Poté, co uniklé e-maily prokázaly nátlak šéfky EU na EMA, zaslala skupina europoslanců další dotaz na Evropskou komisi

Poté, co uniklé e-maily prokázaly nátlak šéfky EU na EMA, zaslala skupina europoslanců další dotaz na Evropskou komisi

Dlouhodobě jsou patrné snahy zamést pod koberec všechny machinace, které předcházely schválení experimentálních genových injekcí pro EU.

Podezřelé jsou nejen dosud utajované SMS mezi šéfem Pfizeru Bourlou a Lejnovou, ale také uniklé e-maily mezi evropským regulátorem EMA  a zkorumpovanou šéfkou EK, která tlačila na rychlé schválení experimentálních přípravků.

Připomínám, že náhle zesnulý zástupce ředitele Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA) Noël Wathion byl pod tlakem šéfky EU Ursuly von der Leyenové, aby schválil takzvanou vakcínu proti Covidu.

Když EU a Pfizer podepsaly smlouvu na 300 milionů dávek vakcíny, uvedly, že v té době nebylo nic známo o účinnosti a dlouhodobých účincích vakcíny.

V e-mailu Wathion hovořil o atmosféře, která byla nejen docela napjatá, ale občas i trochu nepříjemná. Několikatýdenní prodleva mezi americkým a evropským schválením není podle něho pro Evropskou komisi  snadno přijatelná, protože „politické důsledky“ by byly příliš velké.

Druhý e-mail ukazuje, že agentura si byla vědoma rozdílů mezi komerčními a zkušebními šaržemi již v listopadu 2020. Komerční měly integritu mRNA 55 procent, zkušební šarže měly integritu mRNA 78 procent.

EMA jasně zvažovala, zda bude potřebovat nová klinická hodnocení komerčního přípravku se sníženou integritou mRNA. Skutečnost, že se to zjevně nestalo a nebylo to stanoveno jako silný požadavek ze strany EMA, je opravdu nepředstavitelná.

Záhy poté, co vyšly tyto skutečnosti najevo, se skupina europoslanců pustila do práce. Marcel de Graaff (FVD, Holandsko) společně s Joachimem Kuhsem (AfD, Německo) a Bernhardem Zimniokem (AfD, Německo) položili Evropské komisi otázky týkající se e-mailů.

Chtějí vědět, zda s nimi Komise souhlasí v tom, že uniklé e-maily ukazují, že rychlost procesu hodnocení měla přednost před bezpečností, a tedy ochranou zdraví evropských občanů.

Poslanci se také ptají Komise, zda vyvíjela tlak na agenturu EMA, aby vakcíny schválila, aniž by provedla rozsáhlý výzkum – a to navzdory obavám z jejich účinnosti a vedlejších účinků, včetně úmrtnosti.

A může také Evropská komise vysvětlit, proč nejen podepsala smlouvu se společností Pfizer, ale také zprostila výrobce odpovědnosti, když EMA v té době vyjádřila své námitky a obavy ohledně bezpečnosti očkovacích látek?

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Poté, co uniklé e-maily prokázaly nátlak šéfky EU na EMA, zaslala skupina europoslanců další dotaz na Evropskou komisi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout