Kanada: Alberta ruší projekty green dealu jako jsou solární a větrné elektrárny

Kanada: Alberta ruší projekty green dealu jako jsou solární a větrné elektrárny

Možná jste již zaznamenali informaci, že také u nás větrná lobby „zaúřadovala,“ takže se chystá výstavba tisíců hektarů větrných monster, která jsou ještě méně ekologická než solární elektrárny.

Po celé republice tak již brzy uvidíme ptačí a hmyzí masakry a větrným monstrům padnou za oběť také statisíce (ne-li miliony) stromů. Jakmile skončí jejich životnost, tak přijde na přetřes otázka, co s nimi – a čas od času budeme řešit jejich havárie, postihující široké okolí.

Jdeme tím samozřejmě také vstříc šíleným požadavkům Bruselu, který pod vlivem větrné a solární lobby tlačí na výstavbu tzv. „zelené“ energie.

Ve skutečnosti jde o vysoce neekologické energetické zdroje, což se již ukázalo všude, kde si jimi zaplevelili krajinu. A zatímco u nás se chystají rozsáhlé větrné projekty, kanadská Alberta, která je jedním z mála území Západu, kde je svět ještě v pořádku, nyní tyto nesmyslné projekty končí.

Připomínám, že nová vláda Alberty již před časem zavedla politiku, která se velmi zásadně liší od kanadské politiky fašisty Trudeaua. To se týkalo jak vypořádáváním se s covidovou politikou, tak například odstoupení od spolupráce s WEF.

A jak je vidět, tak Alberta nehodlá následovat ani Trudeauovu klimatickou politiku.

Nedávné pozastavení všech schválených velkých projektů obnovitelné energie v kanadské Albertě hovoří o realitě, kterou mnozí nejsou ochotni uznat – že bezhlavý spěch směrem k „zelené“ energii není vždy tak prospěšný, jak se tvrdí.

Jak je uvedeno v článku Boba Webera pro kanadský tisk, vláda Sjednocených konzervativců v Albertě reagovala na rostoucí obavy z těchto projektů, které se dotýkají využívání půdy, dopadu na životní prostředí a stability samotného energetického systému.

A právem, vzhledem k narušení a potenciálním rizikům, která představují pro zavedené komunity, krajinu a průmyslová odvětví.

„Ve čtvrtečním prohlášení vláda uvedla, že Alberta Utilities Commission zavede šestiměsíční moratorium na schvalování všech projektů větrné a solární energie nad jeden megawatt kvůli otázkám rozvoje na zemědělské půdě, vlivu na krajinu, bezpečnosti rekultivace a spolehlivosti systému.“

Zde vidíme zodpovědný, pragmatický krok vlády Alberty, která uznává obavy lidí, kterým slouží.

Navzdory tomu, co si zastánci zelené revoluce mohou myslet, přechod na obnovitelnou energii není neposkvrněným všelékem. Energetická politika vyžaduje promyšlený a vyvážený přístup, který bere v úvahu nejen konečný cíl, ale i prostředky k dosažení tohoto cíle. Jak zdůrazňuje Paul McLaughlin z Rural Municipality Alberta:

„Venkovské obce pokrývají zhruba 85 procent půdy Alberty a jejich hlasy musí být zahrnuty do schvalovacího procesu pro všechny projekty obnovitelné energie.“

Dokonce i tlak na obnovitelnou energii by neměl  převážit nad právy komunit a důležitostí zachování krajiny. Srovnat buldozery oblast pro rozsáhlé solární a větrné farmy bez ohledu na místní životní prostředí a zemědělskou půdu není pokrok, je to bezohlednost.

A je to právě tento druh bezohledného přehlížení důsledků, který vedl k situaci, kterou dnes vidíme v Albertě, kde byla tato zelená politika dosud prosazována.

Rozhodnutí Alberty, i když v rámci Kanady kontroverzní, může sloužit jako velmi potřebná kontrola reality zelené horečky, při které je v popředí ideologie – a to bez ohledu na následky…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 24 Průměrně: 4.8]

7 thoughts on “Kanada: Alberta ruší projekty green dealu jako jsou solární a větrné elektrárny

  1. Vetrna kola jsou vlastne jen stroje na niceni Energie, nebot na jejich vyrobu je treba vice energie ta kola za 20 let (20 let je jejich zivotnost) vyrobi.

    Co se ale neuvadi je, ze infrazvuk, ktery kola emituji, zpusobuje rakovinu. To se zjistilo jiz v 2 SV, kdy Hitler zkousel pouziti infrazvukovych zbrani. Rakovina je zpusobovana tim, ze Infrazvuk indukuje v tele chveni organu a tim zpusobene treni epithelu uvnitr tela zivocichu zpusobi rakovinu.

    1. Teodore, stačí si dát červenou čepici a infrazvuk přestane tvořit rakovinu. Tohle je už vyřešeno, taky tím, že dávají na krabičce nikotinu hezké malované obrázky. Navíc tetelící se vzduch očistí tělům libé frekvence diesel agregátů, stačí spustit diesel na volnoběh, vystoupitco nejblíže výfuku proti směru větru a z hluboka dýchat, to je celé.

    1. Větrná energie proudění vzduchu má nevýhodné vlastnosti oproti vodní a slapové v nízké hustotě média a tím nižší účinnosti, a také rovnoměrném proudění. Jinak je zásah do krajiny velmi podobný jakémukoli jinému lidskému drancování a zásahům, tak proč se rozčilovat, příroda si přece poradí, zvládla už Exxon Valdez, Černobil, chemičku v Bhopálu i Burešovu řepku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout