Další nepokoje v USA? V souvislosti se zastřelením těhotné černošky policistou začaly protesty BLM (video)

Další nepokoje v USA? V souvislosti se zastřelením těhotné černošky policistou začaly protesty BLM (video)

Situace je nyní v mnohém podobná té, která zde byla před 3 lety, kdy při zásahu policie zemřel černý kriminálník.

Tentokrát byl sice zásah policisty seznán jako nutný, protože černoška se pokusila muže zákona přejet autem, ale i tak jde o velmi vhodnou záminku k rozpoutání dalších nepokojů v podobném stylu jako v roce 2020.

Právě fakt, že byla černá zlodějka těhotná, může být tou správnou motivací pro podobné akce, jaké zažily před 3 lety nejen USA, ale i mnohé evropské země.

Policie v Ohiu v pátek zveřejnila záběry z kamer, které ukazují, jak policista smrtelně postřelil těhotnou černošku v jejím autě.

Jak uvedly Fox News:

„Ta’Kiya Young, 21letá matka dvou dětí a těhotná se třetím, šla 24. srpna do Krogeru na předměstí Blendon Township, ale nikdy se nevrátila poté, co byla podezřelá z krádeže lahví alkoholu. Policie přistoupila k Youngové před obchodem a žena byla nakonec zastřelena na parkovišti. Ani její nenarozená dcera nepřežila.“

Rodina Ta’Kiyy Youngové se po střelbě obořila na policii a řekla, že „se to nikdy nemělo stát.“

Záběry z bodycam ukazují zaměstnance společnosti Kroger, který se blíží k policistům a říká jim, že několik lidí právě ukradlo zboží a odešlo. Krogerův zaměstnanec ukázal na Ta’Kiyah Youngovou, která seděla v sedanu Lexus bez poznávacích značek zaparkovaném na místě pro invalidy přímo před obchodem.

Policisté přistoupili k Lexusu a několikrát Youngové řekli, aby vystoupil z vozidla. Neuposlechla jejich příkazů a stala se agresivní.

„Cože? Zastřelíš mě?“ řekl Ta’Kiya Youngová, zatímco zrychlovala auto a snažila se přejet policistu.

Policista byl v bezprostředním nebezpečí a neměl jinou možnost, než vytáhnout svou zbraň, podle policejního šéfa, který zkoumal záznam z kamery.

Záběry z kamery policisty:

„Policista, který stál přímo v cestě protijedoucímu autu, vystřelil jednu ránu přes přední sklo. Záběry z kamer, které jsem prozkoumal, také potvrzují, že policista byl přímo v cestě autu,“ řekl policejní šéf Blendon Township John Belford na tiskové konferenci v pátek.

Demonstranti Black Lives Matter pochodovali v neděli večer kvůli černošské ženě, která byla smrtelně postřelena policistou poté, co se ho pokusila přejet.

Demonstranti skandovali: „Čí ulice? Naše ulice!“ když v neděli večer pochodovali po High Street ve čtvrti Short North v Columbusu.

Demonstranti Black Lives Matter nesli transparenty s nápisy „Žádná spravedlnost, žádný mír“ a „Zastavte zabijácké policajty.“

Demonstranti hnutí Black Lives Matter také skandovali: „Black Lives Matter!“ a „Řekni její jméno, Ta’Kiya Young!“ v Columbusu v Ohiu.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 18 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Další nepokoje v USA? V souvislosti se zastřelením těhotné černošky policistou začaly protesty BLM (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *