Německá vláda chce volební právo pro migranty již půl roku po příchodu do země

Německá vláda chce volební právo pro migranty již půl roku po příchodu do země

A pokud to požaduje německá vláda, pak je pravděpodobné, že se téhož chytí i celá EU a Brusel takový zákon nařídí centrálně. Ostatně, všichni ví, že různé socanské a zelené partaje si své voličstvo dováží, což je i důvod, proč tyto strany tak nadšeně podporují výměnu obyvatel.

Volební právo migrantům by tak zajistilo hlasy právě pro ty partaje, které se snaží Evropu zlikvidovat dovozem zcela nekompatibilních kultur.

V Německu jde samozřejmě zejména o reakci na výrazný pokles preferencí vládních stran – a to i na úrovni jednotlivých zemí pro místní volby – a rychlý vzestup AfD.

Spolková ministryně vnitra Nancy Faeserová (SPD) chce dát právo volit v místních volbách každému, kdo zůstane v Německu alespoň šest měsíců.

To je to, co hesenští sociální demokraté, z nichž je Faeserová jejich hlavní kandidátkou, požadují ve svém volebním manifestu. SPD je v současné době v průzkumech na 18 procentech – prakticky na stejné úrovni jako AfD a Zelení.

Masivní rozšíření volebního práva pro cizince by se dotklo i žadatelů o azyl, kteří nemluví německy, ale zůstanou v Německu alespoň půl roku. To by mohlo znamenat několik milionů nových voličů v celé zemi v jednom legislativním období.

Jen v loňském roce přišlo do Německa více než milion lidí z Ukrajiny a islámských zemí. V letošním roce se očekává ještě více uprchlíků a žadatelů o azyl.

„Chceme tvrdě pracovat na federální úrovni a ve Spolkové radě, abychom zajistili, že všichni lidé, kteří žijí v hesenských obcích déle než šest měsíců, budou mít právo volit v místních volbách,“ uvádí volební program, který cituje deník Bild.

Na dotaz listu mluvčí SPD dodal, že to ve skutečnosti znamená lidi, „kteří mají povolení k trvalému pobytu.“ To znamená, že uznaní žadatelé o azyl z Eritreje, Afghánistánu a Sýrie by v budoucnu měli také právo volit v místních volbách.

Ale i další nováčci ze zemí mimo EU by mohli rychle hlasovat na místní úrovni.

Volební právo cizinců se zatím vztahuje pouze na občany ostatních zemí EU.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 5]

One thought on “Německá vláda chce volební právo pro migranty již půl roku po příchodu do země

  1. To je cílem proto je sem vozí ,protože ví že od svých ovčanů už hlasy nedostanou . Když bude dost probuzených vykašlou se zločincům i na celé volby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout