Biden v rámci plnění klimatické agendy pozastavil všechny projekty v oblasti vývozu zemního plynu

Biden v rámci plnění klimatické agendy pozastavil všechny projekty v oblasti vývozu zemního plynu

To samozřejmě znamená, že ti, kteří se zasloužili o vyhození Nord Streamu do vzduchu, aby na tom záhy vydělávali dovozem předraženého břidlicového plynu, ale především aby mohli dále destabilizovat Evropu, s tímto dovozem náhle končí. Evropa, která se zřekla ruského plynu (aby ho mohla nakupovat „ideologicky očištěný“ přes prostředníky) tak přichází o dost zásadní zdroj této komodity.

V pátek Joe Biden dočasně pozastavil schvalování nevyřízených i připravovaných žádostí o vývoz zkapalněného zemního plynu (LNG) z nových projektů.

Toto rozhodnutí by mohlo odložit rozhodnutí o nových zařízeních až do doby po volbách 5. listopadu, včetně zařízení CP2 navrženého pro jihozápadní pobřeží Louisiany.

Během této přestávky provede ministerstvo energetiky (DOE) hodnocení „ekonomických a ekologických důsledků“ navrhovaných projektů zaměřených na vývoz LNG do Evropy a Asie, což jsou regiony, které v současné době zažívají vysokou poptávku po tomto palivu.

Ministryně energetiky Jennifer Granholmová v telekonferenci s novináři naznačila, že proces přezkumu bude trvat několik měsíců.

Biden ve svém prohlášení uvedl:

Ve všech koutech země a světa lidé trpí ničivými následky změny klimatu. Historické hurikány a záplavy ničící domy, podniky a modlitebny. Požáry, které ničí celé čtvrti a nutí rodiny opustit své komunity.

Rekordní teploty ovlivňují životy a živobytí milionů Američanů, zejména těch nejzranitelnějších.

Moje administrativa od prvního dne nasměrovala Spojené státy na bezprecedentní kurz k řešení klimatické krize doma i v zahraničí – zajistila největší klimatické investice v dějinách světa, odemkla cestu průlomovým objevům v oblasti čisté energie, které pohánějí čistou ekonomiku a vytvoří tisíce pracovních míst, prosazuje environmentální spravedlnost pro všechny a sjednocuje světové lídry k přechodu od fosilních paliv, která ohrožují naši planetu a naše lidi.

Je však zapotřebí dalších opatření.

Moje vláda dnes oznamuje dočasnou pauzu v probíhajících rozhodnutích o vývozu zkapalněného zemního plynu – s výjimkou neočekávaných a bezprostředních ohrožení národní bezpečnosti.

Během tohoto období se důkladně podíváme na dopady vývozu LNG na náklady na energii, energetickou bezpečnost Ameriky a naše životní prostředí. Tato pauza při schvalování nových LNG vidí klimatickou krizi takovou, jaká je: existenční hrozbu naší doby.

Zatímco republikáni MAGA záměrně popírají naléhavost klimatické krize a odsuzují americký lid k nebezpečné budoucnosti, moje administrativa se nenechá ukolébat. Nebudeme ustupovat partikulárním zájmům.

Budeme naslouchat výzvám mladých lidí a komunit v první linii, kteří využívají svůj hlas k tomu, aby požadovali akci od těch, kteří mají moc jednat. A jak to Amerika dělala vždycky, krizi proměníme v příležitost – vytvoříme pracovní místa v čisté energii, zlepšíme kvalitu života a vybudujeme nadějnější budoucnost pro naše děti.

Podle zdroje režim přehodnocuje svůj postoj k těmto projektům v rámci širší klimatické agendy Joea Bidena a v očekávání náročné kampaně za znovuzvolení. Tento posun je částečně způsoben potřebou oslovit mladší voliče, kteří se stále více zajímají o změnu klimatu a otázky životního prostředí.

Tolik k novému rozhodnutí Bidena (či spíše jeho loutkovodičů), který dlouhodobě prosazuje klimatickou agendu ve stylu EU. Jisté je, že jde o pokus o oslovení méně bystré části společnosti, která na klimatický hoax naletěla a věří, že planetu čeká apokalypsa, pokud nepřestaneme produkovat CO2 v takovém množství jako v současné době.

Nicméně v případě, že listopadové volby vyhraje Donald Trump, dojde záhy po jeho nástupu na prezidentský post v lednu 2025 ke zrušení tohoto Bidenova nařízení, což ostatně Trump okamžitě po vydání tohoto nařízení deklaroval.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “Biden v rámci plnění klimatické agendy pozastavil všechny projekty v oblasti vývozu zemního plynu

    1. Týká se to i Evropy, tedy těch projektů, které nebyly zatím schváleny. Ty mají být pozastaveny nejméně do voleb. Již schválené projekty mají pokračovat, ale samozřejmě se právě na nich můžou zahojit. Takže budou posílat víc lodí na už schválené terminály a ty ostatní jednoduše počkají do voleb, dokdy je pauza ohlášena. Vlk se nakonec nažere a koza zůstane celá (USA budou dál vydělávat jako dřív a demokraté si koupí přízeň klimatických extremistů).

  1. „A jak to Amerika dělala vždycky, krizi proměníme v příležitost“ napsal Bidet
    Nebo jinak… vyvoláme krizi, to je naše příležitost, tak to totiž děláme vždy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout