USA: Indiáni se postavili proti šílené „woke“ politice

USA: Indiáni se postavili proti šílené „woke“ politice

Součástí nyní již nejen v USA prosazované „woke“ politiky je zejména protibělošský rasismus a podlézání menšinám. Nicméně menšinám je mnohdy tato politika také velmi nepříjemná – či dokonce k smíchu.

To ostatně známe také u nás, kde je zejména v mainstreamu v minulosti běžně používaný pojem „cikán“ zakázaný, namísto něj se používá výraz „Rom.“ Za použití jinak běžného výrazu můžete být i cenzurováni.

A nejinak je tomu i v případě výrazu „černoch,“ který byl donedávna zcela běžným. Zatímco výraz běloch je stále považován za normální (což je naprosto v pořádku) místo černocha se používají výrazy jako „Afroameričan,“ „Afričan,“ případně „člověk tmavé pleti.“

Obětí woke politiky se nejen v USA stali také indiáni, tedy původní obyvatelstvo Ameriky.

Ti před časem například vzkázali do Německa, že se jim zdá směšná současná cenzura Vinnetoua, kterou nedávno zavedlo německé vydavatelství. Všeobecně je však v Německu zobrazování indiánů (např. na karnevalech, v televizi, filmu, reklamě apod. ) považováno za rasistické.

Tato „woke“ politika sem přišla právě z USA, kde je samozřejmě i samotný výraz „indián“ tabu, musí se říkat „domorodý obyvatel“ nebo „příslušník původního národa.“

Všeobecně je cokoli, co by mohlo jakkoli poukazovat na odlišnost jiných ras, cenzurováno. Nejinak tomu bylo v případě klubu „Washongton Redskins“ (Washingtonští rudokožci), který byl přejmenován na „Washington Commander.“

Jenže právě to se indiánům nelíbí. A co víc, oni sami si bez problémů říkají „indiáni.“

Asociace indiánských strážců (NAGA) požaduje, aby tým NFL Washington Commanders získal zpět svůj původní název Washington Redskins.

Nyní organizují podporu pro změnu názvu prostřednictvím petice, která v současné době získala více než 100 000 podpisů.

„Vyzýváme všechny Američany, aby se postavili za důstojnost každého občana napadeného v dnešní stále nesmyslnější kulturní válce,“ píše se v petici.

NAGA, jejíž správní rada se skládá ze zástupců původních obyvatel Ameriky, je podle svého vlastního popisu „neziskovou organizací, která obhajuje zvýšené vzdělávání o domorodých Američanech, zejména ve veřejných vzdělávacích institucích, a větší uznání indiánského dědictví prostřednictvím vysoce profilovaných sportovních arén a dalších veřejných platforem.“

Bývalý majitel týmu Dan Snyder změnil název organizace v roce 2020 po několika letech levicově liberálního tlaku a začal sezóny 2020 a 2021 s názvem „Washington Football Team“, než prosadil označení Commanders pro sezónu 2022.

NAGA má za cíl vzdělávat americkou veřejnost o tom, jak používání indiánských maskotů nepoškozuje indiánskou kulturu, ale spíše je znamením respektu a cti domorodých Američanů.

V současné petici asociace vyzývá nový manažerský tým Washington Commanders, včetně nových majitelů Joshe Harrise a Magica Johnsona a hlavního trenéra Rona Rivery, aby se vrátil k původnímu názvu Washington Redskins.

„Jako zástupce NFL v hlavním městě máte zvláštní příležitost uznat historii a hodnotu amerických indiánů,“ píše se v dopise.

„Pro nás Američany to není jednoduchá levicová nebo pravicová otázka; zahrnuje celé politické spektrum a sahá až k našim otcům zakladatelům,“ pokračuje dopis.

V další petici NAGA požaduje, aby baseballový tým Cleveland Guardians také obnovil svůj klasický název Cleveland Indians.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 5]

One thought on “USA: Indiáni se postavili proti šílené „woke“ politice

  1. Již dříve se Indiani sasazovali o to, aby název footbalového clubu zůstal jako Washington Redskins. Nakonec si osobně myslím, že
    to je k užitku Indianů a jejich propagaci. Je zločin hůnů chazarů měnit tento název. Co potom název Patriots, není ten mnohem rasističtější,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout