závěr? Nikdo nic neví jistě, zatím neexistují žádné studie, které by ukázaly, že je umělé maso bezpečné.

Laboratorně pěstované maso, které je nabízeno jako „cruelty-free“ (bez krutosti) potravina budoucnosti, od Světového ekonomického fóra až po hollywoodské velikány jako Leonardo DiCaprio, by mohlo mít podle nové zprávy agentury Bloomberg fatální problém.

Problém je v tom, že materiály použité k výrobě produktu – „nesmrtelné buněčné linie“ – se množí donekonečna, stejně jako rakovina. To znamená, že se ve skutečnosti jedná o rakovinu. Přestože jsou tyto buněčné linie široce používány ve vědeckém výzkumu, nikdy nebyly použity k výrobě potravin.

„Nesmrtelné buňky jsou základem lékařského výzkumu, ale technicky jsou prekancerózní a v některých případech mohou být zcela rakovinné…

Prominentní výzkumníci rakoviny řekli Bloomberg Businessweek, že je v podstatě nemožné, aby lidé, kteří jedí tyto buňky, dostali rakovinu od nich, nebo že prekancerózní nebo rakovinné buňky se mohou u lidí vůbec množit.
– píše Bloomberg BusinessWeek

Průmysl je „přesvědčen“, že konzumace takových produktů nepředstavuje žádné riziko, přestože neexistují žádná spolehlivá data. Ale i když je „prokázáno“, že produkty jsou bezpečné, není těžké si představit, jak by to mohlo lidi odradit od myšlenky na konzumaci nádoru.

Vše nasvědčuje tomu, že nejznámější výrobci těchto nových produktů – včetně „velké trojky“ – Believer Meat, Eat Just a Upside Foods – dělají vše pro to, aby se vyhnuli veřejné debatě na toto téma.

Zda v tom však mohou pokračovat i po této poslední vlně negativní publicity, se teprve uvidí.

Prodej rostlinného masa se za poslední rok dostal z dvouciferného růstu na dvouciferný pokles, přičemž prodej chlazených alternativ masa klesl do 4. září 2022 o 10,5 procenta.

V reakci na další titulní článek Bloomberg Businessweek, který označil rostlinné maso za „jen další módní výstřelek,“ se společnost Impossible odhodlala k odvážnému kroku a spustila celostránkovou reklamu v New York Times, aby tato tvrzení vyvrátila.

Nový generální ředitel Impossible, Peter McGuinness, postavil společnost do více konfrontačního postoje, což také znamená, že popírá přibývající důkazy o tom, že jeho společnost a další podobné společnosti jsou ve vážných problémech.

Akcie společnosti Beyond Meat se v prvních třech čtvrtletích loňského roku propadly o 75 procent a vlajkovou loď pilotní spolupráce s McDonald’s, „McPlant Burger,“ gigant rychlého občerstvení ukončil.

Společnosti v segmentu laboratorně pěstovaného masa v alternativním potravinářském průmyslu již získaly obrovské sumy peněz.

Společnosti Believer Meat, Eat Just a Upside Foods – „Velká trojka“ – společně získaly rizikový kapitál ve výši 1,2 miliardy dolarů v naději, že jejich produkty budou jednoho dne komerčně dostupné.

Společnost Mosa Meat se sídlem v Holandsku také přinesla asi půl miliardy rizikového kapitálu, včetně finančníků, jako je spoluzakladatel Googlu Sergey Brin a klimatický velvyslanec OSN Leonardo DiCaprio, který také převzal podíl v Aleph Farms poté, co dříve investoval do Beyond Meat.

Tyto nové společnosti jsou podporovány organizacemi, jako je Světové ekonomické fórum, které navrhlo „planetární zdravou stravu“ založenou na rostlinných a alternativních zdrojích bílkovin.

V tiskové zprávě o své nejnovější investici DiCaprio – mladý globální lídr WEF – uvedl:

„Jedním z nejúčinnějších způsobů boje proti klimatické krizi je transformace našeho potravinového systému. Farmy Mosa Meat a Aleph nabízejí nové příležitosti, jak uspokojit světovou poptávku po hovězím mase a zároveň vyřešit některé z nejnaléhavějších problémů dnešní průmyslové produkce hovězího masa.“

Koncem loňského roku dosáhla společnost Upside významného milníku pro laboratorně pěstované maso, když se stala prvním výrobcem, který obdržel předběžné schválení FDA potřebné k uvedení svých produktů na trh.

Navzdory zdánlivě růžovým vyhlídkám je však jasné, že existují potenciálně významné problémy, kterým laboratorně pěstované masné výrobky čelí, když se blíží k běžnému prodeji.

Společnosti jako Upside – a další z velké trojky – rády zdůrazňují, že jejich produkty jsou ve skutečnosti maso, a volí různé názvy pro jeho popis, například „kultivované maso“ nebo „maso z buněčných kultur.“

Ve skutečnosti se však jejich produkty liší od typických živočišných buněk tím, že se za správných podmínek mohou množit donekonečna, stejně jako rakovina. To s sebou nese problémy se zabezpečením, ale také problémy s obrazem.

„Kdybychom chtěli, mohli bychom jíst zhoubné kuřecí nádory po kbelíku. Je v podstatě nemožné, aby se jedna buňka jednoho druhu uchytila v tkáních jiného druhu,“ říká Dr. Robert Weinberg. „Takže i kdybyste si vzali vysoce zhoubné buňky z krávy a zkonzumovali je, nevidím, v čem je problém,“ dodal.

Zatímco „prominentní výzkumníci rakoviny“ ujistili Bloomberg, že vzhledem k tomu, že buňky nejsou lidské, je v podstatě nemožné, aby lidé, kteří je jedí, z nich dostali rakovinu nebo aby se buňky v lidském těle nadále množily, pravdou je, že neexistují žádné dlouhodobé údaje o bezpečnosti konzumace „masa“ vyrobeného z nesmrtelných buněčných linií.

První imortalizovaná lidská buněčná linie byla vytvořena v roce 1951 v nemocnici Johnse Hopkinse v Baltimoru z rakovinných buněk Henrietty Lacksové. Vzorek byl odebrán Lacksové bez jejího informovaného souhlasu a její léčba byla považována za názorný případ selhání lékařské etiky.

Navzdory etickým kontroverzím, které stále obklopují její použití, je buněčná linie HeLa, jak se dnes nazývá, zodpovědná za řadu vědeckých a lékařských průlomů. Nesmrtelné lidské buňky byly například použity při vývoji řady vakcín proti covidu-19.

Výrobci laboratorně pěstovaného masa dávají přednost nesmrtelným buněčným liniím ze stejných důvodů jako vědci. Vzhledem k tomu, že normální buňky se mohou dělit pouze v omezené míře, musely by být vzorky zvířatům odebírány neustále, aby produkce pokračovala.

Nejen, že by to zvýšilo náklady, ale také by to vyvrátilo tvrzení, že laboratorně pěstované maso je „bez krutosti,“ protože výroba by stále vyžadovala chov zvířat – a nakonec i porážku.

Některé společnosti, jako například Eat Just, nechtějí o těchto obavách veřejně hovořit, zatímco jiné tvrdí, že vytvořily buněčné linie, které nesdílejí genetické podpisy s rakovinnými buňkami, což je tvrzení, které dva vědečtí poradci Bloombergu považují za pochybné.

Opakující se otázky týkající se bezpečnosti nezmizí – a to ani na zasvěcených akcích a konferencích. Důvěru neposilují ani výjimky spojené s ochutnávkovými vzorky, které uvádějí, že „vlastnosti produktů nejsou plně známy.“

Na VIP degustaci Wildtype, producenta „lososů z farmy,“ v Brooklynu v loňském roce, starosta New Yorku Eric Adams údajně opustil akci, aniž by „rybu“ ochutnal.

Zatímco Velká trojka nadále prosazuje používání nesmrtelných buněčných linií a Eat Just plánuje postavit dostatek bioreaktorů k produkci 15 milionů kilogramů svého produktu ročně, jiné společnosti, které pěstují maso v laboratoři, je již opouštějí ve prospěch jiných, pomalejších metod produkce svého „kultivovaného masa.“

Patří mezi ně Aleph, do kterého investoval Leonardo DiCaprio, a IntegriCulture. Obě společnosti si uvědomily, že použití nesmrtelných buněčných linií bude pravděpodobně hlavní překážkou pro přijetí jejich produktů spotřebiteli, jak říká generální ředitel společnosti Aleph.

Přijetí rostlinného masa spotřebiteli je již nyní vážným problémem. Četné vědecké studie a průzkumy ukázaly, že spotřebitelé nevěří chuťovým a zdravotním tvrzením o produktech.

Průzkum mezi australskými muži zjistil, že 70 procent z nich by raději ztratilo deset let svého života, než aby se vzdalo masa.

Výzkumníci doporučili výrobcům rostlinných alternativ, aby se místo toho spoléhali na společenský tlak a přesvědčili spotřebitele, že jejich produkty jsou lepší než jejich tradiční protějšky.

Jedna studie dospěla k závěru, že „zdůraznění sociálních přínosů rostlinných produktů by přesvědčilo více spotřebitelů, aby si je vybrali před pokrmy na bázi masa.“

V podstatě však neexistuje žádná dlouhodobá studie, která by vyvrátila tvrzení, že častější konzumace masa, které je založeno na rakovinném bujení, může vést k rakovině.

Ti, kteří tak jako první začnou toto „maso“ pravidelně konzumovat, budou pokusnými králíky podobně, jako tomu bylo v případě mRNA injekcí, kde je k dispozici dokonce několik miliard pokusných subjektů.

Až čas tak ukáže, zda se i u konzumentů laboratorního masa po nějaké době nebudou poněkud častěji vyskytovat případy takzvané „turbo rakoviny.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. /data/web/virtuals/342591/virtual/www/wp-includes/link-template.php on line 409
https://necenzurovanapravda.cz/muze-umele-maso-u-lidi-zpusobit-rakovinu/">View more
Cookies settings
Accept
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active
Save settings
Cookies settings