Max Blumenthal o americkém plánu udělat z Ukrajiny „velký Izrael“ Evropy

Max Blumenthal o americkém plánu udělat z Ukrajiny „velký Izrael“ Evropy

Debata, která nedávno proběhla v rámci americké mírové konference, se nesla ve znamení názorů, které jsou jinak pečlivě cenzurovány.

Cílem bylo také upozornit na fakt, že mrtvých je již v této zástupné válce příliš mnoho, takže nyní je nejvyšší čas přistoupit k mírovým rozhovorům. Jenže to se nehodí všem, kdo na válce neskutečně vydělávají – v čele s americkými zbrojními koncerny.

Debata také svým způsobem reagovala na jednání americké vlády a většiny Kongresu, který stále podporuje válečné snahy i přesto, že dnes již ani nemá pokračující válečné štvaní podporu většiny občanů.

Ve svém slavném projevu proti válce ve Vietnamu řekl zesnulý senátor za Jižní Dakotu George McGovern svým kolegům kongresovým vůdcům: „Tato komora páchne krví.“

V sobotu zahájil novinář Max Blumenthal tvrdou přednášku na Institutu Rona Paula na konferenci téma: „Kudy jde Amerika…?“ v D.C. citováním těchto slov, ale aplikoval je na americkou zástupnou válku proti Rusku na Ukrajině.

Blumenthal řekl, že na Ukrajině Washington pokračuje v „plýtvání životy a těly více než 150 000 mužů, a to je podle Pentagonu.“

S odvoláním na nedávné studie o obrovském počtu Ukrajinců, kteří přišli o končetiny po roce a půl bojů (což by mohlo překonat počet obětí první světové války), řekl, že skutečný počet ukrajinských obětí by se mohl blížit 500 000, což znamená monumentální tragédii a katastrofu.

Novinář z Šedé zóny (The Gray Zone) pak o dnešním Kongresu řekl, že „tato sněmovna nejen páchne krví, ale také vyplýtvala ukrajinskou společnost na plášť protiruské hysterie“ – zatímco zákonodárci v úzkém kontaktu s Bidenovou administrativou nadále potápějí miliardy do Kyjeva.

Liberální elity východního pobřeží, tvrdil Blumenthal, si stále myslí, že Rusko musí být potrestáno, vzhledem k tomu, že Moskva podle nich v roce 2016 přivedla k moci „zlého oranžového muže.“

„To je velký ideologický aspekt toho, co motivuje jestřáby,“ řekl.

Dále Blumenthal vysvětlil, že to, co se zde děje, je, že americká vládnoucí třída „militarizovala kulturní války, zatímco líčí Ukrajinu jako ‚woke stranu‘ versus Rusko jako zaostalé a utlačovatelské.“

Ale co je důležitější, skutečnými „vítězi“ jsou hlavní američtí dodavatelé obrany a jejich přívěsky, jako jsou lobbistické firmy neokonzervativců.

K. Blumenthal zdůraznil, že tyto firmy a Bidenova administrativa pracují s větší vizí v mysli přeměnit Ukrajinu na evropský „velký Izrael.“

Tím je myšlen permanentně militarizovaný „sparťanský“ válečný stát, který je financován a vyzbrojován Washingtonem navždy, a vlastní všechny nejnovější špičkové západní obranné technologie.

Ale stejně jako v případě stavu věcí, který je v Izraeli dlouho patrný, musí být demokracie doma narušena, aby k tomu došlo.

Přesto obchodníci s obrannými technologiemi ve vojensko-průmyslovém komplexu „vyhrají“ bez ohledu na to, jak moc bude ukrajinská společnost a její lid obětován.

„Abychom mohli bránit demokracii na Ukrajině, musí být demokracie omezena doma,“ prohlásil Blumenthal a uvedl několik  současných příkladů potlačování svobody projevu na Západě, zejména v souvislosti s rusko-ukrajinským konfliktem.

Poznamenal zde, že jeho vlastnímu investigativnímu médiu The Gray Zone zmrazili většinu financování populární platformou GoFundMe. Deník vysvětlil před několika dny:

Do tohoto okamžiku jsme získali více než 90 000 dolarů od více než 1100 přispěvatelů. Štědré příspěvky od našich čtenářů byly doprovázeny stovkami zpráv o nadšené podpoře naší faktické žurnalistiky, která volá imperiální moc ke zodpovědnosti.

A nyní GoFundMe drží dary jako rukojmí, odmítá nám je předat a zároveň neinformuje dárce, že se v podstatě zmocnili jejich peněz.

GoFundMe podobně odmítla vysvětlit zmrazení  darů a nevydala nic víc než vágní narážku – „nějaké vnější obavy“ – na tlak mocných vnějších sil.

Finanční sabotáž GoFundMe následuje po de facto sankcích uvalených Venmem a PayPal na našeho šéfredaktora Wyatta Reeda poté, co informoval o cílených útocích ukrajinské armády na civilisty ze separatistické strany regionu Donbas.

To je opět důvod, proč Blumenthal mohl čerpat z nedávné osobní zkušenosti, když řekl posluchačům na konferenci Rona Paula, že „demokracie musí být v Americe omezena,“ aby se do pokladny Zelenského vlády mohly valit neomezené dolary daňových poplatníků.

Blumenthal pokračoval:

„Ale nyní Rusko nemá žádnou motivaci vyjednávat, vzhledem k tomu, že má jasnou vojenskou hybnou sílu uprostřed selhávající protiofenzívy na Ukrajině.

USA a Velká Británie měly v prvních měsících války pravděpodobně příležitost snadněji zahájit seriózní diplomatická mírová jednání, ale to bylo aktivně zmařeno.

Nemůžeme vést mírová jednání, když je válka podněcována zájmy Washingtonu,“ pokračoval a zároveň odkazoval na neokonzervativce, jako je Bill Kristol, který se snažil o umlčení jakýchkoli nesouhlasných názorů republikánských kandidátů a politiků na Ukrajinu.

„Tito operativci potřebují neustálé příležitosti, které umožňuje permanentní zástupná válka v Evropě,“ pokračoval Blumenthal – „stejně jako s neustálými a historickými miliardami pomoci proudící do Izraele, což slouží k cyklickému posilování doprovodného globálního dosahu a nadměrného vlivu izraelské lobby.“

Na otázku, zda jsou jednání možná i z pohledu Kyjeva, se Zero Hedge Blumenthala zeptal, co si myslí, že by se stalo v nepravděpodobném scénáři, že by Zelenskyj sám náhle zahájil mírové rozhovory s Rusy. Blumenthal odpověděl následovně:

„Pokud by Zelenskyj pokračoval v mírových rozhovorech nyní, než bude znovu zvolen… Vzhledem k druhu sociálních sil, které byly uvolněny Majdanem, bude čelit krajně pravicovému nacistickému povstání ve své vlastní zemi a stane se veřejným nepřítelem číslo jedna mezi některými z nejnásilnějších a militarizovaných sil.

Proto šel a setkal se s Andrijem Bileckým, zakladatelem Azova. Zelenskyj byl zvolen na platformě míru 73% obyvatelstva, protože stále existovalo etnické ruské obyvatelstvo účastnící se ukrajinské společnosti. Byli úplně vyhnáni a voliči, se kterými pracuje nyní, jsou úplně jiní.“

Minulý měsíc se ukrajinský prezident Zelenskyj setkal s jedním z nejznámějších neonacistů v moderní ukrajinské historii, zakladatelem praporu Azov Andrijem Bileckým.

„Přeměna Ukrajiny na velký Izrael bude zahrnovat dlouhodobé financování formování a umístění nepotopitelné americké letadlové lodi ne na Středním východě, ale v Evropě,“ řekl Blumenthal.

„Ale vzhledem k tomu, že Ukrajinci jsou nadále vražděni, nebude to šťastná situace, aby se země stala velkým Izraelem“, uzavřel Blumenthal.

„Bývalý americký velvyslanec v Izraeli Daniel Shapiro (od roku 2011 do roku 2017) pomáhá prosazovat tuto Ukrajinu jako koncept velkého Izraele,“ zdůraznil Blumenthal…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 18 Průměrně: 4.8]

3 thoughts on “Max Blumenthal o americkém plánu udělat z Ukrajiny „velký Izrael“ Evropy

  1. Som rád,že Slovanka z času na čas prináša aj politicky nekorektné články na tému Izraela, resp. takzvaného židovstva. Mimochodom, takmer všetci „vlasteneckí“ politici na Slovensku /aj Milan Uhrík a hnutie Republika/ sú fanaticky oddaní Izraelu, schvaľujú jeho zverstvá a odmietajú vystúpenie z EÚ aj NATO. Jedinou výnimkou je Marián Kotleba a jeho ĽSNS.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout