Německo: Džihádistka ISIS vyráběla výbušné pásy a chtěla útočit na festivalech

Německo: Džihádistka ISIS vyráběla výbušné pásy a chtěla útočit na festivalech

Podle všeho se zdá, že se jedná o jednu z mnoha v Německu narozených džihádistek – nevěst bojovníků ISIS, jichž nejen do Německa proudí statisíce.

Je tedy jen otázkou času, než se podobný plánovaný útok povede.

Džihádistka, která byla včera odsouzena do vězení, nijak nelituje toho, že mimo jiné plánovala i masakry německých dětí. To jen potvrzuje celkem běžný pohled džihádistů na „podřadné“ káfiry.

V tomto ohledu se v rámci své komunity příliš nevymyká…

34letá žena ze Salzgitteru byla odsouzena k osmi a půl letům vězení za členství v teroristických milicích Islámský stát (IS) a plánovaný útok na festival poblíž Hildesheimu.

Kromě toho vrchní zemský soud v Celle (OLG) dospěl k závěru, že Marcia M. údajně vyráběla výbušné pásy a najímala manželky pro potenciální atentátníky.

Před OLG Marcia M. obvinění přiznala, jak potvrdil mluvčí soudu. Předsedající soudce jí však vytýkal, že její přiznání bylo vždy založeno pouze na současném stavu vyšetřování.

„To, co nám chybělo, byly hmatatelné výčitky svědomí a pochopení, že  udělala něco špatného.“ Rozsudek zatím není pravomocný.

Obviněná odešla v září 2015 se svým manželem z Německa do Sýrie, aby se tam připojila k IS. Říká, že vstoupila do ženského praporu, prohlásila, že je připravena k sebevražedným útokům a prošla střeleckým výcvikem.

Byla také obviněna z plánování útoků na hudební festivaly v Německu. Chtěla útočit na  hudebním festivalu pro děti poblíž Frankfurtu a cílem útoku se mohl stát i festival v oblasti Hildesheimu.

Podle federální prokuratury k útokům nedošlo, protože bojovníci IS vybraní pro útoky nemohli opustit zemi.

Obviněná měla představu, „že by měla být spáchána masová vražda části německého obyvatelstva,“  uvedl předseda senátu Ralf Günther ve svém téměř dvouhodinovém odůvodnění rozsudku.

Soud byl přesvědčen, že pozice 34leté ženy v rámci IS byla jasně vyšší ve srovnání s jinými ženami, které se navrátily z IS. Ty se staraly hlavně o domácnosti svých manželů v Sýrii.

Soud s 34letou ženou začal v dubnu. Podle mluvčího vrchního zemského soudu nejvyšší státní zástupce požadoval trest odnětí svobody v délce devíti let.

Obhajoba naopak požadovala trest ne více než tři až čtyři roky.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 4.9]

2 thoughts on “Německo: Džihádistka ISIS vyráběla výbušné pásy a chtěla útočit na festivalech

  1. Teroristický útok na sídlo Európskej komisie, prípadne europarlamentu, by ma nesmierne potešil… čím viac mŕtvych , tým lepšie. A neodmietol by som ani zavraždenie Guya Verhofstadta moslimom.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout