Ve Francii bylo do dnešního dne vypáleno či vyrabováno více než 1300 budov se škodou přesahující miliardu eur

Ve Francii bylo do dnešního dne vypáleno či vyrabováno více než 1300 budov se škodou přesahující miliardu eur

A to na úvod podotýkám, že jde v tomto výčtu „jen“ o budovy, k tomu si přičtěte tisíce shořelých aut, ale hořely také autobusy, hasičská auta, sanitky, kamiony, vlaky….

Mnohé škody navíc zatím zřejmě ani nebyly nárokovány, takže ona 1 miliarda eur je značným podhodnocením skutečných škod. Navíc nikdo neví, kdy nepokoje skončí, takže součet rozhodně není konečný.

Nejméně 1 300 budov bylo spáleno, poničeno nebo vyrabováno po celé Francii během týdne nočního násilí, které podle šéfa obchodní skupiny způsobilo škody ve výši nejméně jedné miliardy eur.

Šéf Francouzského hnutí podniků (MEDEF, Hnutí francouzských podniků) Geoffroy Roux de Bézieux říká, že během nepokojů z minulého týdne byly napadeny stovky jeho členů, včetně 200 obchodů, 300 bankovních poboček a 250 trafik, které se zdají být zvláštním cílem rabování v mnoha městech.

Zatímco přesné náklady na tyto požáry a rabování ještě nejsou známy, celková částka je již „více než miliarda eur“, řekl Bézieux deníku Le Parisien.

Šéf podnikatelské konfederace řekl, že podle šéfa konfederace ještě není počítáno s tím, že děsivé záběry nepokojů byly vysílány po celém světě, což poškodí pověst Francie jako turistické destinace.

Ostatně, už v prvních dnech nepokojů zrušilo svoji plánovanou dovolenou ve Francii mnoho turistů ze zahraničí.

A turisté také byli mezi těmi, kteří byli zasaženi nepokoji, když k nim došlo, přičemž čínský generální konzulát si stěžoval francouzské vládě, že byl napaden turistický autobus s čínskými turisty. Okna byla rozbita, někteří turisté byli zraněni a záběry pořízené z autobusu se staly virálními.

 

Zatímco francouzské ministerstvo vnitra dosud nestanovilo přesné číslo o celkovém počtu budov spálených, vyrabovaných nebo jinak poškozených při nepokojích v uplynulém týdnu, vláda stanovila číslo na více než 1000 budov.

Počítáme-li výše zmíněné údaje MEDEF pro obchodní prostory a vládní údaje pro státní budovy, k nimž se počítá asi 254 policejních stanic, 243 škol – z nichž 60 prakticky zcela vyhořelo – a 99 radnic, zdá se, že celkové číslo vyjde něco přes 1300 budov.

Do výše uvedených škod na budovách samozřejmě nepočítáme enormní počet spálených vozidel, včetně osobních automobilů, kamionů a autobusů veřejné dopravy apod., který po sedmi nocích řádění činí 5 821…

Pozn: Původní zdroj uváděl přes 1200 budov, ale do celkového výčtu nebyl započítán již známý počet zničených radnic, který je dodatečně doplněn.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 26 Průměrně: 5]

7 thoughts on “Ve Francii bylo do dnešního dne vypáleno či vyrabováno více než 1300 budov se škodou přesahující miliardu eur

  1. Nepokoje si podľa posledných správ vyžiadali zrušenie dvoch beznádejne vypredaných /2 x 80 000/ koncertov jednej z najväčších tamojších popových hviezd Mylene Farmer v Paríži.

  2. válka prostě bude aspon chcípne mnoho idiotu co tohle všechno podporuji stejně si tu válku asi zaslouži my ostatní co to nechceme máme čas se na tu dobu patřičně připravit naučit se bojovat učit se střilet a zdokonalovat se ve schopnosti přežit ruzne krize které k tomuhle všemu přijdou slaboši budou mít v té době velice krátký život a bude končit velice bolestně ve stylu řezaní hlav což k islámu patři taky každý kdo nechce přijít o svojí šišku nebo nechce byt někde ubodán či zastřelen vy že mu nic jiného než se na to připravit nezbide

  3. Proc ofenzive islamske invazni armady na civilni inrastrukturu rikate nepokoje, to nechapu.
    Kazdopadne jsem rad ze k prvni fazi rasove valky doslo jinde. Nyni je sance ze se ovce ze seznamu probudi, vykopeme manaskovo vladu. A nasledne budeme mit ryze ceskou vladu pro belo-cechy. Zadne bratrickovani z cizakama. Zadny negry, cikany,zidy, a podobno verbez. Zadne nezisskofky. na hranicich ploty a pohranicnici s automatama nabity ostrejma.

    Je to VALKA u to kurva pochopte. Bud my nebo oni. Pro vsechny neni dost mista ani zdroju. Bud se nechame zabit nebo budeme bojovat za svou zem.

    1. Za Československo které není rozděleno takže neplatí ani vstup do EU ani NATO .Neplatí žádné smlouvy s cizáky ani s WHO podepsané zrádci a podvodníky.

  4. Bylo vyrabováno více než 1300 budov se škodou přesahující miliardu eur? Tak málo? Musí být ještě houšť, a 100x tolik, aby se mocipáni probudili.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout