Turecko vydalo zatykač na dánského politika Rasmuse Paludana

Turecko vydalo zatykač na dánského politika Rasmuse Paludana

Turecko vydalo zatykač na Rasmuse Paludana, politika dánsko-švédského původu (otec Dán, matka Švédka), který opakovaně pálil korán, naposledy před tureckým velvyslanectvím ve Stockholmu

A právě toto pálení koránu, ke kterému došlo už začátkem letošního roku, podnítilo Turecko k vydání zatykače. Jisté je, že sám Paludan se bude i nadále nejen Turecku, ale jakékoli jiné islámské zemi vyhýbat.

Za čas už ovšem bude k islámským zemím patřit nejen jeho druhá domovina – Švédsko, ale možná také jeho rodné Dánsko…

Rasmus Paludan spálil korán u tureckého velvyslanectví ve Stockholmu s výslovným cílem postavit se za svobodu projevu.

Tato akce způsobila, že turecké politické vedení zuřilo a požadovalo, aby Švédsko změnilo svou legislativu a v praxi zavedlo zákony o rouhání, a pokud Švédsko neuposlechne tureckou výzvu, země neschválí ani švédskou žádost o vstup do NATO (což už dnes neplatí).

Nyní země vydala zatykač na Rasmuse Paludana. Jako důvod se uvádí právě to, že zapálil muslimskou svatou knihu před tureckým velvyslanectvím a že údajně „veřejně urazil náboženské hodnoty“.

Sám Paludan však říká, že se tomuto rozhodnutí „směje“ a také poukazuje na to, že se vždy řídil švédským právem, a že stížnosti proti němu byly staženy.

„Nemám v plánu přijet do Turecka. To jsem předtím taky neměl, můžu říct.“

Paludan se domnívá, že prezident Erdogan se musí naučit, že různé země mají různé zákony a zvyky, a že severské země nemusí přikládat turecké legislativě žádný význam.

„Pokud jste v Dánsku nebo Švédsku, dodržujete zákony, které tam platí. Tak to funguje. Nemusím se řídit tureckými zákony ve Švédsku,“ řekl.

Rasmus Paludan také poukazuje na to, jak kroky Turecka jasně ukazují, jak se soudní systém mezi různými zeměmi radikálně liší. Pokud by ho však zástupci turecké justice kontaktovali, nemá nic proti tomu, aby s nimi vedl rozhovor.

„Pokud mě chtějí vyslechnout, mohou mi zavolat. Obvykle telefon nezvedám hned, ale pravděpodobně se zasměju, když se ozvou.“

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 20 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Turecko vydalo zatykač na dánského politika Rasmuse Paludana

  1. Libovolný náboženský fanatismus by měl být trestný, čtením jakéhokoliv souboru náboženských starověkých textů, tak i formátu CBDC a jakéhokoliv novodobého otroctví maskovaneho falešnou vírou nebo ryze pravým mezinárodním „očkovacím“ certifikátem.

    1. Od přírodních národů je třeba si vzít příklad, pokora k přírodě a rovnost s bratrstvím mírně šmrncnutá vnitrodruhovou konkurencí. Žádné lidské vymývání mozků. Zlatí pohani, eskymáci, indiáni, lidožrouti aj.

  2. Ako by mali dopadnúť najkrutejší diktátori Európy a zároveň blízki spojenci, čo bohužiaľ nehrozí: Erdogan – zabiť. Orbán – zabiť. Kaczynski – zabiť. Vučič – zabiť. Janšu zabíjať netreba , ten už v Slovinsku padol. A Putin ako otrok Židov má zakázané Zelenského pripraviť o život.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout