Brazilské digitální peníze: Úřady mohou blokovat účty a měnit zůstatky

Brazilské digitální peníze: Úřady mohou blokovat účty a měnit zůstatky

Je takřka jisté, že nic podobného by se nezavádělo, kdyby se nepovedlo i s pomocí CIA v Brazílii patřičně zmanipulovat volby. Záhy po nástupu Luly bylo zavedené povinné covid očkování, tvrdá cenzura a likvidace opozice.

Není tedy nic podivného, že Lula, jehož strana má velmi blízko k Bidenovým demokratům, přistoupil na další kroky, které v zemi zavedou ještě tužší diktaturu.

Zatímco EU již měsíce tvrdí, že „digitální euro“, které prosazuje, je docela neškodné, brazilská centrální banka ukazuje, co lze s takovou měnou provádět: ve své digitální měně ukryla některé totalitní síly, které umožňují svévolné zmrazení účtů a svévolné změny aktiv jednotlivých občanů.

To se dostalo na veřejnost, až když nezávislí auditoři tyto funkce poněkud nečekaně objevili…

Brazilská centrální banka nyní uznala odhalení, která kryptoměnový časopis „Portal do Bitcoin“ podrobně analyzoval krátce po zveřejnění zdrojového kódu. Funkce byly objeveny vývojářem blockchainu Pedrem Magalhãesem, který založil technologickou poradenskou firmu Iora Labs.

Tvrdí, že úřady by mohly provádět následující činnosti: zmrazit určité účty, zvýšit a snížit zůstatek těchto zmrazených účtů, přesouvat „skutečné digitální“ peníze mezi konty a vytvářet nebo ničit digitální mince na určitých účtech.

Podle Magalhaese jsou tyto zásahy možné pro jakýkoli orgán pověřený centrální bankou. Měnová autorita země na druhé straně nález bagatelizovala: v současné době je to pouze „testovací prostředí“ a ne pravidelný provoz.

Kromě toho má centrální banka již podobné pravomoci pro brazilský platební systém SPB, které jsou definovány zákonem.

Ve skutečnosti však země trpí nekontrolovatelnou korupcí po celá desetiletí, a dokonce i prezident Lula byl dočasně uvězněn na základě obvinění z korupce. Takže se správnými konexemi by mohla být  digitální měna využita pro trestání disidentů…

V každém případě je objev v této jihoamerické zemi pravděpodobně vodou na mlýn kritiků digitálních měn centrálních bank (CBDC). Také v Evropě nabývá „digitální euro“ stále konkrétnějších podob.

Panují velké obavy, že centrální banky nebo orgány budou používat „digitální peněženku“, která by v budoucnu mohla být také spojena s digitální identitou v celé EU a tím i využita k zastrašování nesouhlasných hlasů.

Dokonce i během období covidu zmrazení účtů vládním kritikům najednou nebylo tabu; Kanadský premiér WEF Justin Trudeau dokonce zmrazil účty lidí, kteří podporovali účastníky protestů proti jeho dalekosáhlým požadavkům na povinné očkování v některých profesích.

S převážně digitálním měnovým systémem by to bylo ještě jednodušší.

Nedávno Brusel znovu potvrdil svůj plán učinit „digitální euro“ zákonným platidlem, což znamená, že nesmí být odmítnuto jako forma platby. Ve spojení s pokusy o zavedení stále přísnějších peněžních limitů by však analogové peníze mohly být v dohledné budoucnosti ukončeny.

Evropská centrální banka (ECB), jejíž šéfka Christine Lagardeová je také členkou představenstva WEF, chce garantovat existenci hotovosti pouze tak dlouho, dokud bude existovat poptávka. Pokud poptávku uměle snížíte, můžete ukončit otravné peníze jako „tištěnou“ svobodu ve prospěch digitálních peněz, které lze sledovat.

Ve skutečnosti může Evropská komise najít i jiné páky, jak je patrné z původních dokumentů EU. Použití hotovosti lze například odmítnout, pokud se „strana dohodla na jiném způsobu platby nebo platí výjimka“.

Evropská komise může kdykoli rozhodnout o nových výjimkách, při kterých již nelze hotovost použít. Legitimním důvodem pro odmítnutí hotovosti je například nedostatečná dostupnost drobných.

Existují také osobní limity na digitální peníze a datum vypršení platnosti, před kterým musí být peníze utraceny…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 21 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Brazilské digitální peníze: Úřady mohou blokovat účty a měnit zůstatky

  1. tak přesně to je princip zlodějských CBDC. Vytvořit na počítači z ničeho a ovládat zůstatky, měnit množství, stanovit dobu platnosti a po vypršení vynulovat, připoutat k místu bydliště jinak jsou neplatné a podobné kouzelnické kousky. Sen každého podvodníka jak bezstarostně a bezpracně vydělávat a ještě jako prémie plně ovládat hlupáky, kteří na tohle všechno skočili. Finanční a mocenská nirvána.

  2. mužeme byt radí že jim to s tou digitalizaci v ČR moc nejde ono taky nastavit jen digitalní měny jde zabrat když energii prodavame na burze a nenechame ani zestatnit ČEZ 😁 to bychom museli byt soběstačni i na energiich abychom mohli nastolit jen digitalni platby pak se o tom da přemyšlet ale pak tady jsou odpurci digi měny a duchodci co to s platbou digitalně neumi to by se fakt ČEZ musel zastatnit a zarazit ne jen prodej elektřiny na Burze ale začit stavět další elektrarny ono i kdyby ty první dvě věci učinili ani tak by to nestačilo a když se o to někdo pokusi Blackouty tu budou velice brzy a nasranost na vládu to budou už statisice před strakovkou tohle je bych i řekl politická sebevražda v digitalizaci je naš stát ještě velice zaostalej a bez obrovského množstvi energie to nikdy realizovat nejde a to si ještě představte elektromobili, Green Deal, a všechno elektrifikovat nedej bože aby byla elektřina na přiděl mladi by si nezapli počitač 😱😁 si ani nezahrajou WOWKO co by cele dny dělali 😃

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout