Vizuální rekonstrukce toho, jak se vyvíjel útok Hamásu na hudební festival (video)

Vizuální rekonstrukce toho, jak se vyvíjel útok Hamásu na hudební festival (video)

Na základě mnoha důkazů je jasné, že útok na festival byl předem záměrně plánován, samozřejmě s vědomím, že na něm bude i spousta cizinců, tedy nejen Izraelci.

To dokazují výpovědi přeživších účastníků i mnohé záběry, které byly během festivalu natočeny. Plánovanému masakru nasvědčuje i fakt, že teroristé předem odřízli všechny cesty z festivalu tak, aby se nikdo nedostal pryč autem a obětí bylo co nejvíc.

Alarmující je také fakt, že podle výpovědí čekali přeživší na pomoc dlouhých 5hodin! To jen podporuje spekulace o možném záměru vlády umožnit akci ve stylu 9/11.

Wall Street Journal sestavil vizuální časovou osu masakru na hudebním festivalu Nova, který se konal ve venkovské zemědělské oblasti nacházející se jen 5 km od Gazy.

Existují očití svědci, kteří říkají, že izraelské armádě trvalo asi pět hodin, než se dostala na místo, ale do té doby bylo zabito více než 260 lidí, včetně mnoha cizinců.

Návštěvníci festivalu byli útočníky odříznuti ze tří stran dříve, než si toho kdokoliv vůbec uvědomil. Popisují, že byli pronásledováni Hamásem. Podívejte se:

Civilisté, kteří přežili útoky vedené Hamásem na hudební festival a z kibuců poblíž izraelského hraničního plotu s Gazou, hovořili s hebrejskými médii o svých zkušenostech.

Na festivalu Nova, který se konal v lesích vedle Reimu, sekulárního kibucu v jižním Izraeli, svědci hovořili o bojovnících Hamasu na motocyklech, kteří zahájili palbu na stovky lidí, kteří již začali prchat ze strany kvůli raketové palbě odpálené z obleženého pásma Gazy.

Dvě stě šedesát mrtvých bylo hlášeno po útoku, který začal v sobotu ráno v 6:30.

„Najednou přijela dodávka s teroristy a začali na nás střílet,“ řekl Haaretz jeden z přeživších. „Přicházeli ze všech stran, lidé šli na porážku jako ovce.“

Izraelské armádě trvalo pět hodin, než dorazila na místo činu, uvedli očití svědci, protože přítomní se schovávali v podrostu a přítomní policisté působili jako bezpečnostní síly. Jiní uvedli, že desítky lidí se ukryly v příkopech a sadech a prosily o pomoc, když se bojovníci Hamasu přehnali oblastí.

Michal, která útok přežila, řekla Kan News, že narazila na malou chatu, ve které bylo asi 50 lidí. Bojovníci Hamasu stříleli na ty, kteří byli uvnitř, řekla. A v krátké chvíli ticha přítomná izraelská policistka řekla skupině, že pokud chtějí přežít, měli by utéct.

Michal ale uvedla, že cesta ven byla zablokována, takže byli konfrontováni pěti pick-upy Hamasu. Ležela šest hodin pod tankem a pak „na nás v určitém okamžiku hodili granát.“ Michal řekla, že ji zasáhla kulka do nohy.

„Bylo to peklo na zemi,“ řekl izraelskému vysílači další přeživší. Přeživší hovořili o svém šoku z reakce izraelské armády. „Řekli nám, že nás hlídá armáda,“ řekl jeden z návštěvníků festivalu izraelskému Channel 13 News, „nechtěli jsme jít domů.“

Deník uvedl, že mladí muži a ženy prostě neměli šanci proti desítkám ozbrojených teroristů, kteří byli roztroušeni podél všech přístupových cest k večírku.

Jeden z účastníků, Omer, řekl Haaretz, že viděl střelbu přicházející ze všech stran. Lidé utíkali a snažili se dostat do vozidel, aby unikli útoku. Omer utekl s několika dalšími, ale našel silnici vedoucí ven posetou ohořelými auty. Řekl, že ozbrojenci zahájili palbu na jeho skupinu: „Bylo to bitevní pole.“

„Byl to chaos,“ řekl další svědek. „Přicházeli odevšad.“ Michael Zrihan, strýc návštěvníka festivalu Shahara Mantsura, řekl Haaretz, že poté, co telefonicky kontaktoval přítelkyni svého synovce, řekla mu, že Mantsur „dostal kulku do krku a ona se schovávala v autě.“

O dvě hodiny později promluvila znovu. „Křičela: ‚Střílí na mě, nevím, co mám dělat‘ a od té doby jsme ztratili kontakt.“

Po útoku byla oblast, ve které se festival konal, poseta těly, vyhořelými auty, kulkami a nábojnicemi. Záchranná organizace Zaka sdělila hebrejským médiím, že z místa bylo odstraněno nejméně 250 těl.

Israel Hayom oznámil, že vnučka bývalého trenéra izraelského národního fotbalového týmu Šlomo Šarafa byla zabita při jednom z útoků na komunity v blízkosti Gazy. Podle svědectví rodiny 22letá Mai Naim uprchla do úkrytu v oblasti osady Be’eri, když ji bojovníci Hamasu našli a zabili.

Útok Hamásu na kibuc začal v sobotu v 6 hodin ráno, podle izraelských novin Yedioth Ahronot. Ve skupině WhatsApp komunity se začaly objevovat zprávy přenášející vraždy blízkých.

Jeden obyvatel kibucu, narozený v Kostarice, třímal mačetu, kterou dostal ve středoamerické zemi, ale řekl, že ví, že mu to nepomůže proti bojovníkům Hamasu a že „nikdy předtím nebyl tak vyděšený.“

Anna, obyvatelka kibucu, mluvila s Israel Hayom, když  útok probíhal: „Moje děti byly zraněny střelbou teroristů na projíždějící vozidla poblíž kibucu. Poslali nás na léčení a cestou jsme viděli raněné a mrtvé. Kibuc je v obležení, armáda ještě nedorazila… Za celá ta léta, co jsem strávila na periferii Gazy, jsem nikdy nic takového neviděla.“

Ella, obyvatelka jiného kibucu, řekla Channel 12 News, že identifikovala svého otce na obrázcích zveřejněných v aplikaci pro zasílání zpráv Telegram. „Myslím, že ho unesli do pásma Gazy,“ řekla. „Napsal mi, že vstoupili do jejich domu a unesli je.“

Dívka ve videu níže volá otci a prosí, aby na místo poslal pomoc. Řekl, aby hrála mrtvou. Mezi mrtvými těly čekala 7 hodin. Přežila:

Stovky obyvatel kibucu Be’eri byly nyní evakuovány do oblasti Mrtvého moře, kde jsou ubytováni v hotelech.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 19 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Vizuální rekonstrukce toho, jak se vyvíjel útok Hamásu na hudební festival (video)

    1. Nie vystrieľať všetkých arabov,ale tých,ktorí to naplánovali a umožnili.Zámer akcie je likvidácia Gazy a jej pripojenie ku Izraelu.Plán bol zrejme vypracovaný spolu s angličanmi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout