Turkyně narozená v Belgii se stala ministryní v nové Erdoganově vládě

Turkyně narozená v Belgii se stala ministryní v nové Erdoganově vládě

Turci, kteří žijí na území Evropy, si téměř vždy ponechávají své turecké občanství. A to se týká i těch Turků, kteří se již narodili v Evropě – a to třeba i ve třetí generaci.

I když mají zpravidla dvojí občanství, v podstatě se stále považují za Turky, kteří jen dopomáhají k úspěšnému džihádu na území, které bude součástí nové Osmanské říše, jak si to vysnil i sám Erdogan.

Ostatně, jeho prohlášení, kterým se prezentoval již před lety, hovoří za vše:

„Mešity jsou naše kasárna, minarety jsou naše bajonety, kopule jsou naše helmy a věřící jsou naši vojáci.“

Po úspěšných volbách nyní Erdogan sestavoval vládu, ve které bude jediná žena – a to právě „dvojitá“ občanka.

Bývalá bruselská poslankyně Mahinur Özdemir Göktas, narozená v bruselské islamizované čtvrti Schaerbeek, byla v sobotu jmenována tureckou ministryní pro rodinu.

Je součástí nového kabinetu prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, který minulou neděli vyhrál prezidentské volby a v sobotu složil přísahu na další funkční období.

Mahinur Özdemir Göktas, která má dvojí belgicko-turecké občanství, je jedinou ženou v turecké vládě. Začínala na komunální úrovni, v Bruselu –  Schaerbeeku, kde byla v roce 2006 zvolena obecní zastupitelkou v barvách Humanistického demokratického centra (cdH), centristické strany, nyní Les Engagés.

V roce 2009 pak získala křeslo jako bruselská poslankyně, stále za Humanistickou stranu.

Její přísaha s hlavou zakrytou šátkem nezůstala bez povšimnutí a vyvolala dlouhé debaty o nošení náboženských symbolů na politickém shromáždění. Poslankyni tureckého původu pak podpořila bývalá předsedkyně centristů Joëlle Milquetová. Nástup Benoîta Lutgena do funkce předsedy strany však situaci změnil.

Vztahy mezi poslankyní a vedením strany byly napjaté až do jejího vyloučení v roce 2015 kvůli potížím s jasným uznáním arménské genocidy.

Mahinur Özdemir Goktas pokračovala ve svých regionálních a komunálních mandátech jako nezávislá volená zástupkyně. Zvolená zástupkyně pak jednala s PS, než konečně oznámila, že nebude kandidovat v komunálních volbách v roce 2018 ani v krajských volbách v roce 2019.

Poté opustila belgickou politiku a v lednu 2020 se stala tureckou velvyslankyní v Alžírsku.  Nyní se konečně stěhuje do Turecka, kde bude jedinou ministryní Erdoganovy vlády…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Turkyně narozená v Belgii se stala ministryní v nové Erdoganově vládě

  1. Verím, že sa podarí v najbližších dňoch zvrhnúť fašistický režim v Polsku- prvé protesty už prebiehajú – a o niečo neskôr aj Kaczynskeho osobného kamaráta Erdogana.

  2. https://youtu.be/PyRGVQbflCs?t=991 ,– teprve islám a muslimové přinesl do indie náboženské války, indie neznala náboženské války. podívejte se nyní, https://www.youtube.com/watch?v=AvFl6UBZLv4&ab_channel=BusinessInsider , jak se od svého vzniku islám rozlézal na územních mapách země. islám není náboženství, ale mafiánský organizovaný plán na ovládnutí (zotročení) světa. Vítači mají na rukách krev. slimáky nebrat. jdou jen za svým snem parazitovat, pobírat dáfky a islamizovat. https://video.aktualne.cz/dvtv/terorismus-ma-zaklad-v-islamu-uprchlici-v-demokracii-zit-ned/r~76290110657f11e68d00002590604f2e/ , https://www.youtube.com/watch?v=NwBHlTPrDO0&ab_channel=%C4%8Cesk%C3%BDrozhlasPlus

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout