Švédsko: V reakci na pálení Koránu bude dnes před izraelským velvyslanectvím spálena Tóra a Bible

Švédsko: V reakci na pálení Koránu bude dnes před izraelským velvyslanectvím spálena Tóra a Bible

Po nedávném pálení Koránu před největší stockholmskou mešitou došlo po celém islámském světě k velkým nepokojům a mimo jiné i k výzvám k teroristickým útokům na území Švédska.

Záhy se začali ozývat i tamní muslimové s tím, že hodlají vyzkoušet jak snáší svobodu slova ostatní náboženství. Má se jednat o veřejnou produkci, počítá se tedy i s účastí publika (pravděpodobně muslimského).

30letý muž dostal od policie zelenou, aby v sobotu odpoledne spálil Tóru a Bibli před izraelským velvyslanectvím. Světový židovský kongres a Izrael tuto akci odsuzují.

Muž ve své žádosti vysvětlil, že jeho manifestace je „reakcí na spálení svatého Koránu před stockholmskou mešitou“ na konci června.

Švédský policejní úřad se rozhodl schválit veřejné shromáždění, které se uskuteční v sobotu mezi 13. a 14, hodinou před izraelským velvyslanectvím ve Stockholmu.

Policie před incidentem posílila své zdroje.

Světový židovský kongres sobotní akci předem odsoudil.

„Tento provokativní a nenávistný čin nemá v občanské společnosti místo a my se připojujeme ke Švédské ústřední radě Židů v jeho odsouzení,“ uvedl předseda Ronald S. Lauder v tiskové zprávě.

Izraelský prezident Isaac Herzog a ministr zahraničí Eli Cohen také odsoudili plány.

Židovská ústřední rada Švédska píše ve svém prohlášení:

„Se zděšením a smutkem jsme přijali zprávu o schválení spálení Tóry ve Stockholmu policií v sobotu 15. července. Tóra je naším nejposvátnějším pokladem s morálními kodexy a etikou, které změnily svět, ve kterém žijeme. Naše tragické evropské dějiny spojují pálení židovských knih s pogromy, vyhnáním, inkvizicí a holocaustem.“

Budou-li z akce dostupná videa, v aktualizaci je zde později zveřejním…

Aktualizace: Egypťan, který ohlásil, že bude pálit Tóru a Bibli, nakonec akci zrušil s tvrzením, že chtěl pouze ověřit, zda úřady povolí také pálení jiného svatého písma než Koránu. Údajně mu stačilo, že mu pálení bylo povoleno, nikdy prý žádné písmo (židovské či křesťanské) pálit nechtěl…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 4.9]

9 thoughts on “Švédsko: V reakci na pálení Koránu bude dnes před izraelským velvyslanectvím spálena Tóra a Bible

 1. já se tomuhle nedivím ono konečným cilem Elluminatu je jedno světové náboženství proto se těch starších musí zbavit to se do budoucna mužeme těšit i na ruzna falešná zjevení po invazi mimozemštanu až po falešný příchod Ježiše Krista jsou na to už dlouho připravení projekt Blue Beam https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjPhpf_wJCAAxXJif0HHeWxAoIQFnoECB8QAQ&url=https%3A%2F%2Fodhaleni-skryte-pravdy.cz%2Fprojekt-blue-beam%2F&usg=AOvVaw1hU3G2OHWgwUvkl1Dg98mB&opi=89978449

 2. Dovolím si pripomenúť, že Izrael má vynikajúce vzťahy s mnohými moslimskými krajinami /treba medzi ne zahrnúť už aj Nemecko/ – vrátane Kosova či Spojených arabských emirátov – , ale mnohé ďalšie /Irán, Sýria, Libanon/ by najradšej vymazal z mapy sveta. Je len otázkou času, kedy nadviaže diplomatické styky aj so Saudskou Arábiou. Pálenie Tóry /aj Koránu/ samozrejme schvaľujem a Biblie odsudzujem.

 3. Ať si pálí kdo chce co chce, ale je nezbytné u toho:
  1. zanechat nulovou bilanci CO2,
  2. vynechat Marxův manifest,
  3. vynechat Mein Kampf,
  4. vlajku Uhnie,
  5. základat Ústavou doporučeno
  6. spálit veškerou sml. dokumentaci Fízr před uhašenim…
  7. při hašení vyrábět duhu
  novinky EU parlamentu co s příručkami prastarých vydání ohavně negenderoidních

 4. Co ve Švédsku dělá židovské spolčení?
  Jak dlouho židé okupují Švédsko?
  Co je morálního na Tóře? Soubor lží, vyvolenosti, pohrdání, nebo snad vyvražďovací strategie?
  Jakou roli hraje světové a švédské židovstvo v „obohacení“ džihádisty?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout