Byly zveřejněny zcela nové záběry z tzv. „útoku na Kapitol“ ze 6. ledna 2021 (video)

Byly zveřejněny zcela nové záběry z tzv. „útoku na Kapitol“ ze 6. ledna 2021 (video)

Připomínám, že v té době protestovali Trumpovi příznivci u Kapitolu proti zmanipulovaným volbám, přičemž v davech byla spousta agentů FBI, jejichž úkolem bylo vyprovokovat výtržnosti.

Později se ukázalo, že právě tito nastrčení agenti byli prvními, kdo davy podnítil vstoupit do Kapitolu. Později došlo k analýze záběrů z místa a už více než dva roky dochází k zatýkání účastníků a soudům.

Mnoho účastníků protestu je již ve vězení, většina byla odsouzena na dobu v rozmezí 6 – 20 let, tedy někteří podporovatelé Trumpa tam stráví značnou část života.

Odsouzeni byli i jedinci, kteří Kapitolem pouze procházeli a nic nedělali. To si srovnejte s nepokoji BLM, při nichž hořela města a bylo vyrabováno množství obchodů.

Účastníci těchto nepokojů zůstávají i po více než 3 letech stále na svobodě.

Již více než 3 roky tlačí někteří kongresmani na zveřejnění záběrů z 6. ledna 2021, aby bylo vidět, k čemu skutečně uvnitř došlo.

Nyní se díky novému předsedovi Sněmovny reprezentantů objevily zbrusu nové záběry, které ukazují, že policisté Trumpovy fanoušky v mnoha případech doprovázeli, aniž by měli snahu jim byť jen naznačit, aby místo opustili…

Další video ukazuje, ty, kteří vše začali – jde o agenty FBI:

Předseda Sněmovny reprezentantů Johnson v příspěvku na X sdílel: „Abychom obnovili důvěru Američanů v jejich vládu, musíme být transparentní. Je to další krok k dodržení slibů, které jsem dal, když jsem byl zvolen vaším předsedou.“

Pokračoval: „Tato webová stránka bude průběžně aktualizována tisíci hodinami záznamu.“

V současné době republikán Johnson zveřejnil více než 90 videí, která se pohybují kdekoli mezi 20 sekundami až 10 minutami.

Většina záběrů ukazuje, jak demonstranti pokojně vcházejí do Kapitolu, kterým pak v klidu bez zásahu policie prochází:

Demonstranti v klidu komunikují s policií:

V jednu chvíli bylo dokonce vidět, jak si policisté potřásají rukou s protestujícími.

Zde je vidět poklidný odchod demonstrantů:

Tolik záběry, které jasně ukazují, že akce – i přes provokace FBI – byla mnohem klidnější než nepokoje BLM či aktuálně muslimské nepokoje za Palestinu.

Je zde ovšem jeden zásadní rozdíl: Zatýkání a dlouholeté věznění se dotklo pouze demonstrantů ze 6. ledna, totéž ani jedné z výše uvedených a systémem chráněných skupin nehrozí…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 28 Průměrně: 4.8]

One thought on “Byly zveřejněny zcela nové záběry z tzv. „útoku na Kapitol“ ze 6. ledna 2021 (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout