USA: Neúspěšní sportovci se stále častěji prohlašují za ženy, aby měli šanci na medaile (video)

USA: Neúspěšní sportovci se stále častěji prohlašují za ženy, aby měli šanci na medaile (video)

Tuto praxi můžeme vidět u stále mladších sportovců, přičemž právě na školách jde doslova o „epidemii transek.“ Dívky tak mají stále menší šanci vyhrávat v silových sportech.

Trénink nepomáhá, neboť výhody dané biologickým pohlavím se ve sportech jako plavání, běh či cyklistika, projevují ve většině závodů.

Další mladý průměrný sportovec se rozhodl trhat rekordy jakožto dívka na závodech o „nejrychlejší druhačku.“

Muž, který se prohlásil za ženu, vyhrál cenu Nejrychlejší druhačka na běžeckém mítinku v Belfastu ve státě Maine minulý víkend. Soren Stark-Chessa dříve závodil v běhu v mužské kategorii a letos se začal účastnit pouze jako studentka.

V roce 2022, když Stark-Chessa reprezentoval střední školu Coast Waldorf High School ve Freeportu, skončil na 25. místě na Maine XC Festival of Champions, kde běžel jako chlapec; a na 14. místě  mistrovství v XC v Southern Maine v divizi C  –  běh chlapců na 5000 metrů, finále.

Ale od doby, co se – někdy během minulého roku –  prohlásil za „ženu,“ začal Stark-Chessa dominovat ženským kategoriím a rychle zlepšil své postavení v rekordním čase.

30. září obsadil Stark-Chessa 5. místo na Festivalu šampionů v kategorii žen s časem, který by ho zařadil na 162. místo, kdyby závodil v kategorii mužů

O týden později, 5. října, obsadil Stark-Chessa první místo v cross country závodu Cape Elizabeth High School 2023, když předstihl nejrychlejší běžkyni o téměř 2 minuty.

21. října se Stark-Chessa zmocnil titulu „Nejrychlejší druhačka“ na regionálním mistrovství středních škol v cross country a dokončil 3,1 míle dlouhou trať o více než 80 sekund rychleji než jeho konkurentky.

Stark-Chessa, který byl dříve na 172. místě v kategorii chlapců, bude 28. října opět soutěžit v dívčí kategorii .

Koncem září se jeho účast jako „ženského“ běžce začala setkávat s odporem poté, co na sociálních sítích začaly kolovat záběry jednoho ze závodů, ve kterých běžel. 

V jednom videu, které sdílel Shawn McBreairty, bylo slyšet, jak diváci křičí: „to je způsob, jak podvádět, brácho!“ – když kolem nich proběhl Stark-Chessa.

Mezinárodní rada pro ženský sport na X (dříve Twitter) upozornila na stížnosti běžkyně, která závodila proti Stark-Chessa na nedávném šampionátu v Maine.

Středoškolačka Haley Williamsová, která skončila na 3. místě, řekla Portland Press Herald, že věděla, že proti Stark-Chessa nemá šanci vyhrát, a uvedla:

„Jak pravděpodobně víte, existuje běžec, který se identifikuje jako žena, ale loni běžel závod chlapců a letos se rozhodl, že poběží závod dívek. A  opravdu velmi mě to rozčiluje, protože jsem celý rok dřela.“

Někteří také poukazují na to, že otec Stark-Chessa, Dr. Frank Chessa, je ředitelem kliniky v Maine Medical Center v Portlandu.

Centrum má Gender Clinic, ve které Dr. Chessa poskytuje etické poradenství.

Uvádí: „Máme genderově afirmativní přístup k léčbě. Neschvalujeme žádný druh konverzní terapie. Klinika nabízí blokátory puberty a také hormony pro zkřížené pohlaví…“

Z uvedeného je tedy patrné, že otec neúspěšného běžce sám syna navedl, jak se chovat, aby mohl úspěšně předstírat, že se cítí být dívkou. Otec, který vede genderovou kliniku, má jistě možnost podat v tomto směru fundované rady.

Problém ovšem je, že tyto šílenosti podporuje i sama škola, takže dívky mohou i do budoucna očekávat, že skončí na nižších příčkách.

Obzvlášť v situaci, kdy se do jejich kategorie přihlásí i další běžci, kteří byli v chlapecké kategorii neúspěšní…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

5 thoughts on “USA: Neúspěšní sportovci se stále častěji prohlašují za ženy, aby měli šanci na medaile (video)

    1. Tu výhodu nebudou mít dlouho. Pokud tuhle hloupost nezruší, tak ženy odejdou ze všech soutěží a pak budou v „ženských“ kategoriích soutěžit jen samí muži.

    2. Zakomplexovaný čuráci, súťažili s mužmi a boli priemerný, vyhlásia sa ženy, súťažia so ženami a bum zrazu majú medajle, že ich hanba nefackuje?!

  1. Otvára sa mi nožík vo vrecku! Nakopal by som ho do tých jeho „ženským“ guli, až by mu hlas o 3 oktavy hore vyletel! Najhoršie je, že všetci to vidia a aj tak sú ticho!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout