Washington: Po nekonečných vlnách krádeží jsou v regálech drogerie jen obrázky zboží, které si lze koupit pouze na vyžádání

Washington: Po nekonečných vlnách krádeží jsou v regálech drogerie jen obrázky zboží, které si lze koupit pouze na vyžádání

Vzhledem k tomu, že zejména v některých demokratickými politiky řízených státech byly přijaty zákony, díky kterým se zloději stali prakticky beztrestnými, zažívají mnohé obchody ve vybraných lokalitách pravidelné „nájezdy“ lupičů, kteří obchod vyrabují a za nějaký ten den, jakmile je zboží doplněno, se opět vrátí.

Některé obchody se snažily podobným akcím předcházet uzamykáním zboží v regálech, jiné po nekonečných vlnách rabování v daných lokalitách skončily.

Ve Washingtonu nyní přišli provozovatelé sítě drogerií s novým nápadem jak zboží maximálně ochránit: v regálech jsou již pouze obrázky zboží, které si musíte vyžádat u personálu, který přinese požadovaný počet kusů ze skladu…

Drogerie CVS ve Washingtonu, D.C. stáhla velkou část svých zásob z regálů a využívá prostor k vystavení fotografií toho, co si zákazníci dříve mohli vzít rovnou z regálu.

Konzervativní komentátor Joey Mannarino zveřejnil na X fotografie, které pocházejí z obchodu CVS na H Street ve Washingtonu, D.C.

„Tohle je z CVS na H Street ve Washingtonu DC. Kvůli nekontrolovatelné vlně krádeží nyní odložili téměř všechny své věci a mají jen fotografie toho, co je na skladě. Stisknete tlačítko a prodavač vám přinese, co potřebujete,“ napsal.

Image

„Před několika měsíci jsem byl ve španělské Barceloně a viděl jsem notebooky Mac stát uprostřed obchodu. Takhle teď musíme žít v Americe? Tohle je třetí svět!“ napsal.

Regály ochodu CVS nyní vypadají tak, jak vypadaly nedávno. Před pár týdny se 14. ulice ve washingtonské čtvrti Columbia Heights stala terčem gangu asi 50 mladistvých rabujících, uvádí Daily Mail.

„Člověk by si myslel, že se obchod zavírá, protože v regálech skoro nic není,“ řekla reportérka WTTG-TV Sierra Foxová.

„Vykradli celý obchod. V obchodě nic není. Nemůžete si koupit ani vodu. Nikdy v životě jsem nic takového neviděl,“ řekl podle WDMV-TV potenciální zákazník Mark Ward.

„Zloději vzali všechno,“  řekl podle deníku The Washington Post Rodney Demetrius, bývalý zákazník CVS, který má naproti přes ulici stánek s květinami.

CVS uvedla, že tyto problémové obchody zatím nezavírá.

„V posledních týdnech jsme úzce spolupracovali s policií DC Metro Police na identifikaci a demontáži několika velkých gangů, které kradly v obchodech a budeme v tom pokračovat,“ řekla zástupkyně CVS Carissa Falzaranová.

„Kromě toho podporujeme nové iniciativy v boji proti krádežím v maloobchodě ve spolupráci s úřadem generálního prokurátora ve Washingtonu. V tuto chvíli nemáme v plánu zavřít tuto pobočku, ani žádnou jinou ve Washingtonu, DC.“

Národní maloobchodní federace odhaduje, že maloobchodní krádeže stojí toto odvětví 112 miliard dolarů ročně, uvedl Daily Mail, zatímco údaje společnosti CapitalOne Research předpokládají, že do roku 2025 to bude 115 miliard dolarů.

Ve Washingtonu vzrostl počet krádeží do 21. října o 27 procent, uvádí Metropolitní policejní oddělení. Do pátku bylo v hlavním městě zaznamenáno 10 673 krádeží. To znamená, že do konce roku zbývají asi dva měsíce a Washington je jen asi 150 případů od toho, aby překonal celkový počet za celý rok 2022.

Demokratická starostka D.C. Muriel Bowserová představila návrh zákonů, o kterých tvrdí, že problém vyřeší.

Jedna část legislativy umožňuje náčelníkovi Metropolitního policejního oddělení vyhlásit na místě časově omezené bezdrogové zóny  na dobu až 120 hodin. Bowserová řekla, že to zabrání nelegálnímu prodeji drog a „umožní čtvrtím vyčistit a získat zpět veřejný prostor.“

Balíček přidá trestný čin zvaný „řízení organizované krádeže v maloobchodě.“

Nové zákony by také zakázaly nošení masky „za účelem páchání trestných činů, zastrašování a vyhrožování jiným lidem nebo vyvolávání strachu.“

Tolik zprávy z americké metropole. Opatření, které starostka zavádí, samozřejmě nic nevyřeší.

Prodej drog se z „bezdrogových zón“ přenese jinam (případně bude fungovat mimo vytyčenou dobu) a organizované gangy zlodějů se prostě dohodnou na jiném systému krádeží, například již nebudou chodit ve velkých skupinách, ale po 2- 3.

Individuální krádeže totiž podle všeho ve městě stále kriminalizovány nebudou…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 23 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Washington: Po nekonečných vlnách krádeží jsou v regálech drogerie jen obrázky zboží, které si lze koupit pouze na vyžádání

  1. Nezabúdajme,že vo Washingtone. D. C. už dááávno netvoria belosi väčšinu… a zďaleka nejde o jediné také veľkomesto v USA.

  2. Samozrejme, pre belochov zákon na rozdiel od negrov platí všade v USA a trestu za prípadnú krádež v obchode či na ulici sa nevyhnú.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout