Robert F. Kennedy zaznamenává stoupající preference, u nezávislých voličů jasně vede

Robert F. Kennedy zaznamenává stoupající preference, u nezávislých voličů jasně vede

Rok před samotnými volbami jsou vždy preference čelních kandidátů zcela jiné, než jaký je konečný výsledek.

Trump byl rok před svým zvolením jasný outsider a nejinak tomu bylo i v případě některých dalších předchozích prezidentů.

Ještě v době, kdy Kennedy kandidoval za demokraty, měl kolem 9-12%, nicméně záhy poté, co se dal na dráhu nezávislého kandidáta, jeho preference vzrostly.

Nezávislý prezidentský kandidát pro rok 2024 Robert F. Kennedy Jr. získal v novém třístranném průzkumu podstatnou podporu 22 %, pokud ho postavili proti prezidentu Bidenovi a bývalému prezidentu Trumpovi.

Možná ještě důležitější je, že byl nejlepší volbou mezi nezávislými.

V průzkumu Quinnipiac University, který se uskutečnil 26. až 30. října, měl Biden 39 %, Trump 36 % a RFK Jr. 22 %. Kennedy zvítězil v hlasování u nezávislých, když ho podpořilo 36 % ve srovnání s 31 %, kteří by volili Trumpa a 30 % Bidena.

Kennedy také zvítězil v klíčové demografické skupině Demokratické strany: u mladších voličů. Lidé ve věku 18 až 34 let se rozdělili na 38 % pro Kennedyho, 32 % pro Bidena a 27 % pro Trumpa.

Zdá se, že  výsledky průzkumu naznačují, že Kennedy může získat o něco větší podporu od voličů Trumpa než od voličů Bidena. Ve vzájemném souboji Biden vyhraje pouze o 1 bod, ale v souboji tří hráčů porazí Trumpa o 3. To je v souladu s tím, co vykreslují jiné průzkumy.

Tuto hypotézu potvrzuje analýza příspěvků na kampaň serveru Politico, která zjistila, že Kennedy dostával více darů od minulých dárců Trumpa než od dárců Bidena.

Jak se sluší na kandidáta usilujícího o otřesení duopolem dvou stran, většina Kennedyho velkých dolarových příspěvků pocházela od lidí, kteří ve volbách v roce 2020 a 2016 neposkytli vůbec žádné dary.

Když Quinnipiac přihodil Cornela Westa (další nezávislý kandidát), výsledky byly Biden 36 %, Trump 35 %, Kennedy 19 %, West 6 %.

Kennedyho výsledky v průzkumech veřejného mínění v roce 2023 naznačují, že by se mohl příští rok na podzim kvalifikovat na pódium všeobecné volební debaty, což by přispělo k pocitu životaschopnosti jeho kandidatury u veřejnosti a dalo by mu šanci odlišit se od dvou politiků, kterých už má mnoho Američanů dost.

Komise pro federální debaty v roce 2020 vyžadovala, aby kandidáti měli úroveň podpory alespoň 15 procent národního elektorátu, jak určilo pět národních organizací pro výzkum veřejného mínění.

Současné volební průzkumy samozřejmě neukáží, kdo bude nakonec skutečně prezidentem. Nyní bude hodně záležet na dalším dění nejen v USA, voličské preference může změnit jakákoli nyní nepředpokládaná událost.

Kennedymu mohou velmi pomoci i rozkrývané covidové lži, aktuálně jsou například v USA velmi diskutovanými “ vražedné nemocniční covidové protokoly,“ což je téma, které probudilo mnoho dalších Američanů.

Nicméně současná vládnoucí klika se snaží také udržet u moci – a to zejména úplatky.

Lze předpokládat, že po odpuštění studentských půjček nyní Biden zacílí i na černochy s reparacemi a zřejmě přijdou i další „úplatky“ ve snaze zajistit jistou výhru Obamovy kliky (ať už Bidena nebo jiné loutky).

Pro Kennedyho by mohly případně nadále rostoucí preference znamenat podobný konec, jaký potkal jeho otce a strýce.

Bidenova administrativa zřejmě moc dobře ví, proč je RFK jediným kandidátem, kterému byl zamítnuto přidělení ochranky, kterou přitom dostali kandidáti s výrazně nižšími preferencemi…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Robert F. Kennedy zaznamenává stoupající preference, u nezávislých voličů jasně vede

  1. To je sice všechno fajn pro Kennedyho ale v USA už žádné volby příští rok nebudou.
    Jen blázen si může myslet, že ukradené volby v roce 2020 kde zvítězil ve všech státech USA Trump, vyšumí do zapomnění 🤣🤣🤣
    Takže ovečky klid, bude to velká show, zatýkání Bidena a vojenské soudy, ovečky tak pak žádné infarkty, ikdyž vám vaše zdraví je ukradené, když jste se nechali zabít vakcinami jako krysy…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout