Irsko začne přísně stíhat youtubery, kteří šíří „dezinformace“

Irsko začne přísně stíhat youtubery, kteří šíří „dezinformace“

Zákon, který je do značné míry založen na nových cenzurních pravidlech EU, by měl být schválen za pár týdnů, nicméně aktuálně se zdá, že by mohl zasáhnout i další evropské země či dokonce USA. Nejspíš není náhoda, že zákon má vejít v platnost krátce předtím, kdy má začít platit cenzura těch platforem, na které se zatím nařízení EU nevztahovala.

Za závadné považuje irská vláda takové projevy, které kritizují výměnu obyvatel, islamizaci, mainstreamový narativ o „změně klimatu“ nebo LGBTQI ideologii. Víceméně tak hodlá z internetu vytlačit všechny opoziční názory na zásadní témata.

Irská vláda oznámila plány na zahájení zatýkání youtuberů a dalších online influencerů, kteří na internetu zveřejňují takzvané „dezinformace.“

Irský stát pod kontrolou WEF pracuje na zavedení irského online bezpečnostního kodexu – inspirovaného britským zákonem o online bezpečnosti.

Nový zákon dá úřadům pravomoc trestat online video platformy a tvůrce, kteří zveřejňují obsah, který „nepřímo vede ke škodě.“

Jedním ze způsobů, jak by bylo takové poškození interpretováno, je i to, že video neobsahuje obsah tohoto druhu, ale komentáře k němu jsou označeny jako „nenávistné.“

Jinými slovy, je to odpovědnost platformy za obsah zveřejněný třetími stranami. Nařízení by to považovalo za „neoddělitelné od videí vytvořených uživateli.“

Jeden z důsledků je absurdní – jak poznamenává Free Speech Ireland, aby se chránily, musely by videoplatformy „cenzurovat dokonce i ten uživatelský obsah, který ani není podle Kodexu považován za škodlivý.“

Pravidla, pokud budou přijata, budou vynucována regulátorem známým v irštině jako  Coimisiún na Meán  (CnaM, „Media Commission“).  Free Speech Ireland vysvětluje, že CnaM obdrželo požehnání k zavedení nařízení jak od irské vlády, tak od EU.

Do plánů je zahrnuto i ověřování věku.

Cílené stránky, známé jako Video-Sharing Platform Services (VSPS), zahrnují YouTube, X a Facebook a toto konkrétní nařízení má být vynucováno pouze v Irsku.

Avšak vzhledem k tomu, že mnoho velkých technologických společností má své sídlo pro Evropu v Dublinu, mohlo by to nakonec situaci zkomplikovat a přinést stejný druh cenzury i uživatelům v celé Evropě a USA.

Novinář Peter Caddle, který sídlí v Bruselu, uvedl, že „pravděpodobně by bylo snazší aplikovat pravidla cenzury EU na všechny uživatele, než se snažit rozdělit uživatelskou základnu na uživatele z EU a ze zemí mimo EU“.

Ještě je formální čas to všechno ovlivnit, protože proces zavádění online bezpečnostního kodexu pro videoplatformy je nyní ve fázi  veřejných konzultací, přičemž uzávěrka pro podání je do konce tohoto měsíce.

CnaM vysvětluje, že po uzavření konzultace se konečná verze stane součástí irského „celkového rámce online bezpečnosti, díky kterému budou digitální služby právně odpovědné za to, jak udržují lidi v bezpečí online.“

Pravidla budou zahrnovat zákon EU o digitálních službách a nařízení EU o teroristickém obsahu online, přičemž celý balíček bude vynucovat CnaM.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 17 Průměrně: 5]

7 thoughts on “Irsko začne přísně stíhat youtubery, kteří šíří „dezinformace“

    1. za akého komunizmu? v akej skurvenej dobe??? ty si socializmus nezažil, len trepeš jebnuté floskule, čo ti nabúchali do sprostej hlavy v škole!!!

  1. Banda špinavá fašistická!!! Toto nerobili ani KOMUNISTI!!! Zakazovať ľuďom prezentovať vlastný názor? Očierňovať a stíhať iných ľudí len a len za to, že majú iný pohľad na svet? Niekoho trestať len za to, že má iné vnímanie reality? Vám už načisto drblo? Čo takto vecne argumentovať? Diskutovať a vyvracať im ich mylný názor? Ti nie? Vy hneď potrebujete ísť do extrému a zavádzate represálie? Vám už načisto je. Be!!! Toto je zavádzanie fašistickej diktatúry, kde sa smie nosiť iba jeden ten správny názor a to ten váš!!!

  2. Bude povolený jeden jediný názor, ultraliberálnoprogresivistickodemokratický fašizmus, kto si dovolí povedať čokolvek iné pôjde do basy a tam mu moslimáci budú každý deň natrhávať riť alebo ho len tak z nudy dokopú do bezvedomia. Liberálna diktatúra v praxy, už sa čaká len na gulagy a fyzickú likvidáciu nepohodlných.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout