USA: Pokroková obec musela přestat využívat elektrické školní autobusy, nezvládaly horský terén

USA: Pokroková obec musela přestat využívat elektrické školní autobusy, nezvládaly horský terén

Jak se postupně dozvídáme, tak elektromobily nejsou vhodné do přílišné zimy, ale také ne do deště a v případě poškození baterie stojí nová asi tolik, kolik dáte za nové auto na fosilní paliva.

Elektromobily také není dobré  přepravovat na lodích a ani se nedoporučuje, aby parkovaly v podzemních garážích nebo v garážích bytových domů. Pojišťovny zvyšují pojistné a některé již dokonce elektromobily pojišťovat odmítají.

Přesto se podle politiky zeleného údělu, prosazované nejen v EU, ale i v pokrokářských demokraty vedených státech USA, mají nejpozději do roku 2035 využívat elektromobily jako jediná pozemní doprava.

Využíváni fosilních paliv má být vymýceno, aniž by kdokoli uvažoval nad dalekosáhlými důsledky.

V USA nyní zjistili, že elektrické autobusy nejsou schopny zvládnout ani horský terén…

Zelená školní čtvrť v zeleném městě v zeleném státě USA pořizuje pět nových naftových školních autobusů. Stávající elektrické školní autobusy jsou totiž pro horské trasy v Coloradu zcela nevhodné.

Co ale studenti udělají, když klimatická sekta v budoucnu zakáže všechny spalovací motory?

Město Boulder v americkém státě Colorado je řízeno levozelenými „demokraty.“ Tamní politika se chová zcela v duchu klimatických šílenců a všude prosazuje zelenou ideologii.

V tomto městě je také školní čtvrť, která je zcela v souladu s touto politikou. Je tu ale problém: ve skutečnosti chtěli nahradit stávající vozový park naftových školních autobusů elektrobusy, ty se však ukázaly jako zcela nedostatečné. 

Na dlouhé, horské trasy jsou prostě naprosto nevhodné. Z tohoto důvodu bylo objednáno pět nových dieselových školních autobusů v celkové hodnotě přibližně 715 000 USD.

Okres to vysvětlil následovně:

Naftové školní autobusy jsou nezbytné pro horské tratě díky jejich robustnímu výkonu v náročném terénu. Tyto trasy se často vyznačují strmými stoupáními, měnícími se povětrnostními podmínkami a vzdálenými místy, což z dieselových autobusů činí praktickou volbu.

Podle zprávy představitelé školy pokračovali:

Propanové autobusy a elektrobusy mají na horských trasách omezení. Propan může mít problémy ve vyšších nadmořských výškách a za extrémně chladného počasí, zatímco elektrobusy mají snížený dojezd v kopcovitých oblastech a vyžadují časté dobíjení, což je činí méně spolehlivými pro tyto specifické trasy.

Potvrdili, že naftové autobusy zůstávají spolehlivou volbou pro zajištění bezpečné dopravy pro žáky žijící v horských oblastech.

Nevhodnost takových „zelených“ autobusů také zdůrazňuje rýsující se problém budoucnosti: Jak se mají děti v odlehlých a horských oblastech (nejen v Coloradu) dostat do školy a zpět domů, když klimatičtí fanatici úplně zakážou spalovací motory? 

To je deklarovaný cíl těchto lidí. 

Představte si takový autobus plný dětí uprostřed zimy, někde hluboko v zapadákově, s vybitými bateriemi kvůli nepříznivým podmínkám. 

A s podobnými problémy se pak budou potýkat i záchranáři, kteří pak  budou mít také jen elektromobily.

Tyto a mnohé další problémy jen opět potvrzují, že politiku zeleného údělu vymyslel někdo, kdo měl v plánu země, které ji slepě přijímají, zničit, zatímco politici, kteří ji prosazují, jsou buď zkorumpovaní nebo jde o nemyslící idioty…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 5]

5 thoughts on “USA: Pokroková obec musela přestat využívat elektrické školní autobusy, nezvládaly horský terén

  1. NIe sú tu uvedené ďalšie fakty… aké sú vzdialenosti, aká kapacita batérii a aká je spotreba a dojazd. Lebo ak niekto potrebuje jazdiť 100km a kúpi bus s dojazdom 120km, je šialenec. Výkon EV je vo všeobecnosti vyšší ako spaľovacich – tam by som problém nevidel, jazda v kopcoch dá zabrať aj spaľováku, naopak, EV môže cestou dole kopcom rekuperovať energiu, nabíjanie je cca hodinu, takže ak EV slúži iba na zvoz detí do školy a potom stojí, nie je problém ani s nabíjaním. Ale ako vravím, nepoznáme bližšie údaje. A v súčasnosti je každé elektroauto obmedzené dojazdom, kým sa neobjavia nejaké zázračné batérie, tak to tak aj ďalej bude.

    1. Klid, klid… až vymyslí nový typ baterie (už se asi 3 takové objevily) tak to pojede dobře i do kopců, budou levnější výměny baterie, levnější jejich likvidace, samotné baterie budou levnější a nebude hrozit vznícení. Potom – proč ne vozidla na bateriový pohon, že ? Také se objevily minimálně 2 nové typy spalovacích motorů – jeden z nich je mimořádně ekologický. Já sám chci jen auto na benzin, nejlépe takové, které bylo konstruováno pro normu Euro 3, případně 4.

  2. Nejde tu o dojazd, ale výkon EV, ten istý problém čo spomínajú s eautobusmi, som čítal aj v jednom článku, kde sa poštári šťažovali vo Švédsku, že sa ich poštové plnenaložené edodávky nedokázali vyštverať na kopce, skrátka baterkové autobusy a dodávky pri plnom naložení nemajú dostatočný výkon a to je ten prúser a rozdiel oproti spalovacím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout