Čtyřhvězdičkový generál ve výslužbě McChrystal naznačuje, že bombový útok na plynovod Nord Stream byl spáchán Spojenými státy (video)

Čtyřhvězdičkový generál ve výslužbě McChrystal naznačuje, že bombový útok na plynovod Nord Stream byl spáchán Spojenými státy (video)

Asi jen málokdo pochybuje o tom, že USA jsou přinejmenším spoluzodpovědné za zničený plynovod. Ať už útok spáchal kdokoli, režie CIA je více než pravděpodobná.

O tom, že USA jsou hlavním pachatelem, je na základě zpráv od zasvěceného informátora přesvědčen i novinář Seymour Hersh, který o podílu Bidenovy administrativy na sabotáži ani v nejmenším nepochybuje, neboť svůj zdroj informací považuje za důvěryhodný.

Nyní se objevila další výpověď, která tuto verzi potvrzuje.

McChrystal, který byl odvolán ze svého velení Barackem Obamou po kritických komentářích o jeho administrativě, učinil výbušné komentáře naznačující, že Spojené státy stojí za bombardováním plynovodu Nord Stream, v tajně nahraném rozhovoru získaném společností Valuetainment Media.

Vyznamenaný generál, známý pro své velení Společnému velitelství zvláštních operací (JSOC) v polovině roku 2000 a později pro svou roli velitele Mezinárodních bezpečnostních podpůrných sil (ISAF) v Afghánistánu, vyjádřil tyto spekulace během zdánlivě improvizovaného rozhovoru, který byl tajně zaznamenán a následně unikl na veřejnost.

Klip začíná McChrystalovou diskusí o Rusku a jeho vedení.

„Neexistuje očividně lepší řešení pro Rusko. Myslím, že Putin by měl jít, ale není tu nikdo, o kom vím, že by stál na křídlech,“ řekl generál.

V krátkém rozhovoru je slyšet muže, který se ptá McChrystala na jeho názor na bombardování plynovodu Nord Stream, ke kterému došlo v loňském roce.

McChrystalova odpověď naznačovala, že on a jeho syn, který pracoval v Obranné zpravodajské agentuře (DIA), nevěřili, že jsou za to zodpovědní Rusové nebo Ukrajinci, jak mnozí původně předpokládali.

Místo toho naznačil, že bombardování mohlo být v zájmu globálních producentů zemního plynu – mezi nimi jsou hlavní Spojené státy.

„Můj syn je vedoucím energetického týmu v DIA,“ řekl McChrystal.

„Nemyslel si, že to udělali Rusové… Nemyslel si, že to udělali ani Ukrajinci,“ dodal.

„Existují lidé, kteří z toho měli prospěch, a to byli lidé, kteří prodávají zemní plyn po celém světě,“ řekl McChrystal.

Pak vypustil bombu, která naznačuje potenciální roli USA v útoku.

„Takže pokud to opravdu chcete vědět, Spojené státy na této dohodě vydělaly více peněz než kdokoli jiný. Ale to jen proto, že jsme byli obrovskými příjemci a změnili jsme naši politiku. Začali jsme dodávat zkapalněný zemní plyn do zámoří, víte,“ řekl.

 

Umíte-li anglicky, můžete si poslechnout také tuto diskuzi, ve které se prohlášení generála rozebírá:

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 20 Průměrně: 4.8]

2 thoughts on “Čtyřhvězdičkový generál ve výslužbě McChrystal naznačuje, že bombový útok na plynovod Nord Stream byl spáchán Spojenými státy (video)

 1. Zdravím, tady Anastázie z Admitad!
  S námi můžete:

  Zvýšit příjmy ze svých webových stránek

  Dodatečně monetizovat svůj obsah

  Získat reklamní integraci s velkou značkou

  Máme 2 000 inzerentů, kteří chtějí spolupracovat na obsahu ve vaší tématice. 800 000 majitelů webů a blogů z celého světa již s námi spolupracují.

  Budeme rádi, když budeme moci spolupracovat s vaším týmem.

  Jak vás můžeme kontaktovat, abychom vám to podrobněji představili?

 2. Dobrý den, jmenuji se Anastázie a zastupuji společnost Admitad.

  Pomáháme 800 000 partnerům (majitelům webových stránek, blogů, telegram kanálů apod.) monetizovat svůj obsah a vydělávat další peníze. S námi můžete:

  Zvýšit příjmy ze svých webových stránek

  Monetizovat obsah

  Rychle najít inzerenty podle tématu

  Získejte další příjem prostřednictvím umístění odkazů na produkty a služby značek jako Zonky CZ, AliExpress, Geekbuying WW, iHerb, Kinguin WW, Trip.com, Lacoste CZ, Alibaba, Rentalcars a dalších 2 000 společností pro všechny vkusy.

  Ráda vám podrobněji povím o tom, pokud’ je to pro vás aktuální.

  Prosím, dejte mi vědět, kdy vám bude vyhovovat diskutovat o tomto tématu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout