Znamení? Jezdecká socha Merkelové se zhroutila

Znamení? Jezdecká socha Merkelové se zhroutila

Merkelová, která bude jednou oslavována muslimy za urychlení výměny obyvatel a založení evropského chalífátu, se dočkala své jezdecké sochy poněkud neobvykle ještě před smrtí.

Po pouhých dvou letech se socha v životní velikosti, znázorňující bývalou kancléřku Angelu Merkelovou na hřbetu koně, zhroutila.

Pravděpodobně nevydržela počasí a vlastní váhu. Je to pro Německo špatné – nebo spíše dobré – znamení? Zdá se, že země je také na pokraji totální destrukce, kterou započala již vláda Merkelové…

Po kolapsu ale často následuje výstavba něčeho lepšího. Tedy pokud se poučíte z minulých chyb.

Ve čtvrtek večer se zcela zřítila jezdecká socha Angely Merkelové, která stála před chrámovým muzeem ve čtvrti Freudenberg v Etsdorfu ve čtvrti Amberg-Sulzbach – informoval o tom umělec Wilhelm Koch.

„Bohužel, 3D tisk betonu v té době nebyl příliš odolný a byl nevhodný pro venkovní použití,“ řekl Koch.

Socha z 3D tiskárny byla vysoká 2,70 metru, vážila 1,5 tuny a byla vyrobena z recyklovaného lehkého betonu.

Znázorňovala  bývalou kancléřku v životní velikosti na koni, v jejím typickém kalhotovém kostýmku, s rukama vytvarovaným do nechvalně známého „diamantu Merkel.“

Socha byla odhalena v říjnu 2021 krátce po federálních volbách před Chrámovým muzeem v Etsdorfu. V muzeu se pravidelně konají výstavy a další kulturní akce.

Vytvořil ji sochař a grafický designér Wilhelm Koch žijící v Etsdorfu, který je svými nevšedními projekty známý již desítky let. Umělec řekl, že vytvořil „ambivalentní sochu.“

„Je to uznání nebo ironie?“ zněla jeho otázka na diváka. Veřejná pocta na koni je absurdní.

Pomník začal jevit známky poškození už letos na jaře. Kromě prasklin a oloupané barvy byla koňovi rozbitá hlava a Merkelové upadla ruka.

Kochovi a jeho týmu se podařilo jezdeckou sochu zrestaurovat – rozbité části slepili zpět k sobě a sochu přetřeli speciální barvou. Nyní ale následovala totální destrukce, která přišla krátce poté, co se na ní objevily nové trhliny.

„Jezdecká socha už zřejmě nevydržela vnitřní tlak a zátěž, navzdory všem pokusům o záchranu,“ vysvětlil umělec. Rekonstrukce už není možná, co bude s ostatky, zatím není jasné.

Takže teď leží Merkelová v troskách – postava exkancléřky spadla z koně a kůň se uprostřed rozpadl. To by se dalo snadno považovat za symbol stavu země.

Tuto situaci iniciovala už vláda Merkelové…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 27 Průměrně: 4.6]

3 thoughts on “Znamení? Jezdecká socha Merkelové se zhroutila

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout