Biolog: „Obsah oxidu uhličitého v předindustriální fázi byl nebezpečně nízký“

Biolog: „Obsah oxidu uhličitého v předindustriální fázi byl nebezpečně nízký“

Je neuvěřitelné, jak se dnešním propagandistům podařilo z pro rostliny nezbytného CO2 udělat strašáka dnešní doby, jehož likvidace je nyní cílem celé EU.

Těmto šílencům je tak třeba neustále ukazovat také opoziční názory vědců, kteří nechápou, kde se bere tato nesmyslná politika, jejímž konečným důsledkem bude totální likvidace evropské prosperity a přechod na úroveň předindustriální éry.

Svět, kde nikdo nic nevlastní, je ostatně cílem globalistů, takže zde se skutečně není čemu divit. Nicméně mohli by už začít otevírat konečně oči všichni ti, kdo stále pohádkám o nutnosti zmenšit uhlíkovou stopu věří.

V rozhovoru s německým biologem (očividně s českými předky) se dozvíte, proč by byla plánovaná „čistá uhlíková nula“ pro svět katastrofou…

Biolog Ulrich Kutschera, emeritní profesor C4 z Kasselu, se staví proti  nevědeckým „projektům“ globalistických kleptokratů, jako je klimatický podvod a covidový teror, včetně genetického inženýrství ve formě tzv. „očkování.“

V nedávné publikaci on a jeho tým z „Pracovní skupiny pro evoluční biologii“ zkoumali účinky oxidu uhličitého, o kterém nám klimaalarmisté tvrdí, že je údajně tak toxický, na růst rostlin.

Dále již rozhovor:

AUF1.INFO: Prof. Kutschero, máte za sebou CO2    pokusy s rostlinou Tradescantia geniculate. Proč právě tato rostlina, která je často ceněna jako ozdoba v evropských domácnostech?

Prof. Kutschera: Má to své praktické důvody. Ve své knize „Základní praktický kurs fyziologie rostlin,“ která vyšla před 25 lety, jsem prováděl experiment s transpirací listů a experiment s CO2 v závislosti na fotosyntéze.

V obou případech byly použity sazenice nebo řízky pokojové rostliny Tradescantia geniculate, která pochází z Mexika, respektive Jižní Ameriky, které se k tomuto účelu ideálně hodí.

Tyto nenáročné okrasné rostliny jsou v Německu známější jako „třístěžňová květina“, „obchodní kánoe“ nebo „boží oko.“ Jako „ateistickému evolučnímu badateli“ se mi to poslední obzvlášť líbí. U řízků nebo sazenic jiných kvetoucích rostlin funguje tento experiment stejně dobře.

AUF1.INFO: Máte rostliny jako kontrolu v neupraveném vnitřním vzduchu (0,04 % CO2) a ty s neuvěřitelnými 4 % COve vzduchu – to je 100krát více. Má zvýšený CO2  efekt?

Prof. Kutschera: Společně s kolegou Ingo Ehnesem jsem nejprve vyvinul přístroj, ve kterém mohou naše řízky Tradescantia optimálně růst a prospívat ve vlhké zahradní půdě, přičemž obsah oxidu uhličitého ve vzduchu lze zvýšit tenkou trubičkou.

Při normálním obsahu CO2 ve vzduchu, v současné době cca 0,04 obj.%, řízky rostly tak, jak bylo pozorováno již dříve. Když však byla atmosféra naplněna cca 4,0 % CO2, tj. stonásobně zvětšena, výhony vystřelily až ke stropu, vyvinuly se další postranní výhony a adventivní kořeny.

Kromě toho vykvetly řízky našich „experimentálních božích očí,“ což se během třítýdenního zkušebního období v kontrolní kohortě nestalo. Stručně řečeno: extra CO2 přináší enormní podporu rozvoje!

Základní experiment jsem popsal ve své aktuální knize „Koronavirové šílenství. Od strachu z viru zpět ke klimatické hysterii.“ Pouze díky našemu aktuálnímu výzkumnému článku („Vydechovaný oxid uhličitý podporuje vývoj rostlin“) je nyní k dispozici přesný vědecký popis našeho experimentu, takže experiment lze zopakovat po celém světě.

AUF1.INFO: Učebnice nám říkají, že evolučně poměrně staré rostliny – C3, kterých je v Evropě většina, prospívají v prostředí s trojnásobnými  emisemi CO2 ve srovnání s dnešními. Právě evolučně mladší rostliny C4 (např. rákosové trávy) jsou spojeny s nízkým CO2 hodnotami. Je dnešní podíl CO2 ve vzduchu příliš nízký? Proč tu tedy ještě vůbec rostou duby a buky, a ne jen trávy?

Prof. Kutschera: Náš experiment je příkladem toho, jak v současné době zvýšený CO2 přibližně 0,042 % objemu ve srovnání s obsahem před průmyslovou revolucí přibližně 0,028 % obj. (kolem roku 1850) je stále příliš nízký pro typické plodiny a okrasné rostliny patřící k typu fotosyntézy C3.

Obsah oxidu uhličitého v předindustriální době byl nebezpečně nízký a rozhodně nebyl optimální pro růst obilovin a brambor na polích té doby, jak si uvědomovali již fyziologové rostlin v 19. století. Naším jednoduchým pokusem chceme tuto skutečnost prezentovat způsobem, který je srozumitelný laikům, a doufáme, že to pomůže osvětlit rozbujelou „CO2-paniku.“ 

AUF1.INFO: Když rostliny rostou lépe, zvrátí pak lepší růst sucho a extrémní počasí?

Prof. Kutschera: Vodní pára a oxid uhličitý se skládají ze tří atomů (H2O, CO2), tj. tyto molekuly absorbují infračervené světlo. Výsledný přirozený skleníkový efekt způsobil příjemných 15 stupňů Celsia, které v současné době převládají.

Přesto je třeba si položit otázku, zda je absorpční efekt IR v současné době cca 0,042 obj. % CO2  již nasycen – existují solidní studie, které to dokazují.

Můj rozsáhlý výzkum fotosyntézy, provedený ve Stanfordu v Kalifornii (USA), ukazuje, že až cca 0,08 obj. % CO2 v případě plodin C3 vede k dalšímu robustnímu růstu, tedy COmá hnojivý účinek.

Fotosyntéza je však následně nasycena, takže z dlouhodobého hlediska dochází ke snížení emisí CO2. Kolegové v Kalifornii a Číně, kde takový výzkum postupuje, již vyvinuli systémy CO2-neutrální umělé fotosyntézy. Nevidím proto žádný důvod pro „CO2 paniku“, jak se bohužel v současné době šíří v médiích.

AUF1.INFO: Říká se, že za posledních 40 let se Země stala asi o třetinu zelenější – jinými slovy zdravější a ekologicky stabilnější. Přesto byla od 80. let 20. století vyhlašována jedna ekologická katastrofa za druhou. Nemohlo by to být tak, že lidská průmyslová činnost, například prostřednictvím CO2, může být také velmi dobrá pro biosféru? Je katastrofizmus příliš jednostranný?

Prof. Kutschera: Naše „CO2„Pokusy s hnojením“ okrasných a kulturních rostlin, jako jsou řízky „Božího oka“, nade vší pochybnost dokazují, že antropogenní emise oxidu uhličitého v současné době stále přispívají k ekologizaci a zvyšování výnosů, ale za podmínky dostatečného přísunu minerálních solí do půdy.

Znečištění životního prostředí, např. v souvislosti s tzv. „pandemií koronaviru 2020-21 (bez nadměrné úmrtnosti),“ je však jiná věc.

Neznalí a nezodpovědní lidé vyprodukovali obrovské množství nesmyslných testů, roušek a jiných „covidových“ materiálů, včetně závažných toxinů pro životní prostředí a „vyhodili“ je do domovního odpadu nebo je vyhodili do přírody.

Ve své knize „Koronavirové šílenství“ jsem tuto gigantickou „ekokatastrofu Covid-19“ popsal a odsoudil. Je absurdní a svědčí to o nekontrolovatelné krizi vzdělávání, že na jedné straně zcela zveličuje strach z CO2 a na druhou stranu se v roce 2023 stále nakupují miliony dávek takzvaných „vakcín,“ obsahujících toxický lipidový nanočásticový materiál mRNA.

Začíná další ekologický skandál a málokdo, nejméně ze všech „Zelení,“ o něm mluví. Médii motivovaný „ekologický katastrofismus Made in Germany“ je proto rozhodně příliš jednostranný!

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Biolog: „Obsah oxidu uhličitého v předindustriální fázi byl nebezpečně nízký“

  1. Za poslednich 200 let se zvysil obsah CO2 (pravdepodobne v dusledku lidske cinnosti) v atmosfere o 0.01% z 0.03% na 0.04%, t.j. rocne o 0.01% / 200 = 0.0005%. Linearnimu rocnimu pribytku CO2 o 0.0005% odpovida rocni zvysenii teploty o 100-15 * 0.0005 / 21 = 0.002°C. (Vse za predpokladu, ze prumerena teplota zemske atmosfery klesla ze 100°C (pri vzniku rostlin pred milliony lety) na 15°C (dnes) a tez za predpokladu, ze CO2 skutecne je hlavni duvod zvysvani teploty. Atmosfera ma dnes ca. 21% O2, ktery vznikl premenou CO2 na O2 fotosyntesou rostlin; stejne, jak se deje dodnes). Pro logicky myslici mozek je jasne, ze rocni zvyseni CO2 o 0.0005% a tomu odpovidajici pribytku teploty o 0.0024°C za rok zadne podstatne kratkodobe zvysovani teploty povrchu Zeme nemuze zavinit.

  2. co2 fetuju k snídani obědu a večeři a všichni v modrý ústřici mi říkaj že sem kluk jak buk
    a to mi navíc po wing čchunu rostou svaly že s nima vymáčknu mříže z bohnický léčebny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout