Španělsko před občanskou válkou? (video)

Španělsko před občanskou válkou? (video)

Situace ve Španělsku se značně vyhrotila. Již dva týdny vychází do ulic po celé zemi tamní vlastenci, kteří protestují proti Sánchezově vládě, která hodlá propustit separatisty, jejichž skutečným cílem je odtržení a rychlá islamizace Katalánska.

I to je důvod, proč mnoho demonstrantů křičí: „Španělsko je křesťanské, ne muslimské!“

Zajímavé je, že o milionových demonstracích, které v zemi proběhly o víkendu, většina médií vůbec neinformovala.

Španělé vychází do ulic každý den již dva týdny, aby protestovali proti komplotu Sánchezovy socanské vlády, která ničí zemi, s katalánskými separatisty, jejichž šéf by měl být propuštěn z vězení.

Separatisté, kteří se paktují s muslimy, jsou jedinou politickou silou, která může pomoci Sánchezovi na další roky ovládnout zemi, kde poslední volby skončily patem, takže stávající vláda již není vládou volenou, ale přesluhující starou vládou.

Zemi tak zřejmě čekají další volby, ve kterých se snad již podaří sestavit vládu – a to bez podobných manipulací.

Na  videích níže se můžete podívat na to, jak to vypadá v poslední době ve španělských ulicích. Hovoří se o tom, že země má blízko k občanské válce. Co se stane, pokud bude šéf separatistů propuštěn, lze jen stěží odhadnout, ale protesty pak mohou dále zintenzivnit.

Situaci ve Španělsku velmi prožívají i italští vlastenci, kteří vyšli v římské čtvrti Koloseum ven, aby Španěly podpořili:

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 20 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Španělsko před občanskou válkou? (video)

  1. Áno, Franco bol zločinec,masový vrah a diktátor – ale súčasní španielski socialisti /či skôr liberálni fašisti/ nie sú o nič lepší! Ba čo viac, súčasná neomarxistická diktatúra a všestranná závislosť na Bruseli je pre prostých Španielov /a nielen ich/ a odporcov katalánskeho či baskického separatizmu neporovnateľne horšia, rafinovanejšia a nebezpečnejšia než roky 1939-1975. Vezmime si napríklad fakt, že takzvaný nenávistný prejav voči homošom, lezbám, moslimom, černochom a podobne určite ani tam žiaden zákon nedefinuje a mnohé urážky napr. kresťanov či belochov sú tolerované.

  2. Byl jsem asi třikrát na Mallorce. Pak jsem si dal 3 roky pauzu a s nostalgickými pocity jsem tam vyjel znovu. Asi před 15ti lety. Bylo tam náhle hodně černochů, někteří něco prodávali. Například měli sebou na přenosné plošce zavěšené na těle zboží. Nabízeli hodinky. Jen na chviličku jsem se u jednoho zastavil a hned zase chtěl odejít. Chytil mě za paži a chtěl asi smlouvat. Navíc ve skalnaté zátoce už se vůbec nevyskytovali oproti dřívějšku mořští ježci. Bylo jich tam dříve vidět stovky, možná tisíce. Už to nebyla ta Mallorca.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout